deserki mało kaloryczne a smaczne

Maryna, gotuj pierogi!

deserki mało kaloryczne a smaczne

Postautor: Pollo » 23 sierpnia 2010, 07:32

W niedzielę miałem gości na obiadku, chcieliśmy przygotować dania na które nie będę tylko patrzał ale jadł razem z wszystkimi (zważywszy na moją dietę), z obiadem poszło gładko, najgorszy był deser, bo bez węglowodanów to raczej kiepsko zrobić coś dobrego, a przynajmniej tak myślałem.

Wymyśliłem, że zrobię pieczone jabłka, faszerowane rodzynkami z cynamonem. Wyszło zatrąbiście a i kaklorii niewiele. Wersję dla gości wzbogaciłem o dwie gałki lodów które położyłem pod pokrywką na jabłku i polewę z miodu.

Jakby ktoś był zainteresowany to oto przepis:
Jabłkom odkroić wierzch z ogonkiem, wydrążyć łyżeczką gniazdo nasienne jabłka, w tak powstały otworek wsypać rodzynki wymieszane z cynamonem (rodzynki wcześniej zalane wrządkiem aby napeczniały), przykryć odkrojoną pokrywką i piec około 30 minut w temp. 180-200 stopni.
Po upieczeniu podnieść pokrywkę i nałożyć lody, przykryć i polać miodem - no ale to już wersja z większą ilością kalorii.

Wygląda i smakuje przednio - no jak na dietetyczny deser :twisted:

Jeżeli ktoś zna przepisy na podobnie mało kaloryczne a smaczne desery, które są zalecane dla osób konsumujących sterydy, to bardzo proszę o zamieszczenie w tym wątku, za tydzień znowu przyjmujemy gości :wink:
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Postautor: Gemini » 23 sierpnia 2010, 11:12

Deser dla osób konsumujących sterydy :) ......mineralna ..:):) to zarcik taki , Jadłam En 1,5 roku i wiem coś o tym. Zero cukru, unikanie go i tłuszczu to najlepsza dieta. Piekłam szarlotkę bez cukru , smaczna hmm, nie była zła, jednak jadłam lepsze :) Używałam miodu i owoce, to były i są nadal moje desery. Najlepsze jak piszesz pieczone jabłka. Owoców też nie za dużo bo np. winogrona tuczą, ale w ilościach rozsądnych ok. Owal twarzy pojawi się tak czy inaczej. Jak wiesz En zatrzymuję wodę w organiźmie, więc zwiększenie wagi jest przypisane, jednak ograniczenie cukru i tłuszczu do minimum jest bardzo wskazane. Ja tak jak ty 1 miesiąc robiłam super diety - chude ryby, surówki szarlotka bez cukru, potem rozczulanko nad sobą przeszło nieco i organizm domagał się też czegoś innego.

Pozdrawiam
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Tigerek » 23 sierpnia 2010, 21:09

Ja robiłam galaretkę z mleka - najpierw robiłam galaretki z soku i żelatyny (dość intensywne - łyżka żelatyny na kubek płynu - ok 0,3 l), jak zastygły można pokroić w kostkę, wymieszać z owocami.

Galaretka mleczna:

1 l mleka + jedna torebeczka cukru waniliowego + 3-4 łyżeczki żelatyny - w małej ilości mleka rozpuścić żelatynę, dodać do reszty, zalać owoce i kostki kolorowych galaretek ;)

Ja nie na sterydach ale na odchudzaniu :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Pollo » 24 sierpnia 2010, 06:52

Tigerek pisze: galaretki z soku i żelatyny

bardzo mi się podoba ta opcja, sok z wyciśniętych grejfrutów, cytryn i pomarańczy a może nawet mix malin się nada wyśmienicie :wink:

A mleczna galaretka z cukrem odpada, no chyba, że znajdę zamiennik cukru prostego, zmiksowane banany mogą chyba ciemnieć zanim galaretka stężeje?
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Postautor: arty » 25 sierpnia 2010, 19:14

:) hej, jak dodasz sok z cytryny - która jest konserwantem - nie powinny zciemnieć tak szybko :)
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków




Wróć do Smaczości, pyszności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron