WITAJCIE

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

WITAJCIE

Postautor: marek29 » 02 marca 2014, 01:49

Jestem nowym sarkoludkiem. Jednak na sarkoidoze choruje od 2009r. Może ktoś z was mnie pamięta bo w 2010r. byłem już na waszym forum ale pisałem wtedy z kom. od siostry teraz już na szczęście pisze z własnego więc WITAM PONOWNIE :winko: .Mam jednak pytanko czy to że jestem bez leczenia (4lata)ma jakieś znaczenie.
Bo ostatnio czytałem że gdy się jest bez leczenia to choroba może mieć gorszy przebieg.
marek29
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 02 marca 2014, 01:31
Lokalizacja: Górny Śląsk


Re: WITAJCIE

Postautor: Robert » 02 marca 2014, 08:25

Witaj,
Ja pamiętam kogoś, kto pisał z komputera siostry, być może to Ty:)
Czy to że jesteś bez leczenia 4 lata ma jakieś znaczenie, zależy od przebiegu choroby. Opisz co i jak, najlepiej w Naszych Historiach. Jeżeli pamiętasz poprzedni login i potrafisz znaleźć stare wpisy, to dopisz do nich ciąg dalszy.
Bez tej wiedzy trudno nam cokolwiek sugerować.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: WITAJCIE

Postautor: marek29 » 02 marca 2014, 14:32

Loginu niestety nie pamiętam ale swój stary wpis w historii znalazłem.A co do historii mojej choroby to w skrócie zaczęło się od zdjęcia RTG i opuchniętych kostek,potem już wszystko się jakoś potoczyło.Jak do tej pory to chodzę na kontrole i wyniki można powiedzieć bez zmian nawet z lekką poprawą RTG, spirometria w normie.Ale zastanawiam się czy na przykład lekarz skupia się na RTG i spirometrii a ja mogę mieć np.coś z wątrobą lub inną częścią zajętą przez chorobę. Czy mam się niepokoić czy sam będę w stanie rozpoznać gdy choroba przeniesie się na inny organ.
marek29
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 02 marca 2014, 01:31
Lokalizacja: Górny Śląsk


Re: WITAJCIE

Postautor: marek29 » 02 marca 2014, 14:38

A moją historię gdy pisałem od siostry z kom.można znaleźć na stronie 5 byłem tam też jako Marek29 -autor to Basia.sk8

DZIĘKI i jeszcze raz SERDECZNIE WITAM!!!
marek29
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 02 marca 2014, 01:31
Lokalizacja: Górny Śląsk


Re: WITAJCIE

Postautor: Robert » 04 marca 2014, 23:11

Badania, o które pytasz powinieneś mieć zrobione na początku, jeszcze w trakcie diagnozy, lub zaraz po jej postawieniu, a potem to zależy od wyników tych badań.
Kontrole wyglądają tak a nie inaczej, bo u 90% choroba pojawia sie najpierw w płucach.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron