Czy to sarkoidoza???

Objawy, dolegliwości...

Czy to sarkoidoza???

Postautor: nikola » 03 maja 2011, 10:05

Moja mama choruje od kilku lat na POCHP teraz po 2 infekcjach układu oddechowego dostała skierowanie na kontrolne RTG i wyszły tam podejrzane zmiany następnie w pilnym tępie udało nam się dostać na TK badanie wykazało guzki rozsiane w obu płucach ponoć bardzo maleńkie ten największy w płucu lewym segment 6 ma 9 mm. podejrzenia padły na trzy rzeczy:
-nowotwór przerzutowy
-gruźlicę
-sarkoidozę
Mama ma bardzo skąpe objawy nie wygląda aby dopadła ją jakaś ciężka choroba typu przerzut nowotworowy . Miala robione USG brzucha , mammografie, nic nie wykazało potem USG piersi wykazało małą dysplazję 8 mm bedzie robiona bjopsja ale lekarz stwierdził ,że tylko po to by nas uspokoić. Byliśmy tez na wizycie u laryngologa stwierdził silną alergie mama miała uczucie zapchanego nosa i chrypkę powiedział ,że nie ma tam żadnych zmian tylko jest spowodowane zanikaniem śluzówki.W tym tygodniu czekamu jeszcze na badanie ginekologiczne i tk brzucha.
Jedyne objawy mamy to czasem suchy kaszel ale bez napadów, czasem pocenie się, ta męcząca alergia, i osłabienie temperatury nie ma. Zimą miala straszne problemy z oczami zapalenia spojówek, łzawienie oczu zaczerwienienia.
Czy mógł by mi ktoś pomóc??? Czy wy tez mieliście takie objawy mama nie ma powiększonych węzłów ani rumienia.
nikola
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2011, 09:40


Postautor: Robert » 03 maja 2011, 10:57

Nikola, czy to może być sarkoidoza? Może, ale bez dodatkowych badań nie da się tego stwierdzić. Kluczem powinna być bronchoskopia.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron