witam wszystkich

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

witam wszystkich

Postautor: Evas » 30 października 2008, 13:34

3 lata temu dowiedziałam się ,że jestem chora na sarkoidozę :(
Objawy ,duszący,męczący kaszel i bóle stawów.
Mam pytanie czy jest tu na forum ktoś ze śląska a konkretnie z Bielska -Białej i okolic?
Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia . :D
Słodki, słony, kwaśny albo gorzki - życie musi mieć smak!
OM MANI PADME HUNG
Awatar użytkownika
Evas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 13:14


Postautor: maria » 30 października 2008, 14:34

Witam Cię serdecznie! Napisz coś więcej o sobie i tych trzech minionych latach.
Marysia
maria
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 578
Rejestracja: 16 marca 2008, 12:58
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Tigerek » 30 października 2008, 20:03

Hej Ewuńku :) - 3mamy kciuki, żebyś się i dobrze czuła, i dobrze z nami bawiła ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Evas » 31 października 2008, 07:54

Witajcie !!
Ja bardzo brzydko kaszlałam przez dłuższy okres czasu, mój lekarz rodzinny najpierw leczył mnie na alergie, ale nie dało mu to spokoju i wysłał mnie do pulmonologa, no i zaczęło się Najpierw RTG płuc i to nie spodobało się pani doktor, więc wysłała mnie na TK i pierwsze rozpoznanie to najprawdopodobnie nowotwór wylądowałam w szpitalu, oddział onkologiczny na badaniach broncho i wszystkie inne badania łącznie z biopsja węzłów chłonnych śródpiersia po tych wszystkich badaniach ( około 3 tygodnie) okazało się, że to sarkoidoza ? A co to takiego ? Powoli zaczęłam się dowiadywać, co to za choroba, teraz nauczyłam się z nią żyć zwłaszcza, że nie mam takich objawów jak tu niektóre osoby opisują. Męczy mnie kaszel, mam problemy z krtanią, od czasu do czasu mam problemy ze stawami zwłaszcza palce w rękach mnie strasznie bolą, ale to samo przychodzi i samo odchodzi nie biorę leków, co pół roku mam robiony TK i resztę badań, kolejne w grudniu.
Życzę wszystkim dużo zdrowia i jak najbardziej jestem za Stowarzyszeniem Musimy sami o siebie zadbać :D
Słodki, słony, kwaśny albo gorzki - życie musi mieć smak!
OM MANI PADME HUNG
Awatar użytkownika
Evas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 13:14


Postautor: Irena » 31 października 2008, 09:45

Witaj Ewo :roza: :roza: :roza:
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postautor: Jurek » 31 października 2008, 09:59

Wita Evas,
nie wiem jeszcze nie trafiłem by kogoś skierowali na oddział onkologiczny- i tam wykonali broncho.... takie badanie można zrobić z każdego oddziału :shock: :shock: :shock:
powstrzymam się od komentarza (ciężko mi się powstrzymać) Podejście do zjawiska sarko, masz takie, że warto je polecać innym osobom, fajnie, że popierasz idee stowarzyszenia (mnie brak entuzjazmu).
Pozdrawiam
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Evas » 31 października 2008, 10:36

Co do naszej służby zdrowia to..... przemilczę
Pisze teraz z dziewczyną ,która sarko powaliła ma rumień ,bolą ją stawy,jest przerażona ,rozbita ,była w szpitalu na badaniach potwierdzili ,że to sarko.Wypuścili do domu ,strasznie przeszła to zwłaszcza psychicznie ,pani doktor internistka dała jej tydzień L4 i do pracy. Wszystko ją boli ,sama nie może rano wstać z łóżka ,szybko się męczy a tu żadnej pomocy od specjalisty,w zaleceniu ze szpitala kontrolne TK za 3 m-c i antybiotyk na tydzień!!!!!
Nikt jej nie skierował do specjalisty !!!!
Ja bardzo sie cieszę ,że dość łagodnie ( przynajmniej do tej pory ) to przechodzę !!
Wszystkich życzę dużo zdrowia i musimy się trzymać razem aby przetrwać i pomagać innym :-)
Słodki, słony, kwaśny albo gorzki - życie musi mieć smak!
OM MANI PADME HUNG
Awatar użytkownika
Evas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 13:14


Postautor: Robert » 31 października 2008, 18:49

Jurek
ja do Wrocławia również trafiłem z podejrzeniem nowotworu i diagnozowano mnie w tym kierunku. Oddział pulmonologiczny to w 80% oddział onkologii zajmujący się leczeniem raka płuc.

Evas
To przykre, że tak traktują Twoją znajomą.
Jedyne wyjście dla niej to iść po następne zwolnienie i czym prędzej zmienić lekarza, na bardziej ludzkiego, takiego, który wyśle ją gdzie trzeba - da skierowanie do odpowiedniej poradni.

Może zaproś koleżankę do nas...
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 31 października 2008, 19:20

Witaj Ewciu :lol:
Jestem tego samego zdania co Robert: zmiana lekarza i to jak najprędzej- bo się dziewczyna zamęczy, i koniecznie tu do nas nas. My ją przytulimy do forumowego serducha i trochę "nabuntujemy". To straszne, że ja tak potraktowano na dzień dobry :cry:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 31 października 2008, 20:51

Hej, odnośnie oddziału szpitalnego, uważam teraz ,że miałem szczęście trafiając na oddział wewnętrzny leżąc sobie 2 tygodnie specjalnie nie niepokojony przez lekarzy.(2 tyg i już zrobili mi krew i mocz ogólny)

Evas, pomimo wszystko musimy u "białych" szukać ratunku.
Przykro mi z powodu Twojej znajomej, warto by szukała pomocy u innego lekarza.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Siwik Tomasz » 31 października 2008, 23:47

Witaj EVAS

Podejrzewam że się już trochę znamy
no... może ty znasz bardziej mnie

Pozdrawiam
Tomasz Siwik
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2011, 22:25 przez Siwik Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Siwik Tomasz
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 października 2008, 20:39


Postautor: agga » 01 listopada 2008, 13:58

Witaj :D
Biedna ta znajoma, ja miałam podobne objawy jak ona, czym prędzej niech zmieni lekarza!!!
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Evas » 02 listopada 2008, 21:47

Witam!
Dziękuję za miłe przyjęcie ,oczywiście zaprosiłam Anię tu na forum ,mam nadzieje ,że się zaloguje ,ona jest z Warszawy a ja z Bielaka rozmawiamy tylko na emailu. Mam nadzieje ,że posłucha i znajdzie odpowiedniego specjalistę :)
Słodki, słony, kwaśny albo gorzki - życie musi mieć smak!
OM MANI PADME HUNG
Awatar użytkownika
Evas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 13:14


Postautor: mamaAdama » 03 listopada 2008, 09:26

Cześć
to ja jestem tą Anią, o której pisze Ewa...
To mnie rumienie i stawy powaliły w 3 tygodnie, że rano mąż podnosił mnie z łóżka. Witajcie :D
Dziękuję Wam za miłe słowa, przyznam, że nie wiem, co robić, do specjalisty z NFZ-tu już się nie dostanę, z kasy się spłukałam przed szpitalem, a jeszcze chrzciny mnie czekają.
Zwolnienie kończy mi się 7 listopada i nie wiem, co ma dalej robić. Wiecie, lekarze traktują mnie jak lesera, a ja po prostu nie mam siły iść na 8 godzin do pracy. Mam rozstrój żołądka po lekach, opadam z sił przy najmniejszej pracy fizycznej, psychika do remontu.
I mam wrażenie, że odpowiedni specjaliści po prostu nie istnieją...
Ale muszę stanąć na nogi, mam dla kogo żyć i być w pełnie sprawna.
Pozdrawiam Was wszystkich - moje dobre duszki
podejrzenie sarko, tylko i aż :)
mamaAdama
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2008, 16:07


Postautor: Jurek » 03 listopada 2008, 11:58

Witaj Mamo Adama :)
naprawdę chciałbym znaleźć jakieś rozwiązanie i je tu napisać.
Badania lekarskie w celach zatrudnienia /pracy wykonuje się również na prośbę pracownika "badanie kontrolne" niestety często takie badania są traktowane jako formalność. Może uda Ci się dowiedzieć jaki lekarz ma prawo do wystawiania takich badań i jaki to człowiek. Mieszkasz Wa-wie, to jak najszybciej zarejestruj się na ul. Płocką w większości forumowicze chwalą to miejsce. Liczę że ktoś pod powie Ci fajnego lekarza , czasem lekarz rodzinny potrafi wiele pomóc, wierzę że trafisz na dobrego lekarza :) postaraj się zdąrzyć przed 7 listopada. 3maj się tak ja piszesz masz dla kogo :)

ps. może założysz sobie własny kącik w "naszych historiach"
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Następna


Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

cron