Witam wszystkich

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Witam wszystkich

Postautor: Qfeel » 21 sierpnia 2015, 14:31

Trafiłem na to forum po wstępnej diagnozie sarkoidozy.
Zaczęło się od prześwietlenia płuc (przez przypadek - nie miałem i nie mam na chwilę obecną żadnych objawów - po prostu zacząłem się badać bo pomyślałem sobie, że w wieku 40 lat jest na to już najwyższa pora) w dniu ok. 15-07-2015. Opis zdjęcia - podejrzenie gruźlicy prosówki. Od razu skierowanie do Otwocka na dalsze badania. Zameldowanie na oddział gruźliczy w dniu ok. 17-07-2015. W ciągu 2 tygodni wszelkie możliwe badania (krew, "plujki", bronchoskopia, EBUS, USG brzucha,komputer klatki piersiowej, mocz, badania oddechowe-komplet, etc.). Wynik - badania mieszczą się w normach, próbki wzięte z płuc i z węzłów chłonnych nie dają jednoznacznych wyników, powiększone węzły chłonne. W USG tylko powiększona śledziona. Konsultacja z chirurgami - trzeba zrobić wycinek płuc metodą bardziej inwazyjną bo dalsze kłucie płuc i węzłów chłonnych prawdopodobnie nie przyniesie rezultatów. Wypis z oddziału gruźliczego z możliwym rozpoznaniem gruźlicy, sarkoidozy lub nowotworu, odpoczynek w domu ok 10 dni i przyjęcie na oddział chirurgiczny. Po kilku dniach o 9:oo pobranie próbek na sali operacyjnej w uśpieniu. Powrót na oddział po 24h. Następne 72h chodzenie z sączkiem wychodzącym z pleców. Po następnych 48h przepustka do domu i oczekiwanie na wynik badań (do dzisiaj). Wynik badań pobranych próbek - sarkoidoza.
I tak na chwilę obecną mam dwie dziury w plecach, zdjęcie szwów prawdopodobnie w ciągu najbliższego tygodnia, gwiżdże mi w płucu z którego brali próbki i szykuję się na wizytę u pulmonologa.
Pozdrawiam
Qfeel
Qfeel
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 lipca 2015, 22:34


Re: Witam wszystkich

Postautor: Robert » 21 sierpnia 2015, 15:42

Witaj wśród nas :)
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Witam wszystkich

Postautor: Barbara » 21 sierpnia 2015, 18:08

:bukiet: Witaj i zapraszamy do nas ,, ;)
czuj się jak u siebie ;) pisz ,czytaj i trzymaj się zdrowo :serducho:
Razem łatwiej :) :)
pozdrawiam basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Witam wszystkich

Postautor: Haniula1010 » 21 sierpnia 2015, 22:22

Witaj Qfeel :) :roza:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron