Lagodzenie dusznosci w sarkoidozie

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Lagodzenie dusznosci w sarkoidozie

Postautor: GLORIA&MELMAN » 07 maja 2014, 18:33

Witam.. moj maz od 1.5roku choruje na sarkoidoze. Jestesmy teraz na 2 stopniu. Jest ulokowana w płucach. Co powoduje u niego ostry kaszel... czeste wymioty... bole glowy... czy znacie jakiekolwiek sposoby by lagodzic te objawy... ja juz nie mam sil patrzec jak on sie meczy. Mieszkamy w UK . Dostal wziewowe sterydy na czas ataku ale one dzialaja kilka minut po ataku a nie w trakcie... pozdrawiam
GLORIA&MELMAN
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2014, 17:55
Lokalizacja: Banbury


Re: Lagodzenie dusznosci w sarkoidozie

Postautor: Robert » 07 maja 2014, 21:09

Witaj :)

A jakie to leki? Domyślam się po opisie, że działające doraźnie. Przy takich dolegliwościach, jeżeli lekarz nie przewiduje sterydoterapii w tabletkach, to powinien pomyśleć o sterydach wziewnych typu Pulmicort, i o jakichś na rozszerzenie oskrzeli, ale o przedłużonym działaniu, np Serevent, Pulveril. Leki te rozszerzają oskrzela długotrwale i pomagają w dłuższej perspektywie, a nie doraźnie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: GLORIA&MELMAN » 08 maja 2014, 12:51

macie jakiegos dobrego pumologa? ja mieszkam w UK, ale bede latem w Polsce, moj maz okropnie sie dusi, leki wziewowe wogole nie pomagaja, ataki kaszlu powoduja wymioty, to wysokie cisnienie, a to krwotoki z nosa, i tak w kółko, a tak na marginesie to co czytam o zusie o opiece medycznej w polsce to az rece opadaja, co to znaczy ze chory zostaje bez prawa do swiadczen medycznych??? kocham kraj w ktorym mieszkam, tu liczy sie czlowiek nie ubezpieczenie, na terenie szpitala nie obowiazuje takie stwierdzenie jak ubezpieczenie, jestes czlowiekiem potrzebujacym pomocy, wiec czy je posiadasz czy nie, pomoc medyczna jest za darmo.
GLORIA&MELMAN
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2014, 17:55
Lokalizacja: Banbury


Re: Lagodzenie dusznosci w sarkoidozie

Postautor: GLORIA&MELMAN » 08 maja 2014, 18:40

przepraszam, nie widzialam ze mi odpisales.. moj maz dostaje Clenil modulite 200 i Salbutamol 100
GLORIA&MELMAN
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2014, 17:55
Lokalizacja: Banbury


Re: Lagodzenie dusznosci w sarkoidozie

Postautor: ARABELA36 » 11 maja 2014, 22:36

Witaj :D
Gloria widzę ,że dotarłaś na forum ; załóż historię swojego meża będzie łatwiej wszystkim pisać ; wiem żer jeszcze nie ogarniasz naszego forum ale powolutku dasz rade ; pozdrawiam :D
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Re: Lagodzenie dusznosci w sarkoidozie

Postautor: Barbara » 22 czerwca 2014, 07:25

Witaj Gloria jak samopoczucie męża ? lepiej się czuje ?
trzymajcie się pozdrawiam basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron