guzy na nogach

Objawy, dolegliwości...

guzy na nogach

Postautor: TomekG » 17 maja 2013, 21:17

Witam, mam podejrzenie sarkoidozy, opuchnięte kostki, bóle stawów skokowych,nadgarstkow , łokci kolan , jakieś paskudztwo na płucach + powiększone wnęki, dzisiaj rano zauważyłem guzy podskorne na nogach których liczba wzrosła od rana 2 krotnie , w tej chwili czekam
na wizytę u pulmonologa,
czy jest się czego obawiać jeśli chodzi o te guzy? Czy trzeba się tym szybko zająć?
Generalnie dobija mnie to czekanie, z bólem zmagam się od 1'5 miesiąca ...
TomekG
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:48
Lokalizacja: Poznań


Re: guzy na nogach

Postautor: Haniula1010 » 17 maja 2013, 22:17

Witaj Tomek :)
Kto Ci stwierdził sarkoidozę? Miałeś robione jakieś konkretne badania z pobraniem wycinka do przebadania? Objawy masz raczej typowe, ale zawsze trzeba mieć pewność, żeby móc podjąć konkretną decyzję w sprawie leczenia czy obserwacji. Kiedy wybierasz się do Pulmonologa? Myślę, że i tak wyśle Cię do dermatologa lub reumatologa. Bierzesz jakieś środki p- bólowe i przeciwzapalne? Myślę, że powinieneś. Wypisze Ci je nawet lekarz rodzinny. A guzy musi obejrzeć lekarz. I chyba raczej szybciej - jeżeli Ci się tak szybko namnażają...
Jeżeli masz dość czekania - pójdź do dermatologa - do niego nie trzeba mieć skierowania - niech sobie obejrzy i się wypowie. U nas do każdego lekarza specjalisty są straszne kolejki, ale przecież lekarz też człowiek. Czasami da się uprosić i jeżeli uzna, że sprawa pilna - przyjmie bez kolejki...
Pozdrawiam :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: guzy na nogach

Postautor: sama40stka » 18 maja 2013, 08:48

Wczoraj w wiadomościach słyszałam, że trzeba teraz mieć skierowanie do dermatologa od lekarza pierwszego kontaktu, jak również do okulisty.
sama40stka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 134
Rejestracja: 18 lutego 2013, 19:57
Lokalizacja: Toruń


Re: guzy na nogach

Postautor: Barbara » 18 maja 2013, 16:48

Witaj TomkuG
ja uważam że to jednak pilne -lepiej idz do lekarza ..
normalnie to na izbie przyjęc powinni cie przyjac /,może to rumien /,,,,??
zrobia badania ,podadzą leki .

może byc tak -że nie będziesz się mógł ruszac -czego ci nie życze :serducho:
Tak jak radzi Hania działaj .....szukaj pomocy

Trzymaj sie pozdrawiam basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: guzy na nogach

Postautor: TomekG » 18 maja 2013, 22:13

Dzięki za odpowiedzi ,sarkoidoze stwierdziła wstępnie pani reumatolog na podstawie objawów, pulmunologa mam czerwcu,
w sumie guzów jest ok 20 z czego po 7-8 na nogach i po 2w okolicy łokci które sa lekko bolesne jak się zbliża pora kolejnej dawki leku.
z leków biorę 2x diclo duo i da się żyć.
Brałem febrofen ale przestał działać po 5 dniach. Mam dziwne wrażenie że od diclo duo jest jakby gorzej, na początku ignorowalem bóle i nic nie brałem myśląc ze to reakcja reumatyczna ,z racji wcześniejszych problemów z plecami przyzwyczaiłem się do pewnej dawki bólu i wydaje mi się ze po 2 tygodniach zaczynało być ciut lepiej, potem poszedłem do lekarza dostałem diclo i znowu się rozsypał em...
TomekG
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:48
Lokalizacja: Poznań


Re: guzy na nogach

Postautor: Haniula1010 » 18 maja 2013, 23:22

Hej :)
W dalszym ciągu uważam, że powinieneś szybko odwiedzić lekarza - może to być nawet lekarz rodzinny - i pokazać te guzki. Jeżeli potrzebne jest skierowanie do dermatologa - poproś, niech Ci wypisze. Co prawda do czerwca niedaleko, ale z tego co wiem - jeżeli to są guzki sarkoidalne /a są bardzo różne /czy też rumień guzowaty - to lek diclo duo -niekoniecznie Ci pomoże. Z tego co wiem, większość Naszych przyjmowała Nimesil i go sobie chwaliła jako skuteczny. Niemniej nie jestem lekarzem, sama nie zażywałam - korzystam tylko z cudzych doświadczeń... więc...i tak i tak po pierwsze wizyta u lekarza!
I nie rozsypuj się :). Wszystko da się przeżyć - w sumie te guzki są niegroźne i po jakimś czasie - znikają same - o ile to jest rumień...
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: guzy na nogach

Postautor: Robert » 19 maja 2013, 07:42

Witaj.
Opis pasuje do rumienia guzowatego, poczytaj sobie o nim, a najlepiej, żeby rozwiać wątpliwości pokaż się z nim u lekarza.
Jeżeli to faktycznie rumień, skutek sarkoidozy, to niestety czeka cię kilka tygodni cierpień, bo leczy sie go tylko objawowo niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi takimi jak dicloduo czy niemisil, ale z opisów na forum - sam nie doświadczyłem - przynoszą one przeciętną ulgę. Czasem, w skrajnych przypadkach stosuje się sterydy.
Plus rumienia jest taki, że zazwyczaj jest on objawem ostrej postaci sarkoidozy, która w 80% przypadków rokuje samoistnym wyleczeniem w ciągu kilkunastu miesięcy. Niestety jest to okupione kilkunastotygodniowym cierpieniem w pierwszej fazie choroby, często utrudniającym a nawet uniemożliwiającym chodzenie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: guzy na nogach

Postautor: kiwior » 19 maja 2013, 10:16

Faktycznie przypomina to rumien guzowaty.Mialam go kilka razy,wychodzi szybko i na równoległych kończynach.Czyli wiadomo masz przy jewdnym lokciu i przy drugim.Lec k0oniecznie do lekarza,bo rumien oznacz rozne choroby i sarko to najlzejsza z nich .Pozdrawiam :)
kiwior
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 333
Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 22:10
Lokalizacja: tarnow-malopolska


Re: guzy na nogach

Postautor: TomekG » 19 maja 2013, 14:36

rumień miałem na piętach i wyglądał inaczej, no i nie był guzem tzn był płaski
jutro w takim razie poszukam dermatologa
TomekG
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:48
Lokalizacja: Poznań


Re: guzy na nogach

Postautor: TomekG » 21 maja 2013, 19:42

jednak to rumień guzowaty.
dostałem skierowanie do szpitala pulmonologicznego, bedzie tomograf i niestety jedyne nadające sie do pobrania wycinków to węzły płucne, mam nadzieje ze robią to ze znieczuleniem :?
TomekG
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:48
Lokalizacja: Poznań


Re: guzy na nogach

Postautor: Robert » 21 maja 2013, 20:43

jedyne nadające sie do pobrania wycinków to węzły płucne
Masz na myśli węzły w śródpiersiu chyba bo w samych płucach węzłów chłonnych nie ma. Tomograf z pewnością pokaże więcej i dokładniej. Jeżeli wycinki węzłów śródpiersia to albo EBUS i biopsja cienkoigłowa, albo mediastinoskopia w znieczuleniu ogólnym.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: guzy na nogach

Postautor: Barbara » 23 maja 2013, 19:15

Tomek :) mysle że to najlepsze wyjscie w twojej sytuacji ,,
badania napewno się przydadzą i w szpitalu lekarze pomogą cie przetrwac ten trudny czas :serducho:
Trzymaj się życze zdrówka ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: guzy na nogach

Postautor: TomekG » 01 czerwca 2013, 19:19

No to po szpitalu, wyników bronchofiberoskopii jeszcze nie mam, ale na wypisie napisali sarkoidoza 1 stopnia.
Guzy zaczynają znikać same, bóle stawów częściowo ustąpił y , tzn bolą znowu pięty i kolana reszta nie , niestety stan zapalny nie odpuszcza w tej chwilili ob to ok 80 ,2 razy dziennie jest mi bardzo zimno, 2 kołdry gorąca herbata i mija po jakimś czasie
I tu moje pytania, czy ten stan zapalny minie? Czy może on powodować permanentne zmęczenie? kawa red bull nie pomaga, przed pójściem do szpitala, zdarzało mi się nawet na rower wyjść , diclo na stawy i można było jechać, a teraz jestem śpiący i bez energii
TomekG
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:48
Lokalizacja: Poznań


Re: guzy na nogach

Postautor: Barbara » 02 czerwca 2013, 07:09

:slonko: Witaj Tomku ,fajnie że już po szpitalu, nabieraj sił w domku .
Z tego co wiem stan zapalny minie ,ale może ci dac nieżle popalic -zresztą już chyba wiesz o czym pisze :lol:
Narazie daj sobie czas na walke z chorobą ,podejdz poważnie do chorowania leżenie ,zdrowe jedzenie ,soki
Nic na siłe :)
Ja już się tego nauczyłam -że jak np. żle się czuje ide po pracy odpoczywac ......
bo inaczej to się żle konczy
:lol: Redd Bull no cóż -raczej herbatke z imbirem na najbliższe tygodnie polecam .
Masz wysoki stan zapalny ,stosuj się do zaleceń lekarz a niedługo przyjdzie czas -że będzie coraz lepiej :serducho:
zdrówka ci życze i cierpliwości ,,,trzymaj sie basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: guzy na nogach

Postautor: Nusia » 05 czerwca 2013, 20:02

Hej Tomku.
Red Bull to na pewno nie pomoże. Trzeba dużo wypoczywać. Masz wysokie OB, a więc stan zapalny dość mocny. Nie walcz z bólem, walcz mądrze z chorobą. Rower to też raczej na razie odpuść. Możesz spacerować. No to dbaj o siebie. Trzymam kciuki dasz rady.
Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową
Awatar użytkownika
Nusia
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 213
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:51
Lokalizacja: śląsk




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron