sarko - oko cdn

Objawy, dolegliwości...

sarko - oko cdn

Postautor: arty » 12 października 2007, 23:09

Witam, sarkoidoza oczu - zdarzyla mi sie w pelnym cyklu w 2004 roku. Ten pelny cykl wynika z moich obserwacji, tzn: najpierw zamglenie widzenia, pozniej plamy ciemne (takie jak od patrzenia w slonce), pozniej obrzek cystowaty plamki dobrego widzenia, nastepnie otwor wartswowy w centrum widzenia, czyli dziura i brak obrazu. To bylo bardzo przykre i mialo byc NIEODWRACALNE wedlug specjalistow polskichi zagranicznych. A jednak zdarzyl sie cud i dziura samoistnie sie naprawila, tyle tylko, ze nikt nie szkodzil mi sterydami. - to moja prywatna opinia. Widze dobrze, ale.. stan zapalny powrocil, zaaplikowano cala juz plejade sterydow do oczu i kropli przeciwzapalnych i dalej kolomyja raz lepiej, raz gorzej, teraz obrzek, potem leki na odwodnienie, znowu obrzek, zamglenie i tak w kolo. Jedno jest pocieszajace - trzeba wierzyc, ze sie wyzdrowieje i nie dowierzac chorobie. Polecam Samouzdrawianie, wszak wiara czyni cuda. pozdrawiam :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 13 października 2007, 21:04

Witam serdecznie ,mam na imie Basia i jezeli pozwolisz bede obserwować twoie posty ,Ja na szczescie nie mam diagnozy na ///sarkoidoze oka //i mam nadzieje ze mnie ominie __ :wink: .Ale troche klopotów z oczkami doświadczam ,tylko ze licze ze to ,,zespół suchego oka,, :shock: .Mam sie zglosic 14 listopada na badania do kliniki okulistycznej ,jak sadzisz bardzo mnie tam wymeczą :P ,,a moze tylko kropelki na rozszerzenie oka i dowidzenia ////chyba ta wersja mi najbardziej odpowiada ///...dosc o mnie !!!
Widze ze niedawno dołączyłeś do nas ,wiem ze znajdziesz tu osoby z podobnym problemem ,czytalam posty o sarko oka i myśle ze musi byc cieżko ,,Dobrze ze chociarz sie to paskudztwo cofa !!!w wiekszośći ..Trzymaj sie i życze zdrówka , :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: arty » 29 października 2007, 01:57

Witaj Basiu,
Ciesze sie, ze napisalas, lubie rozmawiac, czesto miewam slowotok i zameczam, ale bede sie starac nie zanudzac. Wracajac do oka, wrecz kaz sie zameczyc okuliscie. Mnie w pierwszym podejsciu odsylali traktujac jak histeryczke a wykonywali niepelne, nierzetelne badanie. Gdyby wczesniej wykryli stan zapalny, nie doszloby do obrzeku cystowatego plamki dobrego widzenia i nie zrobilaby sie dziura. Tym bardziej, ze to, ze u mnie sie naprawila, naprawde okreslili jako CUD. Oni GWARANTOWALI, ze to sie samo nie cofnie , a medycyna nie doszla tak daleko, aby to naprawic. Mozesz lekarzowi badajacemu podpowiedziec delikatnie, zeby szukal w oku gleboko na obwodzie stanow zapalnych za pomoca trojlustra. To jest nieprzyjemne, oko co prawda znieczulaja, ale bezposrednio na galke oczna zakladaja taki kieliszek z lustrami i krecac nim w oku ogladaja dno itp. Oko jest umordowane i zalepione zelem, ktory dodatkowo utrudnia widzenie. Lepiej miec pewnosc, ze nic w oku sie nie czai. Opisalam Ci wszystko dokladnie, gdyz ja osobiscie lubie wiedziec co mnie czeka, zeby miec czas na pozytywne nastawienie. Bede trzymac kciuki, zeby sie okazalo, iz sarko Twojego oka nie tknela!!!!!! Jezeli masz jakies pytania, to pisz, mam nadzieje, ze bede mogla na nie odpowiedziec. pozdrawiam z usmiechem w barwach jesieni :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 29 października 2007, 18:43

Witam fajnie ze napisalaś ,,,dobrze trafilam wlasnie wrociłam z przychodnij od okulistki :shock: to zwykla przychodnia a pani dr .bardzo malo mówna hahahha ja to samo //brak nam porozumienia .//ale chodze do niej po leki na zespół suchego oka -tak jak pisałam czuje sie duzo lepiej, teraz jak mam żel ,,Vidisic,,normalnie inny świat !!!,ostatnio naprawde dokuczaly mi oczy, teraz jest prawie ok ???nawet wynik na łzy mam 1.5 a było 0,,,
Tylko jak zawsze jest u mnie male ale ,,,hihihihiii ,musze powoli odstawić żel ponieważ pani dr.mowi ze ma konserwanty a one mi uszkadzaja /chyba rogówke / :oops: Wiec mam tylko 2 razy żel i sztuczne łzy 3 razy dziennie !!!!!oj znowu krople ,ale wazne ze jest lepiej ---PRAWDA. :shock:
Już niedlugo 14 listopada pójde na badanie do kliniki i powiem ci ze sie Bojeeeeeeeeee ,i wcale nie chce ,,,,wiem !!!!pojde ale napewno nie starczy mi odwagi powiedziec to co mi radzisz :-( Obawiam sie nawet ze znajac siebie ,,ukryje niektóre rzeczy ,,aby tylko badanie było ok !!!!!!!!!!!!!!! :evil: :twisted: Normalnie nic na to nie poradze ...,oj dziekuje ze mi napisalas wszystko ,, :lol: ja tez wole wiedziec co mnie czeka ,,tylko na początku pojecze troszeczke i pokrzywie sie hahahhahaAle za dwa dni bedzie mobilizacja i powiem sobie .......NIC TO BASKA....co tam taki okulista ,,damy rade .Uśmiech .
Mam pytanie jak myslisz ja chyba w ten dzien kiedy bede tam szła ,,powinnam rano zapuścic krople jak zwykle ......
Teraz wymyśliłam sobie ,,ze moje sarko to przy moim wzroscie 175cm to ma daleką droge- z kolana do Oka -hahahaha i napewno tam mu sie nie chcialo włazić ????
wiec wszystko bedzie ok ,,tylko mi tam pozagladaja , pozdrawiam serdecznie dbaj o oczka pappapaapa Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 14 listopada 2007, 20:06

Witaj arty chcialam sie podzielić wiadomoscia ,ze byłam u okulistki :-) Zle sie zaczeło ,ale chyba dobrze skączyło ,przyszła druga pani dr ,ktora wiedziała o sarkoidozie ,Wzieła mnie do ciemni i długo badała ,Nie miałam takiego badania jak ty ,,lustrem ,,ale pani dr ,,miala jakies //lusterko//maly kwadracik .Stwierdziła ze mam nietypowe zapalenie ,i jakies grudki na obwodzie >>>>nie potrafie powtórzyc co do słowa ,ogolnie zapewniano mnie ze to nic zlego ,duzo mowili po łacinie ,,ale podobno nie jest to typowe dla sarko,,i nie ma związku ???Wiec chyba sie ciesze ,,tylko jakoś do końca nie wierze :wink:
Mam wypisany antybiotyk,Floxol,,4 razy dziennie i sztuczne łzy,,,i do kontroli za dwa tygodnie .Na jedno to ciesze sie bo jezeli lekarstwo podziała ,,to może skączą sie kłopoty z suchością oka ..Pozdrawiam trzymaj sie pa Basia. :)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


OKO BASI !

Postautor: arty » 14 listopada 2007, 21:51

Witaj Basiu!
:)
Bardzo jestes dzielna, ze cierpliwie znosisz te badania i ze spokojem o nich opowiadasz, bo we mnie to wzbiera taka zlosc, ze chyba w koncu sama sie obije, bo kogos to nie mam smialosci. Chociaz niektorym lekrazom nalezaloby sie za oblude i niedomowienia :shock:

Z jednej strony ciesze sie, ze powiedzieli Ci ze to nie sa objawy typowe dla sarko, chociaz te "obwodowe" moja okulistka okresla jako typowe dla sarko i ze tam sie najdluzej utzrymuja i sieja dalej.

Wiesz najgorsza diagnoza to mylna diagnoza,
Mnie tak "zalatwili" oko za pierwszym podejsciem a przerobilam 6 okulistow, z ktorych 4 nazwalo mnie histeryczka, jak pojawily sie pierwsze objawy, a dwoch pozostalych powiedzialo, ze szanse sa niewielkie bo pozno sie zglaszam... (brzydkie slowo - sama ocenzurowalam)

BASIU, IDZ DO JESZCZE INNYCH OKULISTOW, CHOCIAZ DWOCH- NIECH POTWIERDZA< ZE TO NIE SARKO!!!

BEDZIESZ SPOKOJNIEJSZA, ja tez bede spokojniejsza, ze sie przydalo komus moje doswiadczenie.

pozdrawiam serdecznie

polecam MOTTO - :
DOPÓKI WALCZYMY _WYGRYWAMY
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 14 listopada 2007, 22:16

Wiesz chyba nie mam siły --uśmiech !!!
ani woli walki ,naprawde jestem pokojowo nastawiona dla świata :) Pozatym straciłam wiare w lekarzy i siebie /zresztą /.........Powiem ci ze po uczuleniu na masc sterydową ,,zwątpiłam !!!
Narazie musze odpuścić i poczekać co dalej ,bo nie wyrabiam ze wszystkim ,,,ładnie napisałas
dopóki walczymy -wygrywamy !!!
tylko u mnie to walka z wiatrakami :wink:
Myśle ze musze wziasc ten antybiotyk i wtedy zobacze co dalej !!!Chciałam znależc ten lek -czy to napewno antybiotyk ,ale jakoś nie umiem ,,,mam zmeczona glowe hihihi :wink: Jeszcze go nie kupiłam ,,jutro go kupie i poczytam ulotke !!!!pozdrawiam serdecznie pa Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 23 listopada 2007, 18:55

Witaj ,chce napisać ,,ze chyba nie bedzie tak dobrze jak myślałam ,,zero poprawy ,,Oko boli :shock: leki zapuszczam jak kazali ,,, :x ale wcale nie odczuwam poprawy ,,dzis chyba nawet jest gorzej i jakby spóchło oko ,,normalnie nic do przodu ,,bez zelu na suchośc oczu ,,nie ma mowy o spaniu !!!
I co dalej :P w środe do kontroli ,ale zwątpiłam juz :shock: w ten lek ---chyba ze stanie sie cud !!ale watpie do dziś czułabym poprawe ,
pozdrawiam Basia.
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: arty » 23 listopada 2007, 20:46

Witaj Basiu,
to przykre, szkoda, ze nie pomaga, ale moze to za krotko.
Rozmawialam z moja p. Okulistka i nawet sugerowalam, zeby u mnie zastosowac antybiotyk, poniewaz moje oko po ponad polrocznej sterydoterapii i lekow przeciwazapalnych w kroplach odmowilo przyjmowania czegokolwiek ( jak twierdzi p. Doktor prawdopodobnie uczulilo sie na srodki konserwujace krople)
Alternatywnie p. Doktor zaproponowala mi zastrzyk okologalkowy, czy cos takiego ze sterydow, ale pozniej wycofala sie z tego, gdyz stwierdzila ze jest niewielka poprawa, a zastrzyk zawsze ryzykowny.

Moje rozumowanie podpowiada mi, ze skoro intesywne zakraplanie sterydami pomoglo w jednym oku calkiem, to moze w drugim tez w koncu pomoze, a zastrzyku boje sie STRASZNIE!!!!

p. Doktor twierdzila, ze przy sarko antybiotyk nie ma sensu, lepiej juz wogole przerwac terapie i PRZERWALA.
Musze przyznac sie, ze balam sie , ryzyko duze, ze sie gwaltownie pogorszy, ale uspokoila mnie, ze w razie czego dzwonic, alarmowac

i wiesz co?

JEST LEPIEJ, ZNACZNIE LEPIEJ, przynajmniej z ostroscia widzenia, a co pokaza trojlustra i inne sprzety, to sie okaze przed Swietami.


Wiem, ze Twoje objawy i dolegliwosci oczne sa troche inne, niz moje, ale chcialam powiedziec, ze z oczami to trwa i trwa i nie trzeba sie zalamywac, na wszelki wypadek sprawdz diagnoze jeszcze u innego okulisty.

W poniedzialek zapytam mojej p. Doktor, kto w Warszawie jest specjalista od chorob siatkowki i stanow zapalnych, to dam znac, a w razie potrzeby zapraszam do Krakowa do mojej p. Doktor - umowie wizyte i pomoge .
:) pozdrawiam Joanna-arty
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 25 listopada 2007, 17:32

Witam dziekuje Joanno ,,naprawde milo mi i dziekuje za pomoc , :-) Ale moze nie bedzie tak żle ,,rany ja sie ciągle czaruje !!,,Normalnie nie umiem poukładać wszystkiego ,,Chyba boje sie nawet pomyśleć o tym ze to może byc sarko oczu ,,,niech narazie zostanie wersja ze to nietypowe zapalenie --- :lol: ..Musze najpierw uporzadkowac z sercem ,-napisze u siebie na stronie -!!
Zastrzyk w oko ,,,brzmi strasznie ,,tez bym sie bala !!
Piszesz o srodkach konserwujących -mnie okulistka ,tez chce odstawić zel bo ma srodki konserwujące :cry: ,,ale mi jest z nim dobrze- oczy tak nie bolą ..
.Marze aby to nie była sarko !!!tylko jakieś inne świnstwo ,,,jakie kolwiek ,,Wiesz u mnie sterydy naprawde odpadają ---nie wiem co bedzie dalej ,,ale kardiolog powiedział ze nie jest ciekawie i jakbym musiała brac stery to bedzie duży problem !! :P
Ciesze sie ze u ciebie jest lepiej ,bo to znaczy ze da sie to jakoś przejśc ,,,myśle ze u ciebie juz pójdzie w dobrym kierunku...a ja chyba za szybko chciałam poprawy,tylko za ja tez już w sumie drugi rok chodze do okulistki i nic nie lepiej /wiec jak poszłam do kliniki ,,to liczyłam ze chyba odrazu mi pomogą hihiihihi :lol: ,Ja to chyba taka narwana jestem !!
Ale nie wiem co zrobic z twą poradą o innym okuliście ,,bo szczerze to nikogo nie znam -jakoś znalazla bym kase na prywatną wizyte :wink: ale do kogo ???,,,,Nie mam pomysłu ,Jak nie znajde pomocy -W Klinice okulistycznej --to nie wiem !!Pójde w srode ,,może bedzie dobrze ,,napisze ci .Pozdrawiam serdecznie Basia :D
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Haniula1010 » 26 listopada 2007, 01:33

Basia, zamiast tak się szarpać i eksperymentować naprawdę skorzystaj z pomocy Joanny. Myślę, że zamiast szukać na oślep i trafiać na lekarzy nie znających się na rzeczy- lepiej pójść do sprawdzonego już fachowca. A koszty chyba wyjdą porównywalne? Zastanów się. Pozdrawiam :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Barbara » 26 listopada 2007, 21:25

Witaj Haniu ,,,to nie tak !!!
koszty kosztami ,,ale ja nie mam stwierdzonej sarkowidozy w oczach ,,narazie to lekarze mówią ze to nie to ,,--ze to nietypowe zapalenie na obwodzie ,,,,,,/nie potrafie powtórzyc ,///ale zapewniali mnie ze to nic złego -- :lol:
Wiec co mam myślec ,,najpierw chce sie dostosowac do opini lekarzy//moze to zwykłe zapalenie // --przecież to klinika wojewodzka --chyba do licha sie tam troche znają ...a ja nie chce sie wymądrzac ,wiec biore leki !
,,szarpać i eksperymentować,????,--usmiech ,,,a co ja ,,,,,,,,,
ma zrobic !!!
pozdrawiam Basia.
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: agussa » 27 listopada 2007, 10:54

Witam,mam sarko oka a wlasciwie nerwu wzrokowego ,trwa to juz od roku ale na szczescie najgorsze juz chyba za mna .Zaczelo sie od bolu oka problemow z widzeniem itp. Po jakims czasie oko zaczelo wysuwac sie do przodu(wytrzeszcz)zrobili mi chyba wszystkie mozliwe badania i nic .Na szczescie trafilam na dobrego okuliste ktory zwolal kilku innych specjalistow na badania.Znalezli guzka na nerwie za okiem ktory byl umiejscowiony tak ze na zadnym zdjeciu, badaniu(tomograf itp)nie bylo go widac .Teraz jestem juz kilka tygodni po operacji (blizny nie widac),oko jest jeszcze troche powiekszone .Uzywam tylko kropli na zwilzanie.Nie widze dobrze na to oko.Najgorsze ze objawy sprzed operacji zaczely wracac mam nadzieje ze to tylko przemeczenie.
Pozdrawiam cieplutko :lol: :lol:
agussa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 21:50


Postautor: Barbara » 27 listopada 2007, 18:27

:D Witaj Agussa ,miło ze sie odezwałaś ,, bardzo sie ciesze ze lekarze ci pomogli i dobrze sie czujesz po operacij .Bede trzymać kciuki aby nie powrociły dolegliwości sprzed operacij --napewno bedzie ok!!przecierz lekarze usuneli wszystko :: musi być ok!
Wiesz ja sie plącze ,wiec traktuj mnie z przymróżeniem oka :shock: !!!
Ale jutro ide do okulisty i sie zobaczy ---co dalej ,,na dzis to :( --lepiej nie napisze hihihih i
Jutro napisze co załatwiłam ,,Naprawde miło przeczytać kiedy sie układa ,komuś .Mam nadzieje ze i Joanna wejdzie na posty i przeczyta twą wiadomość ,,napewno znajdziecie wspólny temat ,,ona przeszla wiele z oczami ,a pozytywne myślenie da nam wiecej radości ,,w naszej codzienności !!! :D
oj mam jakies ,,,,szare myśli dzisiaj ---to dlatego ze okropnie boli mnie głowa od rana ----pogoda do kitu !!!
uśmiech dla ciebie trzymaj sie i pisz prosze ,,nawet jak bedzie wkurzało cie moje rozumowanie hihi pa Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 28 listopada 2007, 17:51

szukam pozytywnego myślenia!!!!
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Następna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron