Cześć, jestem tu nowy.

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Cześć, jestem tu nowy.

Postautor: smoq73 » 12 grudnia 2007, 23:23

Witam, nazywam sie Jacek no i najpewniej jestem chory na sarkoidoze.
Wlasnie wypisali mnie ze szpitala, mialem bronchoskopie spirometrie TK i jeszcze jakies inne. Diagnoza - sarkoidoza :( . Jeszcze nie mam wszystkich wynikow w szczegolnosci z pobranych probek i TK wiec jakas nadzieja (łatwo) wyleczalnej choroby jest.


Od kilku lat mam ciezki i głośny oddech, bardzo szybko się męcze, i mam jakis taki dziwny kaszel. Te moje ciezkie oddychanie zwalalem na swoja posture - jestem wielki jak cholera 183cm/123 kilo. Czesto jak oddycham inni slysza mój oddech. Ostatnio, jednego dnia 3 osoby w krotkich odstepach czasu mi zwrocily uwage czy nie jestem chory na jakies zapalenie oskrzeli bo bardzo ciezko oddycham. Ja czuje sie zdrowym, zadnej goraczki, zadnych objawow chorobska nic ponad to co od co najmniej 3 lat mam nie obserwuje. No coz czas do lekarza w tej sytuacji. Pani doktor wyslala mnie do pulmonologa, nawet udało mi się szybko - podobno mialem czekac około miesiaca okazalo sie ze jeszcze tego samego dnia. Pani pulmonolog po osluchaniu mnie i wywiadzie postawiła wstepna diagnoze - przewlekły bronchit, dostalem leki wziewne (nawet fajne te opakowania - dyski - wygodne no i takie jakies nowoczesne) i skierowanie na rtg.

Zdjęcie RTG zrobiłem w szpitalu, wg Pani doktor mają tam bardzo dobry cyfrowy aparat do tego wiec nie szukałem gdzie indziej. (szpital w katowicach na raciborskiej). Pani doktor (która okazala sie byc ordynatorem oddziału pulmonologii) po obejrzeniu zdjecia powiedziala mi ze jestem chory na sarkoidoze, ze to taka choroba wezlow chlonnych i ze mam sie nie martwic ale do szpitala musze zostac przyjety. Spirometrie ktora mialem zrobic przeniosla mi na czas pobytu na oddziale. Termin ustaliła mi za 2 dni. Oczywiscie nazwy nie zapamietalem, dopiero jak na googlach sobie wrzucilem choroby pluc odnalazlem i sie jej przeraziłem.

Szpital. Przygotowałem sie - mialem 2 dni do czasu przyjęcia, oczytałem się o sarkoidozie i poszedłem. Okazało sie że moja Pani doktor jest ordynatorem pulmonologii, miło. Badania to spirometria, (pani wykonująca badanie kazala mi kilka razy powtarzac ze robie zle), bronchoskopia i tomografia komputerowa. Bronchoskopia - wiem co to :) i nie bałem sie do czasu jak na wyścigi wszyscy zaczeli mnie uspokajać, że to nic strasznego. Jak piąta osoba mi o tym mowiła ze mam sie nie bać ze to banalne prawie bezbolesne badanie zacząłem sie obawiać. Na szczęscie lekarz który mi to robił był prawdziwym profesjonalistą. Nie bolało prawie nic, nieprzyjemnie oczywiscie było no bo jak może być przyjemnie z taką rurą w środku. Jedynie co mnie zdziwiło to to że nie byli przygotowani na to że jak wyjmą rurę to poleci ze mnie coś a'la wymioty, wiec to chyba nie bylo normalne. Badanie więć przeszło mi calkiem calkiem ok. Potem zrobiono mi tomografie komputerową, bez kontrastu i z kontrastem. TEraz czekam na wyniki, mają być przed świętami, ale nie łudzę się że to coś innego. Po zdjęciach rtg klatki, które wg kilku lekarzy są oczywiste ciezko miec inne zdanie.

Juz wiem przynajmniej skad u mnie sie wzial ostatnio leń, Od kilku lat nic mi sie nie chce. Pracuje u siebie wiec nie mam problemu z tym ze ktos mnie pilnuje i kaze pracowac, ale sam to zauwazylem i zaczalem sie zastanawiac o co chodzi. Probowalem roznych rzeczy, nawet takie tabletki z wyciagiem czosnku "aktiw" oczywiscie nic nie pomogly. Teraz sobie zdaje sprawe ze to zmeczenie nawet po wstaniu i przespaniu calej nocy to wlasnie sarkoidoza :(. Pewnie i moja nadwaga ma tez cos z tym wspolnego. Czekam na ostatnie wyniki badań i w miedzyczasie poczytam sobie to forum. pozdrawiam Was wszystkim jacek
Awatar użytkownika
smoq73
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 12:32
Lokalizacja: Katowice


Postautor: gruby » 12 grudnia 2007, 23:36

Witaj klubie :)
Wyczytałem że przeszedłeś standardową ścieżkę zdrowia ,Pewnie się potwierdzi że to sarkoidoza .Nie ma się co martwić za wiele w twoim życiu się nie zmieni.Daj znać jak już będą wyniki.
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
gruby
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 77
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 21:38


Postautor: Haniula1010 » 13 grudnia 2007, 00:25

Witaj Jacuś Wielki Człowieku :lol: .
Dla mnie też najbardziej stresujące i denerwujące było i jest to ciągłe zmęczenie. Długo zanim wykryto u mnie sarko, skarżyłam się na takie dziwne samopoczucie lekarzowi rodzinnemu, ale robione badania nic nie wykazywały. /A dopóki coś nie wyjdzie czarno na białym, to tego czegoś -jak wiadomo- nie ma/. Kiedy już wyjaśniło się, że nie do końca jestem leniem/ no, może "malutkim" :lol: leniuszkiem- to chociaż jak każdy- trochę się wystraszyłam ale chyba bardziej mi ulżyło /trochę dziwne- no nie?/
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 13 grudnia 2007, 02:56

Witaj Jacku, dobrze znam to uczucie zmęczenia "bez powodu" już nie raz myślałem , że taki mam temperament. Mam wrażenie, że wiadomość o tym że masz sarko jest również jakimś wytłumaczeniem Twojego samopoczucia. wydaje mi się, że masz "zdrowe "podejście do tej sytuacji, pozdrawiam Jurek
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Re: Cześć, jestem tu nowy.

Postautor: tedy » 13 grudnia 2007, 10:23

Witaj Jacku jak poczytasz to zrozumiesz , że to zmęczenie to normalne u sarkopodobnych - trzeba być dobrej myśli pozdrawiam...
tedy
tedy
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 18
Rejestracja: 10 listopada 2007, 20:13


Postautor: agga » 13 grudnia 2007, 10:36

Witaj wielki Jacku , pozdrawia wielka Aga ;)
Mnie też strasznie wkurza to ciągłe zmęczenie, ale cóż począć, trzeba się nauczyć walczyć z samym sobą. Kiedy już naprawdę padam na pysk i nie mam na nic siły, to sobie odpuszczam. Ale staram się walczyć ;)
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Mary » 13 grudnia 2007, 19:54

Witaj Jacku, oby te wyniki były jak najlepsze! :)
Marysia
"...rzeczy trudne to te, które robi się dziś, a niemożliwe to te, które zrobi się jutro"
Awatar użytkownika
Mary
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 585
Rejestracja: 17 października 2006, 20:52
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: Irena » 13 grudnia 2007, 20:56

Witaj Jacku i oby sarko nie dokuczała Ci zbytnio. :)
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postautor: Tilien » 19 grudnia 2007, 11:56

Cześć Jacuś!

Nic nie mów o zmęczeniu. Kiedyś roznosiła mnie energia, a teraz ciągnę się jak przysłowiowe flaki z olejem, na nic nie mam siły ani ochoty. Więc faktycznie trochę to denerwuje. Bier się bracie za czytanie i wpadaj jak najczęściej. :wink:
Obrazek......nie panikuj!
Awatar użytkownika
Tilien
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 727
Rejestracja: 16 października 2006, 17:36


Postautor: renia2 » 19 grudnia 2007, 15:16

Witaj nam na forum
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: Barbara » 26 grudnia 2007, 23:35

Witam serdecznie :D dużo zdrówka ,,i ciesze sie ze dołączyleś ,,,miło mi mam na imie Barbara i tez mam podobno sarko-- :lol: Mam nadzieje ze znajdziesz tu miejsce dla siebie ,,i bedziesz pisał,,,, :wink: Bede trzymała kciuki ,,za twe zdrówko ,,i mam nadzieje ze lekarze znajdą sposób aby ci pomóc w oddychaniu !!!
Teraz sa podobno dobre leki -które sprawiają cuda !!!
Wiec napewno sie uda!!!!
pozdrawiam basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

cron