Witajcie

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Witajcie

Postautor: Jacek_K » 26 sierpnia 2013, 01:21

:-) Witajcie serdecznie,
Mam na imię Jacek,
Od dłuższego czasu czułem się osłabiony,chudłem ,więc zrobiłem sobie rtg płuc -opis : poszerzone wnęki płuc naczyniowo,płaty płucne bez zmian zapalnych.
Udałem się do pulmunologa który skierował mnie na badanie KT (czekam na termin- jurto powinienem wiedzieć kiedy będzie badanie ).
Co ciekawe....pokazałem pulmunologowi zdjęcie RTG z przed 6 lat z opisem" bez zmian "
To zdjęcie z 2008 roku było "gorsze " niż obecne gdyż na tym "starym" było dużo guzków i poszerzone wnęki ale radiolog opisał że jest wszystko w porządku (ślepy radiolog).
Pulmunolog stwierdził że te guzki wyglądały na sarkoidalne i pytał kto to opisywał.
Wykonano mi spirometrię wynik 107 %
Dodam że miałem kiedyś stan zapalny stawu skokowego ,problemy z wątrobą,rumień - ale żaden lekarz mnie dokładnie nie diagnozował.
Mam od zawsze problemy skórne,ziarniaki podskórne pleców , kaszaki twarzy okolic małżowin usznych etc.Od kilkunastu lat mam powiększone węzły chłonne szyjne
(podobno po przebytych infekcjach). Zawsze byłem wychudzony więc często lekarze mi mówili że to nerwica.Obecnie prócz tych wszystkich objawów mam zanik głosu
lub chrypkę -laryngolog stwierdził że nic nie "widzi ".
Wyniki podstawowe krwi w normie.
To moja historia w ekspresowym skrócie -tytułem przywitania się z Wami :-)
Jacek_K
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 00:25
Lokalizacja: Polska


Re: Witajcie

Postautor: Haniula1010 » 26 sierpnia 2013, 01:57

Witaj Jacku :)
Twoja historia brzmi bardzo znajomo. Cieszę się, że do nas zawitałeś. W grupie łatwiej radzić sobie z problemami. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zrozumie, doradzi czy w inny sposób pomoże. A na początku zmagań z chorobą - jest to bardzo ważne. Przed Tobą długa droga, więc uzbrój się w cierpliwość i.... zapraszam do współtworzenia naszego forum.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: Witajcie

Postautor: Barbara » 27 sierpnia 2013, 19:30

Witaj Jacku :bukiet:
rzeczywiście wygląda na to że nie miałeś szczęscia do lekarzy :? /ślepy radiolog olaboga /
tak jak napisała Hania -musisz uzbroic się w cierpliwośc ;)
Zycze ci dobrego wyniku z TK i równierz zapraszam do pisania na forum :)
pozdrawiam basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Witajcie

Postautor: Jacek_K » 27 sierpnia 2013, 22:36

Witaj Haniu ,Basiu :)
Dziękuję za ciepłe przywitanie,dziękuję za życzenia.
Jak będę miał badanie TK napiszę jaki jest wynik.
Obecnie troszkę poczytam forum .
Cieszę się ,że nie jestem sam " w grupie raźniej ".
Pozdrawiam Was serdecznie życząc zdrowia :)
Jacek_K
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 00:25
Lokalizacja: Polska


Re: Witajcie

Postautor: DorotaS » 16 września 2013, 14:31

Jacku,
obecność na tym forum, czytanie postów to dla mnie jak objawienie..... napisałeś o chrypce....... ja ją też mam od dawna.... nikt tego nie łączył z sarkoidozą..... teraz próbuję znaleźć lekarza, który będzie wiedział o sarkoidozie więcej niż tylko docinek ciała, za który odpowiada.
Życzę Ci zdrowia.
Dorota
DorotaS
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 września 2013, 13:20
Lokalizacja: Warszawa


Re: Witajcie

Postautor: Jacek_K » 21 września 2013, 13:55

Witaj Dorota,
U mnie laryngolog nic nie znalazł a ja nadal mam chrypkę z zanikiem głosu włącznie,
nie mam pojęcia jakie badanie wykonać by uwidocznić zmiany strun głosowych.
Stroboskopii u mnie nie robią ambulatoryjnie a do szpitala się dostać graniczy z cudem.
Życzę Tobie zdrowia i pozdrawiam serdecznie. Jacek.
Jacek_K
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 00:25
Lokalizacja: Polska


Re: Witajcie

Postautor: DorotaS » 22 września 2013, 18:12

Witaj Jacku,
wybieram się do pulmonologa, który uchodzi za specjalistę w.s sarkoidozy, wypytam ją jak to jest z tą chrypką..... ja, kiedy zaczynam mówić szybko, dużo, głośno i z ekscytacją (np kiedy próbuję krzyczeć na dzieci ;) ) to zaczynam chrypieć i nagle tracę głos..... Mam już 2 kartki w zeszycie zapisane pytaniami do lekarza na temat sarkoidozy i objawów....napiszę Ci jeśli dowiem się czegoś więcej
Życzę Ci zdrowia,
Pozdrawiam,
Dorota
DorotaS
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 września 2013, 13:20
Lokalizacja: Warszawa


Re: Witajcie

Postautor: Jacek_K » 25 września 2013, 15:28

Ja Tobie też życzę zdrowia,te dwie kartki z pytaniami to dobry pomysł,
dzisiaj byłem u lekarza rodzinnego który stwierdził że to może być porażenie nerwu krtaniowego ,
"super" pseudodiagnoza ,więc mam skierowanie do neurologa -termin wizyty przyszły rok :lol:
"Jak miło mieszkać w pępku świata Europie ".
Myślę ,że jak bym mieszkał w Afryce prędzej jakiś plemienny szaman by mi pomógł :D
Pozdrawiam serdecznie i ciepło w te chłodne dni.
Jacek.
Jacek_K
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 6
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 00:25
Lokalizacja: Polska


Re: Witajcie

Postautor: Robert » 25 września 2013, 21:32

Uuuu... to faktycznie tragedia. U nas do neurologa czeka się 2-3 tygodnie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Witajcie

Postautor: DorotaS » 29 września 2013, 07:45

Jacku,
ja spotykam się z tym samym problemem, "na ten rok limit wyczerpany, zapraszamy w przyszłym". Okulista znalazł u mnie zmiany w siatkówce oka, najprawdopodobniej sarkoidoza, dał skierowanie do instytutu okulistyki, żeby tam potwierdzili (sam pewnie w życiu nie widział zmian wywołanych sarkoidozą ). W instytucie ta sama mantra - zapraszamy za rok. Ponieważ jestem cholernie zdeterminowana, żeby w końcu zacząć leczenie, więc bez pardonu wykorzystałam nieznajomość tej choroby i respekt jaki wzbudza obcobrzmiąca nazwa - sarkoidoza. Przekonałam rejestratorkę, że bez tej diagnozy nikt nie zacznie mnie leczyć a czekać pół roku nie mogę..... znalazł się lekarz, który zechce mnie obejrzeć już za tydzień. Z pewnością trafiłam na wrażliwą i "ludzką" osobę, to mi pomogło, ale stosuję zasadę - wypchną drzwiami, wracam oknem. :) Ludzie (czytaj - także służba zdrowia) boją się rzeczy, których nie znają, a że tej choroby nie znają niech dowodem będzie fakt, iż pewna pielęgniarka widząc moje skierowanie do specjalisty z adnotacją - sakroidoza - powiedziała - "A, to do zakaźnego proszę ! " :lol:
W najbliższą środę wizyta w instytucie okulistyki a dwa dni później wizyta u dr. Soszki - warszawskiego guru sarkoidozy :) Pytania przygotowane, jest tam też chrypka, więc wrócę do Ciebie z Jej odpowiedzią.
Jacku walcz! Ja trzymam się informacji, która do mnie dotarła na temat sarkoidozy i jej leczenia - 1 organ zajęty - czekamy, może się cofnie, 2 organy - obserwujemy i czekamy, 3 - leczymy. Ja mam potwierdzone płuca i węzły, teraz doszły oczy, no i ta chrypka - jeśli to także zmiany na krtani - to już wystarczająco dużo, żeby zacząć leczenie.
Życzę Ci zdrowia i wytrwałośći,
pozdrawiam,
Dorota
DorotaS
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 września 2013, 13:20
Lokalizacja: Warszawa


Re: Witajcie

Postautor: ARABELA36 » 29 września 2013, 21:00

Witam serdecznie :D
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Re: Witajcie

Postautor: Barbara » 18 lutego 2014, 12:05

Witaj Jacku_K przeczytalam twój wpis po TK w temacie o Tomografii
i chciałam zapytac jak dalej potoczyły się twoje losy ? i jak zdrówko ?
Co lekarz powiedział na wynik ?
pozdrawiam basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron