OCZY

Objawy, dolegliwości...

Re: OCZY

Postautor: Barbara » 24 września 2013, 07:36

:) Witaj sympatyczna , ja od siebie napisze jeszcze ;) -że spróbowałabym wrócic do pulmunologa :lol:
żeby zrobili chociarz TK płuc i wykluczyli sarkoidoze /często rtg nie pokazuje zmian-lub opisujący ich nie zauważa / a po badaniu TK udaje się je zobaczyc !
,pulmunolog troszke się was pozbył mówiąc że bez reumatologa nic nie może :lol:
A może i dobrze bo zrobili badania /które na szczęscie nic nie wykazały -bo to paskudne choroby :nie powiem: /
Teraz wrócie do pulumunolog i poproście chociarz o TK z kontrastem -ono powinno was uspokoic ./teraz to i prywatnie nie jest to chyba zbyt drogo, ale trzeba miec skierowanie/
Bo tak szczerze to najlepiej jakby M nie miał sarkoidozy ;)
Trzymajcie się pozdrawiam basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: OCZY

Postautor: ewaa » 05 listopada 2014, 21:02

Witam Was serdecznie,

Jeśli chodzi o temat suchego oka przy sarkoidozie to niestety częsty problem i jeden z objawów. Jeśli chodzi o nawilżanie oczu to sprawdzają się krople Benein.
Teraz do sedna sprawy. Czy ktoś z Was w wyniku zażywania sterydów przy sarkoidozie został obciążony zaćma? Jeśli tak proszę o info jak wyglądał rozwój choroby i czy znacie klinikę dobra polecenia, gdzie operuje się zaćme?
ewaa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 30
Rejestracja: 18 czerwca 2014, 14:12
Lokalizacja: Poznań


Re: OCZY

Postautor: ewaa » 10 lutego 2015, 22:46

Witam,

Cofam moją wypowiedz co do kropli Benein. Okazało się, że mają konserwanty. Także Hyabac to optymalne rozwiązanie. Polecam również chusteczki blephaclean. Są dosyć drogie, dlatego lepiej zamówić je w sprawdzonej aptece internetowej, są dużo tańsze niż w stacjonarnych. Jeśli macie pytania w stosunku do zaćm, służę pomocą.
Pozdrawiam Was serdecznie
Ewka
ewaa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 30
Rejestracja: 18 czerwca 2014, 14:12
Lokalizacja: Poznań


Re: OCZY

Postautor: Gemini » 30 marca 2015, 18:06

Ewa a w P-niu, na Długiej, tam się raczej chwali Klinikę, choć wiem to ze słyszenia, bo nie korzystałam osobiście, ale ta placówka chyba jest najbardziej znana, a lekarzy stamtąd można spotkać, tradycyjnie, w gabinetach prywatnych, bo domyślam sie ze jest jak z terminami do kardiologa, wszyscy chcą na Długą i kolejki na XXXX rok.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: OCZY

Postautor: ewaa » 10 kwietnia 2015, 14:00

Dzięki, jesteśmy już po zabiegu zaćmy. Mamy już klinikę także z Poznania, uważam godną polecenia. Co nie oznacza, że ta którą polecasz nie jest dobra:)

Mam jeszcze jedne dobre krople na suche oko bez konserwantów - Thealoz Duo, na rynku pojawił się niedawno Thealoz Duo gel.

Pozdrawiam Was serdecznie

ewa
ewaa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 30
Rejestracja: 18 czerwca 2014, 14:12
Lokalizacja: Poznań


Re: OCZY

Postautor: Gemini » 10 kwietnia 2015, 20:09

:) to dobrze że już po ..to zawsze moment ulgi :) Ja polecałam Ci Szpital Kliniczny im. Przemienienia Pańskiego przy ul.Długiej. Na pewno znasz ten szpital, znany przede wszystkim z b.dobrej kardiologii, ale okulistyka, jak słyszałam, też jest tam dobra. Myślę, że hasło Klinika zobowiązuje i u mnie zawsze wzbudza większe zaufanie w kontekście leczenia w szpitalu, ale to odczucie subiektywne.
Szybkiego powrotu do zdrowia dla męża. :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: OCZY

Postautor: Barbara » 10 kwietnia 2015, 20:41

I ja życzę mężowi szybkiego powrotu do zdrowia :serducho:
Dzięki za nazwę kropli na suche OKo ,może i ja skorzystam .
Już chyba z 7 lat -żyję z tymi kroplami :lol: pamietam doskonale początek ,,,,teraz już się przyzwyczaiłam :gafa:
Kap ,,,kap kropelki do oka ;)
trzymajcie się :)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: OCZY

Postautor: ewaa » 15 kwietnia 2015, 14:06

Dziękuję serdecznie. Przekażę pozdrowienia.
Wszystkiego najlepszego dla Was.

Ewka
ewaa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 30
Rejestracja: 18 czerwca 2014, 14:12
Lokalizacja: Poznań


Re: OCZY

Postautor: meg45 » 16 kwietnia 2015, 17:02

Kochani! :serducho:
A propos oczu, to bardzo martwię o mojego brata, który przy okazji ostatnich swoich przygód z zastawką w głowie, ma także problem ze wzrokiem. Najpierw widział niewyraźnie i podwójnie, a czasami / przez krótkie chwile/ w ogóle tracił widzenie! On jest tym przerażony, zwłaszcza, że neurochirurg, który w zeszłym roku zakładał mu zastawkę, powiedział, że problem ze wzrokiem ma podłoże neurologiczne /ma ścisły związek z neurosarkoidozą/;
tymczasem okuliści, którzy badali go w szpitalu nie widzą tam żadnych zmian natury okulistycznej;
czyli kolejny bonus od neurosarkoidozy...;
póki co, zawiozę mu okulary, które kiedyś czasem nosił, prowadząc auto /dość niskie dioptrie ujemne/ i może będzie nieco lepiej..., a potem poruszę ten temat, kiedy Michał będzie na rehabilitacji...;
pozdrawiam Was, mając nadzieję, że miną kłopoty ze wzrokiem wszystkim sarkopacjentom! :slonko:
Małgosia
meg45
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 48
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 18:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Re: OCZY

Postautor: sama40stka » 22 sierpnia 2015, 15:55

Ostatnio byłam u okulisty badać oczy, miałam zalecenie zbadać oczy w lampie szczelinowej. Nie jestem zadowolona z tej wizyty, bo siedziałam w gabinecie 5 minut, gabinet prywatny, czy przez tak krótki czas można stwierdzić lub wykluczyć sarkoidozę? Okulistka zgasiła światło i zajrzała mi do oczu włączając lampkę, zapłaciłam 120 zł., powiedziałam jej, że cały czas mam suche oczy, odpowiedziała, że to nic takiego. Mówię, że w kącikach oczu zbiera się coś takiego białego, a ona, że to nic takiego. Nie jestem pewna, czy dobrze miałam te oczy zbadane. Okulistka powiedziała, że gdybym miała sarkoidozę oczu, to bym nie mogła wytrzymać, bo by mnie piekło, bolało. Czy to prawda? Zareklamowała mi jakieś kropelki za 40 zł na suche oczy, bez konserwantów, termin ważności - rok.
sama40stka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 134
Rejestracja: 18 lutego 2013, 19:57
Lokalizacja: Toruń


Re: OCZY

Postautor: Barbara » 23 sierpnia 2015, 11:25

;) Ja uważam ,że kiepsko trafiłaś ,,,
Porządna wizyta u dobrego okulisty trwa dużo dłużej ,,, dużo dłużej ,,,
wychodzi na to że nawet nie miałaś testu Schimera http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/test-schirmera-badanie-pomocne-w-diagnostyce-zespolu-suchego-oka_34757.html
który trwa 5minut ,,,
po za tym zaleca się badanie dna oka po podaniu kropelek na rozszerzenie żrenic ,,, /nie pamiętam jak to fachowo się nazywa /
ale po podaniu kropli -czeka się kilkanaście minut -żeby zrobic to badanie ,,
oprócz tego ocena prawidłowego widzenia ,z bliska i z daleka ,,,to kolejne kilka minut
Mnie ostatnio pani okulistka robi jeszcze badanie pola widzenia ---- to kilkanaście minut ,,,
Oprócz tego można zrobic badanie OCT oka,,to jednak kosztuje ,,, :-|

Podsumowując za 5 minut -to sobie można -obejrzec oczy -ale nie je zbadac -jak należy :gafa:

Znalazłam w necie miedzy innymi -takie objawy ze strony oka ,,,,
cytat ;
W diagnostyce sarkoidozy należy wiedzieć, że objawy ogólne choroby są nieswoiste (zmęczenie, osłabienie, utrata apetytu, chudnięcie, podwyższona temperatura ciała). Do najczęściej zgłaszanych przez pacjentów dolegliwości należą:
duszność,
kaszel i ból w klatce piersiowej,
nietolerancja wysiłku,
bóle stawów, zwłaszcza kolanowych, skokowych, łokciowych i nadgarstkowych oraz drobnych stawów rąk i stóp, bóle mięśniowe,
zmiany skórne w postaci rumienia guzowatego (dużych, bolesnych guzków w tkance podskórnej), przeważnie na przedniej stronie podudzi oraz tocznia odmrozinowego (stwardniałych nacieków) na nosie, policzkach wargach i uszach,
zaczerwienienie, łzawienie i ból oka oraz jego okolic, obniżona ostrość wzroku, światłowstręt,
opadanie powiek, podwójne widzenie, poszerzenie źrenic, upośledzenie ruchomości gałek ocznych,
ograniczenie pola widzenia, utrata zdolności zamykania oczu, zaburzenia percepcji barw,
bóle głowy,
opadanie kącika ust,
marszczenia czoła,
szczerzenia zębów,
upośledzenie łzawienia.
Sarkoidozie bardzo często towarzyszy zespół Heerfordta (współistnienie powiększenia ślinianek przyusznych, gorączki, porażenia nerwu twarzowego i zapalenia przedniego odcinka błony naczyniowej gałki ocznej) i w diagnostyce sarkoidozy powinno to nasunąć podejrzenie właśnie tej jednostki chorobowej.

cytat ze strony ;http://wylecz.to/pl/choroby/uklad-oddechowy/diagnostyka-sarkoidozy.html#popupClose

Poszukaj lekarza ,któremu zaufasz :serducho:

Dla mnie taki okulista który twierdzi że suche oczy lub biały płyn w oku -to nic takiego -to zły okulista -i nawet bym z nim nie gadała :mdleje:
chyba nie ma pojęcia jak bolą oczy ,które nie mają łez :placze: i jak uszkadza się wzrok ,,,
Wydaje mi się że nie możliwe -żeby osoba po studniach tak to oceniła :nie powiem:
Ale Kropelki to ci najdroższe chyba zareklamowała :mur:
Trzymaj się ,i życzę zdrówka ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: OCZY

Postautor: sama40stka » 25 sierpnia 2015, 21:12

Ufff, teraz wiem, że straciłam 120zł, muszę szukać innego okulisty :x
sama40stka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 134
Rejestracja: 18 lutego 2013, 19:57
Lokalizacja: Toruń


Re: OCZY

Postautor: Renata » 28 stycznia 2016, 15:57

Powracam z bólem do tematu ocznego. Od 14 grudnia 2015 nie widzę na lewe oko. Najpierw dokładnie 5 grudnia jechałam samochodem a słońce przeraźliwie świeciło nisko między drzewami i czułam że oko mnie wręcz boli. Wyszłam z samochodu i pojawiły mi się w oku błyski jak błyskawice. Pobiegła prywatnie do okulistki, która przepisała mi krople Posorutin czyli rutinoscorbin. Wkraplałam je trzy razy dziennie, a 13-tego miałam gości i zapomniałam i już następnego dnia w pracy znienacka przetarłam oko i pojawił mi się na oku kłębek wełny, za chwilę mgła i czarne plamy. Zdecydowałam się nawet wrócić do domu samochodem z jednym widzącym okiem i poszłam do okulistki, oczywiście prywatnie. Jak zobaczyła co mi się stało po pięciu dniach od wizyty u niej, trochę się przestraszyła i natychmiast dała mi skierowanie na ostry dyżur do Kliniki Okulistycznej do Katowic. Po trzech godzinach czekania stwierdzono masywny wylew krwi do ciała szklistego i nie wiadomo co jeszcze bo nic więcej nie widać. Przy wywiedzie przypomniało mi się, że trzy dni wcześniej uderzyłam głową w parapet, co mogłoby być przyczyną uszkodzenia naczyńka. Dostałam skierowanie na wizytę w szpitalu dnia następnego do witrektomi czy czy jakoś tak czyli lekarza od chirurgii ocznej. Tam lekarz kazał przyjść za miesiąc, nie dając nadziei że mi się krew wchłonie, ale taka procedura. Po moich staraniach poszłam za tydzień do innego lekarza w tym szpitalu, na USG stwierdzono , że siatkówka na szczęście przylega i kontrola co tydzień przez trzy kolejne tygodnie. Teraz ciekawostka. 5 stycznia 2015 na USG lekarz napisała, że mam stan zapalny, lekarz stwierdził, że może już mi zrobić zabieg, albo chcę przyjść za tydzień do lekarza, który mnie widział wcześniej. Tak zdecydowałam i na podstawie tego USG lekarz stwierdził, że absolutnie nie mogę mieć zabiegu w stanie zapalnym i zaaplikował Metypred od 16 mg schodząc do 4 mg w czasie do 10-tego lutego oraz sterydy do oka Tobradecx 4 x dziennie. Uzasadnienie : niebezpieczeństwo operacji w zapaleniu i w tle istniejąca sarkoidoza, której nie jest w stanie stwierdzić, ale nie może jej wykluczyć. Po dwóch tygodniach zażywania sterydów stwierdzam, że mam jaśniejszą mgłę, troszkę wyraźniejsze cienie ręki, ale w sumie nadal nic nie widzę. Zrelacjonuję co będzie dalej po 10 lutym. :mur:
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Poprzednia


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron