Pilne

Objawy, dolegliwości...

Pilne

Postautor: grz » 01 kwietnia 2011, 15:54

Obcenie staram się do służby zawodowej w spisie chorób nie mam sarkoidozy ale i tak robią problemy muszę mieć opinie pulmonologa, robiłem rtg klatki i stwierdzili sarko inni lekarza mówią że to nie możliwe u mnie że zdięcie to chyba nie moje, ale objawy są, jak myślicie ?
-zaczeriwenie na piszczelach swędzi okropnie
-powiększone wezły
-czasmai bóle stawów
dodam że palę ale z przebiegnięciem 3km nie mam problemów może to tylko nie doleczone coś i zostało na płucach w poniedziałek robię rtg kontrolne to się dowiem
grz
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 11:00


Postautor: Robert » 01 kwietnia 2011, 16:53

Witaj.
Wiesz jak się diagnozuje sarkoidozę?
Na podstawie zdjęcia rtg można najwyżej strzelać że to ona, potrzebne są dodatkowe badania, a najpewniejsze jest badanie wycinka, lub przynajmniej bronchoskopia, choć ona nie zawsze daje rezultaty.
Bóle stawów i rumień na piszczelach mogą wystąpić w sarkoidozie, tak samo powiększone węzły. Sam rumienia nie miałem, ale z opisów wiem, że zmiany skórne nie swędzą.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Ulla.tom » 03 kwietnia 2011, 11:32

Witaj,
u mnie po wynikach rtg,podjęto decyzję o tomografii,bronchoskopii,biopsji płuca oraz przeprowadzono różne badania krwi i moczu.Może zacznij od tomografii,jest to dokładniejsze badanie od rtg.
Pozdrawiam i życzę zdrowia :)
Ula
Ulla.tom
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 15
Rejestracja: 29 marca 2011, 14:09
Lokalizacja: Koluszki


Postautor: grz » 04 kwietnia 2011, 11:19

krew i mocz mi ładnie wyszły, miałem trochę za dużo krwinek czerwonych ale na wykresie wszystko git Pani zapytała aby czy nie jestem przeziębiony, a jestem czuję to byłem w wojsku i mialem antybiotyki na zapalenie gardła i może nie doleczyłem bo nie było jak (zimna sala , nie byłem zwolniony tylko robota rejonów a zimno było) Serce w porządku RTG i EKG
grz
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 11:00




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron