sarko - oko cdn

Objawy, dolegliwości...

Postautor: Barbara » 18 maja 2008, 10:17

:bukiet: witaj Arty ,,oj słonko nic nie piszesz ,,mam nadzieje ze to znak ze wszystko w porządku z oczami !!
Myślalam też o twej tomografi czy wszystko jest w porzadku ,mam nadzieje ze Tak i ze opis nie dał ci dodatkowych zmartwień ...Serdeczne pozdrowienia dla ciebie i mam mały problem :!: ,ty lepiej wiesz co i jak zrobic aby bylo dobrze ..,Chodzi mi o te sztuczne łzy ,ostatnio musze je stosowac w wiekszej ilosci tz.lekarz zalecił po 1 kropli/5x/ a moje oczy sa tak suche ze leje po 2 krople i dopiero wtedy nadaja sie w miare do patrzenia najgorzej po nocy ..Chyba sa bardziej wysuszone ponieważ bywa ze w nocy -musze je zapuszczać by móc spać !!
To pewnie dlatego ze robi sie cieplej i słonce dokucza ,oczkom !!!
Ale to słabe wytłumaczenie takiej suchosci oczu ,i nie wiem ile bede mogła uzywać tych sztucznych łez ,,w sumie to nie jest leczenie choroby tylko usuwanie objawu a ja nie mam diagnozy dlaczego tak sie dzieje ,,i nie bardzo u mnie lekarze wiedza co jest grane i co jest przyczyną ,!!! :boje sie:
---jakby nie patrzec ,chciałam prosic zebys mi poswieciła chwilke i na //poczte //Przesłała mi wiadomość ,,i adres swej lekarki ...czyli pani okulistki .
Nie dopuszczam do siebie wiadomosci ze to moze byc winna sarko ale trzeba byc realistą ,,Jakos wszystko idzie w tym kierunku ,,,a ty jestes jedyną osobą która moze mnie pokierować do konkretnego lekarza ....
Ostatnio myslałam o tym ,i zdałam sobie sprawe ze majac ten adres ,bede mogla skorzystać ..a bez niego bede bezradna .. :pale:
:) A jak znikniesz mi z forum ,,to gdzie ja cie odnajde !!
usmiech dla ciebie ,,taki słoneczny i czuły i szczere zyczenia zdrowia ,zdrowia ,zdrowia .Pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 17 czerwca 2008, 21:22

Hej chyba napisze sobie hahaha byłam u okulisty ,
I tak w sumie znowu Remis ,,,,,,,,
nie ma sie co cieszyc ,ani niby smucic ,,tylko zawsze jest to ale ??
Na dzien dobry pan dr .mnie poznał po karcie /chyba naprawde mało kto chodzi z sarko do okulisty jednak //
. :shock:
Niestety moje oczy potrzebuja łez /meczy mnie juz to /,,i dostałam nowe kropelki a do tego żel do oczu na Noc ........
Nie lubie tego żelu ale bede musiala ,,w tej chwili nie moge przespac nocy tylko po 3 godz sie budze i jak lunatyk ,,wkrapiam Krople ..To meczące ,potrzebuje snu hahahha
Pan dr .powiedział ze w sumie nic zlego sie nie dzieje ,i narazie obserwujemy ,,jest podobno jakies male cos tam !!! :lol:
Nie rozumiem dlaczego nie chce o tym mowic ,,,,,,,,,
Moze on nie chce mnie denerwować hahaha zawsze sie dziwi ze mam duzo lekow od kardiologa -pewnie mysli ze ja chora jestem ???DZIWNE
hahahha :wink:
Mowiłam o tych siateczkach w oczach ,potem lekarz ogladał oczy ,,w tym kierunku ale niby nic złego sie nie dzieje ,,,,,,,,,,,,,
Niezbyt to rozumiem ,ale jakbym miala stan zapalny ,myśle ze poznałby sie ,,,musze w to wierzyć ,powiedział ze nic złego sie nie dzieje
,,Wiec
ciesze sie hahahha - :P
Wazne ze narazie jest Ok ,,to podobno najlepszy specjalista :-P
a najdroszy napewno hahahha :lol:
pozdrawiam basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 06 sierpnia 2008, 20:15

Hej witam usmiech ,,,miałam nie narzekać ,,hahhaha ale oczka mnie dobijaja ,,,,upały dały mi odczuc -brak łez ,,,,,,krople ,krople i krople i nawet masc zapuszczam juz i :wink: :wink: ojjjjjjjjjjjj czy to minie kiedyś ???
:shock: Na dodatek albo mnie cos ugryzło nad jeziorem w powieke albo sie robi jakies paskudztwo ,powieka napuchnieta troche i jest ,,guzek ,,smaruje to fenistilem ale fige radzi !!
Gardło tez wraca ,,by to ,,,, :lol:
i do tego malowanie w domu hahahha moze na świeta skoncze ,,,mój facet mowi ze jak ja nie robie to i on tez hahahha
Nie mam ulgi chorobowej ,wiec ,ide spac , :P
nalałam masci w oczy i ide pod kołdre ,wiecie co człowiek do wszystkiego przywyknie jeszcze niedawno nienawidziłam tej masc a teraz ,juz nie przeszkadza mi ???
Kiedys nie wierzyłam ze mozna sobie w oczy wlewac leki i to nie boli ???dzis wiem ze jak trzeba to trzeba
!!!usmiech miłej nocki ,,odpoczywajcie Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: arty » 06 sierpnia 2008, 21:36

:) :) :) witaj Basiu :) :) :)
ja juz nie mam sily narzekac :( :( :(
lato daje sie we znaki, pluca chyba mi sie skurczyly, nie mam czym oddychac, a mecze sie szybciej niz o tym pomysle :( :( :(
przykro mi, ze oczy tak Ci dokuczaja :( :( :( moja Pani Doktor nie ma lepszego pomyslu, niz zakraplac tyle, zeby przynosilo ulge! (najlepiej kroplami bez konserwantow) Jeszcze Jej zapytam o masc, ale teraz jest na urlopie do konca sierpnia :roll: :roll:
......... z facetami juz tak jest........... nie daja taryfy ulgowej, ale jak IM cos dolega (najczesciej wyimaginowanego) oj to juz WSZYSTKIE SLUZBY DOMOWE I SPECJALNE sa postawione w stan awaryjny :shock: :shock:
Moje oczy widza dobrze, ale tez sie paprza, slimacza i biegaja w nich mety powylewowe, ale po dziurze ( cudownie zagojonej) w plamce dobrego widzenia, to wszystko nic. "Nic to Baśka.." jak mawiał Pan Wołodyjowski, albo Baśka sama do siebie (juz nie pamietam..)
Wszystko w koncu minie. Na razie gnebi mnie bol oczodolow i galek ocznych - to brzmi idiotycznie, ale po roku narzekania - Pani Doktor wysle mnie na rezonans magnetyczny czodolow, ale to dopiero jak komputerowa tomografia glowy nic nie pokaze :sad: :sad: :sad:
Masz racje Basiu - TRZEBA SIE USMIECHAC!!!! :) :) :)
Przesylam tysiace tysiecy usmiechow!!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 07 sierpnia 2008, 16:33

Dzieki Joasiu oooooooooo niby wiem ze
Nic to Baska ale dzis mam zły dzien ,,,,,,, :P ,,
Usmiechnełam sie rankiem gdy zobaczyłam te twe tysiace usmiechów dla mnie = :-P :-P :-P sa cudowne dały mi siłe na cały dzien hahahahhaa :D :) :D :) :D
teraz ci je oddam bys ty miała siłe przejsc ,przez te wszystkie badania :) :) :) :) :)
,,pisz prosze ,martwie sie nieraz o ciebie :wink:
Ja dzis chyba naprawde mam zły dzien .......hahahhaa okres sie opóznia ,,nogi bola ze nie mogłam dodawac gazu w aucie ,,,,,oczy, iiiiiiiiiiiiiiiiiii plama nad okiem juz 4 dzien nie ginie czyli bedzie to plama sarkoidozowa ////chyba ////mam taka nad brwia ,teraz chyba przeniosło sie dalej niestety na powieke ,ciagle mam wrazenie ze mam spuchnieta powieke >>>>
:P
Oj a moze minie i okaze sie ze to komar mnie ugryzł :? ,,mam tyle miejsca na pyzatych buziakach ,musiało wlezc na oko które mi gorzej dokucza ???
8)

Usmiech , :-P ,usmiech :-P ,trzeba sie usmiechac ,to wszystko minie ,,całuski gorace jak słonce :wink: pozdrawiam ide na ibuprom hahahah i porzadnego LODA ,,a co mi tam :)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: arty » 08 sierpnia 2008, 10:19

Witaj Basiu, :) :) :) :)
Mnie tez pojawiaja sie takie plamy, szczypiace - jakbym starla skore, niestety wokol oczu i w brwiach - a na czole mam na stale - (teraz ide na biopsje - wreszcie dermatolog mnie wyslal - ale musialam sie upszec, ze nie bedzie testowal na mojej twarzy srodkow farmaceutycznych na "chybil-trafil' to nie totek) :-) :-) :-) :-)
Te male plamki wokol oczu same znikaja, ale niczym ich nie smaruje i staram sie nie dotykac , a twarzy od lat nie myje woda, tylko plynem bezalkoholowym do demakijazu z serii AA dla skory wrazliwej - on lagodzi podraznienia :) :) :)
wysylam usmiechy mnogosci :) :) :) :) :)
Asia
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Tigerek » 02 października 2008, 18:17

Hej Słoneczka, czy oprócz sztucznych łez (nawet nazwy nie mam) ktoś próbował coś na suche oczka :?: To uczucie piasku mnie denerwuje :P

Kilka lat temu eksperymentowałam ze świetlikiem, teraz zastanawiam się, co kupić...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: arty » 02 października 2008, 18:36

:) Witaj, :)
Ja nic do oczu nie stosuje - nie mam uczucia suchosci :)
Krople polecila mi Pani Doktor profilaktycznie-ale zastrzegla, ze jak nie odczuwam potrzeby -to nie stosować :) :)
Natomiast bardzo dokucza mi bol gałek ocznych - i to zabrzmi dziwnie-oczodołów - POWAZNIE! -czasami az boli patrzenie - teraz prawdopodobnie rezonans oczodolow - bo braklo pomyslow lekarzom - tomografia glowy wyszla OK. 8)
Moze ktos ma pomysl - co dalej? 8) :)

wysylam usmiechy :) :) :) :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 02 października 2008, 20:24

Piekne Uśmiechy :-P :-P ,,,a jakie maja śliczne oczka :wink: ,,pozdrawiam serdecznie Basia :wink:
Joasiu nie mam pomyslu na bolace oczka
A moze rezonans :lol: Podobno jest dokładniejszy :wink:

Tigerku oprócz sztucznych łez ,,sa jeszcze żele i jakby krem do oczu ,,,ale to lekarze tak ,,za bardzo nie polecaja ,,Ja je biore =ale tylko gdy mam pogorszenie i na noc ???

Na poczatek lepiej systematycznie stosowac ,,sztuczne łzy ,,Bez
konserwantów :shock: :) Naprawde ,,
Oczy sa bardzo wrazliwe ,,jak pisze Asia bóle z nimi zwiazane sa bardzo dokuczliwe ,,,,nie chce sie życ :cry: ,,,nawet spac nie mozna ,,,
Sztuczne łzy,,,,tak jak nalezy przed wstaniem z łózka ,,kilka razy dziennie i na noc koniecznie i UWAGA na date waznosci !!!!Krotki termin ,,, ,,
Spróbuj przez conajmniej 2 tygodnie powinnas poczuc ulge :wink:
Pozdrawiam wszystkich Basia :wink:
ale jak zechcesz napisze ci nazwy ,???
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Tigerek » 02 października 2008, 20:36

Poproszę :) - moja rodzinna przyznała się do błędu w prowadzeniu mnie teraz obawiam się że będę na pozycji "zgniłego jaja" - nie tykać :P

A do pulmunologa dostanę się najwcześniej za jakieś 6 tyg.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Barbara » 02 października 2008, 21:19

Uśmiech ,,,
juz pisze ,Krople-sztuczne łzy , zalecane przez lekarzy ,,Tears Naturale II,,
Zel na noc ,,Vidisic,,
Zel na noc ,jeszcze go nie próbowalam ,podobno inny jak tamten ,,Liposic Fluid ,,
Pamietaj systematycznie i kosmetyki delikatnie ,i oszczedzac oczy ,,na słoncu okulary i własciwe oswietlenie ,,,,,,
wiem to takie podstawowe szczegóły ,,ale wazne ,,,,,,,pytaj jakby co ja zbyt wiele nie osiagnelam ,ale odpowiem na wszystkie pytania ,,,!!!
Uśmiech Basia..
ps ,,tych leków jest duzo ja kilka miałam ale te najlepiej oceniam !! :wink: W aptece ci przedstawia cala Gamme ,,,,,, :roll:
TYlko krople bez konserwantów -prosze :D one sa drosze ,ale inne szkodza na rogówke !!!
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Tigerek » 02 października 2008, 22:06

Dobrze wiedzieć o tych konserwantach. Ja noszę okulary - ochrona całoroczna :D - i to dość gruba.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Barbara » 02 października 2008, 22:12

Wiesz Tigerku :D ,,nie wiem jakie masz okulary ,,,ale ja bym zalecała Fotochromy /to niezbyt duzy koszt -kupiłam takie mezowi /!!!one osłaniaja oczy przed słoncem ,,,mnie np,szkodzi słonce nie moge patrzec =az mnie boli !!
Teraz nawet zauwazyłam u okulisty na badaniu ze mam świtłowstret ,,,jak mi zaswiecono w oczy to jakby ktos grzebał w mózgu ,,na szczescie to trwało krotko ,,
Pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Tigerek » 02 października 2008, 22:14

Mi nie wolno fotochromów używać ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: arty » 02 października 2008, 22:42

hej-z usmiechem :)
Ja zainwestowalam w okulary (a wlasciwie Tato mi je zasponsorowal), ktore ulatwiaja patrzenie - szkla polaroid - w przypadku "plusow" (+3,5)trzeba bylo zamawiac, ale "minusy" sa podobno w standardzie i dzieki temu w lepszej cenie - one maja stale przyciemnienie - a stopien przyciemnienia sie wybiera w %. Moze byc niewielki. Wyostrzaja i lagodza swiatlo i likwiduja odblaski - szczegolnie przydatne do prowadzenia samochodu. Polecam!!! Wcale nieprzereklamowane!! :) :) :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


PoprzedniaNastępna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

cron