czerwone plamy i plamki na skórze

Objawy, dolegliwości...

czerwone plamy i plamki na skórze

Postautor: Renata » 01 września 2007, 22:34

:) To znowu ja z nowym objawem się objawiam. Otóż od początku sarko miałam niebolesne, najwyżej swędzące plamy na rękach i nogach, w liczbie co najwyżej dwóch trzech, wielkości paznokcia. Goiło się bardzo długo, ale w końcu goiło. Kiedys deramtolog przepisała mi maść ze sterydem no i szybko znikło, jak posmarowałam. Od miesiąca pojawiły mi się czerwone kropki na, o zgrozo twarzy. Kropki wielkości kropek większych, tyle że są już cztery a jedna na końcu nosa. No za klauna będę jak nic. Mam pytanie, bo szukałam tu jednej wypowiedzi dziewczyny w sprawie zmian na twarzy i zaradzeniu maścią ze sterydem, ach proszę ujawnij się i powiedz jak ta maść się nazywa. :oops: Pozdrawiam
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Anuta » 02 września 2007, 19:46

Może chodzi o mnie?
Plamy mam na całym ciele: kolanach, jedna na łydce, plecach, jedna z boku na dekolcie, jedna na szyi, w uchu, na owłosionej skórze głowy i niestety na twarzy. Najgorsze są na czole (na szczęście przykryte grzywką),również z obu stron nosa.
Na razie są jeszcze obserwowane. Gdyby zaczęły intensywnie przybywać, będę zmuszona coś przyjmować doustnie. Jak wiadomo, w naszej chorobie, nie ma łagodnie działających leków. W razie czego, mam nadzieję, że moja pani doktor dobierze dla mnie najwłaściwszy.
Na razie używam maści sterydowej, ale tylko na nowe, małe punkciki. Tylko takie, niestety reagują. Stare- ni w ząb :?
Maść nazywa się CLOBEDERM. Według ulotki- jest to najsilniej działający na skórę steryd. Dostałam go od dermatologa, właśnie na plamy sarkoiozowe.
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: AllyB » 03 września 2007, 07:09

U mnie sarkoiodza zaczęła się właśnie od skóry (mam zmiany na twarzy i ramionach - to podobno najbardziej typowe miejsca). Używałam cloberdermu na ramiona (uwaga - do twarzy się go nie powinno używac - grozi zanikiem tkanki podskórnej) a do twarzy elocomu (maśc trochę słabsza). Clobederemem twarz można potraktowa 2-3 razy a potem przejśc na słabszą - ale - niestety żadna maśc nie pomogła - plamy troche zbladły, troche się spłaszczyły (bo u mnie były wypukłe) ale nie znikły. A na ramionach od clobedermu wokół moich czerwonych zmian pojawiły się dodatkowo siniaki na obszarze smarowanym. Wygląda to okropnie a jak ktoś mnie pyta a co ty tu masz na tych rękach to ja mówię że to przemoc w rodzinie ;-)
Mój dermatolog mówił że jak bardzo będę chciała to moga mi zrobi t.zw. wstrzykiwanie mezo (mezo to skrót od jakiegoś leku niestety nie wiem jakiego ale kakarze powinni wiedziec). Wstrzykiwania polegaja na wsztrzyknięciu leku bezpośrednio w zmianę skórną (podobno bolesne) w głębsze warstwy skóry. Nie jest to leczenie tak inwazyjne jak sterydy doustne, podobno pomaga dużo bardziej niz maśc. Ja się nie zdecydowałam ( a teraz jak jużpisałam parę razy jestem w ciąży i zmiany na buzi sa dużo bledsze.)
A generalnie w związku z sarkoidozą cały czas jestem na diecie bezmięsnej (mięso wzmaga stany zapalne w organiźmie), bezsłodyczowej (słodycze zakwaszają organizm co wzmaga stany zapalne) i bezmlecznej (chodzi o mleko krowie, wbrew temu czym nas karmia media od mleka nie będziesz wielki, co najwyżej wyrosną Ci rogi i kopyta od kazeiny).
I powiem że na tej diecie plamy na skórze były mniej czerwone - a każdy wie, że wygląd skóry w dużej mierze zależy od jakości naszego odżywiania.
AllyB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:25


słodycze

Postautor: renia2 » 03 września 2007, 08:09

to słodycze i tu są wredne?
Moja ty jedyna pociecho na tym ziemskim padole.
A co Ci mleko szkodzi-ja lubię i piję a białym serem, to mogłabym długo żyć przez cały dzień-naturalnie porządnie osolonym.
I nic, że sól podwyższa ciśnienie!
A mięska trzeba koniecznie trochę zjeść-brak w naszym klimacie, powoduje jakieś duże be. Szczególnie w zimie.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: AllyB » 03 września 2007, 16:17

O mleczku to się rozpiszę jak będe miała więcej czasu.
A apropos mięska - nie jem go od listopada i jakoś niczego mi nie brakuje. Wyniki mam jak komandos :-) A nawet teraz będac w ciąży lmój lekarz i położna nawet nie próbują mnie namawiac do jedzenia mięska - mówią że nie ma problemu tym bardziej że wyniki nadal ok. Najbardziej to przeżywa moja teściowa :wink: przy obiedzie musze pięc razy wysłuchac pytania czy nie chce kotlecika. A po obiedzie mówi - nie chowajcie tych kotletów - niech leżą to sobie Alicja będzie podjadac :-)
AllyB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:25


Postautor: Renata » 05 września 2007, 20:08

Dzięki Anutko że się odezwałaś, tak nam się forum rozrosło, że nie mogłam znaleść Twojego wpisu o maści sterydowej. 13 idę do dermatolaoga, to poproszę o wypisanie. Pozdrawiam
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: mysia » 01 października 2007, 19:01

AllyB- trochę mi tu "zapachniało" "filozofią zdrowia i filozofią życia"- pozdrawiam ciesielsko-maniaków! :-))))))
mysia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2006, 21:41


Postautor: AllyB » 04 października 2007, 15:11

Mysiu! A propos filozofii życia cudowny cytat z "Potęgi podświadomości" J. Murpy'ego:

"Moje ciało stworzyła w bezgranicznej mądrości moja podświadomośc, ona tez potrafi mnie uleczyc. To jej mądrośc kształtowała wszytskie moje narządy, tkanki, mięśnie i kości. Ta sama nieskończona i zbawienna siła w moim wnętrzu przemienia teraz każdy atom mojego organizmu i szybko przywraca mi zdrowie. Jestem głęboko wdzięczna, ponieważ wiem, że zaczynam zdrowiec. Wspaniałe są dzieła ukrytej we mnie twórczej mądrości"
AllyB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:25


Postautor: mysia » 20 października 2007, 18:36

Stosujesz Filozofię? Jestem ciekawa, jak to ma sie do sarkoidozy. Napisz parę słów.
Dzięki zmianie żywienia wyprowadziłam moja córkę ze zwichnięcia stawu biodrowego (dużo by pisać- nie będę podawać szczegółów), ciekawa jestem co z tą jednostką chorobową. Chciałam się skontaktować z Panią Ciesielską- ale troszkę mnie zaskoczyła...
mysia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2006, 21:41


Postautor: AllyB » 20 października 2007, 20:42

Że stosuje filozofię to za dużo powiedziane bo jestem początkująca. Ale głęboko wierzę że podświadomośc i pozytywne myślenie (mam tu na myśli naprawdę pozytywne myślenie całą sobą bez chwili zwątpienie co niewątpliwe jest bardzo trudne przynajmniej dla mnie) może dac nieoczekiwane i zaskakujące rezultaty.
Jestem też za wszelkimi metodami poprawiającymi przepływ energetyczny w organizmie - np. joga, tai-chi. Joga bardzo mi pomogła przy nerwicy a było ze mną naprawdę źle ale nie zgodziłam się na leki, spróbowałam sobie pomóc jogą i udało się.
Wybieram się też do bioenergoterapeuty (ale do takiego spradwzonego z polecenia) to jak już będę po to napisze co powiedział i co zrobił - ale to dopiero jak urodzę bo na grudzień mam zaplanowaną imprezę na porodówce ;-)
Polecam "Potęgę podświadomości" J.Murphy'ego.
AllyB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:25


Postautor: Renata » 13 października 2009, 19:08

Temat ze zmianami skórnymi zmienił się w fiozoficzne dywagacje. Ciekawa jestem jak tam Alicja po porodzie i na diecie bezmięsnej, bezcukrowej i bezmlecznej. No cóż ale się nie pokazuje, to może faktycznie już zdrowa. :)

Wracam do tematu skóry. Od przeszło roku mam nowego rodzaju zmiany na plecach, pośladkach, schodzi właśnie na uda i na przód ciała. Robiłam badania z wycinków. Leżałam w szpitalu dermatologicznym, gdzie po zbadaniu wycinka wykluczyli zmiany grzybiczne, baktryjne, alergiczne. W końcu zrobili mi pod kątem ziarniaka grzybiastego (MF) . Wynik - zmiany niespecyficzne, co oczywiście nie wyklucza, że to jest jakiś początek ale nie da się nic potwierdzić nic zaprzeczyć. Należy obserwować i najwyżej mogłabym mieć fototerapie, ale sarko chyba jest przciwskazaniem. Mam zapytać pulmonologa o to jak będę na kontroli.
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Oj długo mnie nie było!

Postautor: AllyB » 13 października 2009, 21:08

Długo mnie nie było - w międzyczasie urodziłam śliczną córeczkę i z niepokojem oczekiwałam nawrotu choroby - piszę nawrotu bo w ciąży zmiany na skórze bardzo wyjasniały i wygładziły się. Po ciąży zmiany wróciły, miałam robioną tomografię na której okazało się, że zmiany w płucach wykazują nieznaczny postęp. Dodam, ze nigdy nie byłam leczona lekami sterydowymi /a choruje już chyba z 6 lat/.
Doszłam do wniosku, że stosowanie maści sterydowych na dłuższą metę tylko niszczy skórę i znajoma dermatolog zaproponowała i maść pod nazwą Protopic /nie steryd/ stosowaną na atopowe zapalenie skóry, którą można stosować długoterminowo. Protopic bardzo mi pomógł ale plamy nie zniknęły całkowicie. Ale poczytałam jeszcze troche o zdrowiu i naturalnych metodach leczenia /M.Tombak - droga do zdrowia/ i postanowiłam wdrożyć w życie parę przepisów z tej książki. Zrobiłam sobie 2x kurację oczyszczającą organizm i 2 x kurację odkwaszającą.
I nie wiem w jakim stopniu te kuracje mi pomogły niemniej obecnie bez stosowania żadnych maści plamy wyrażnie wyjasniały i są gładkie - nie są grudkowate. Jeszcze nie zniknęły ale jest dużo duzo lepiej niż było. Więc idę tą drogą - najgorzej jest ze słodyczami bo łasuch ze mnie straszny a słodycze bardzo zakwaszają organzm i szkodzą skórze, bez miesa i mleka naprawdę można żyć. I jeszcze chodzę na jogę. Dla zdrowotnosci!
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia!
AllyB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:25


Postautor: Robert » 14 października 2009, 14:43

Podoba mi się Twoje zdeterminowanie, ja niestety zbyt zdrowo nie żyję i chyba już tak zostanie.
Gratuluję córeczki, niech Ci rośnie zdrowo :)

Pozdrawiam Robert
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: ciapulka » 11 lipca 2011, 19:02

Alicja chcialam sie dowiedziec czy ta dieta bezmiesna, bezslodyczowa oraz bezbialkowa pomogly Ci wyzdrowiec. Takze planuje przejsc na taka diete.

Serdecznie pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
ciapulka
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 15
Rejestracja: 11 lipca 2011, 17:44


Postautor: AllyB » 11 lipca 2011, 21:20

Na początek sprostowanie - nie stosuję diety bezbiałkowej, ale bezmleczną - nie piję mleka jako samodzielnego produktu - ale np. jem masło i żółty ser - serków jogurtów itp. po prostu nie lubię. Chodzi o to, że mleko jest cięzkostrawne i zawiera np. kazeinę, która zalepia nam organizm, zamiast się skupić na innych czynnościach organizm męczy się z przetworzeniem mleka. Mięso jem ale niezbyt dużo i nie łączę go z węglowodanami - również dlatego aby nie obciażać układu trawiennego.
No i udało mi się zrezygnować ze słodyczy - od czasu do czasu cos skubnę ale bez ekscytacji. Zrezygnowac ze słodyczy pomogła mi książka Beaty Pawlikowskiej W dżungli życia - polecam wszystkim, którzy walczą z różnymi słabościami.
No i reasumując - plamy na skórze ciągle mam - ale w porównaniu ze stanem "przed" to tyle co nic - latem jak buzia opalona to prawie wogóle nie widać, na rękach też mam ale gładkie i nie tak mocno czerwone - raczej jak siniaki - nie to co kiedys czerwone wypukłe gruzełki.
Więc idę tą drogą - właśnie się przymierzam do oczyszczania wątroby metodą Michała Tombaka - polecalam już wcześniej jego książki.
Jakbyś miała jakieś pytania to możesz mi pisać na malia.
Pozdrawiam wszystkich.
AllyB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:25


Następna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron