Witajcie.

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Witajcie.

Postautor: malgosia » 16 stycznia 2009, 09:25

Jestem przed rozmową.Wypuścili mnie ze szpitala na przepustkę bo jak chyba na każdego tak i na mnie szpital zle działa.
Mam wspaniałą p.doktor z medycyny pracy która oprócz standardowych badań zleca co 4 lata prześwietlenia klatki piersiowej.I tak to ruszyło następnie tomografia płuc i bingo od razu wstępne rozpoznanie - podejrzenie sarkoidozy 2 stopnia.Do szpitala dostałam się jako pacjent bez objawowy- jakimś cudem prawie prosto z pracy.Czytając doświadczenia innych z lekarzami,diagnozą uważam,że mam szczęście w nieszczęściu.Pozdrawiam.
malgosia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 17:47


Postautor: Jurek » 16 stycznia 2009, 09:42

Masz szczęście, że masz taką dobrą -mądrą lekarkę, ale miałabyś jeszcze więcej szczęścia gdyby RTG robiono jak w PRL. Wybacz to moje ziarenko gorczycy, ale tak to widzę.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Barbara » 16 stycznia 2009, 16:30

Hej witam Małgosiu ,, :bukiet:
Trzymaj sie w szpitalu ,, :wink:
Rzeczywiscie miałas szczescie ze spotkałas odpowiednia pania dr..
Zycze ci duzo zdrowia :) ,trzymaj sie i pisz z nami ,bedzie nam bardzo miło ,, :wink:
Pozdrawiam Basia ,,, :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: malgosia » 16 stycznia 2009, 18:32

No cóż,po konsultacji.Wiadomość - sarkoidoza III.Ludzie trzymajcie mnie,bez objawów,serce w granicy normy.kąty oponowo-żebrowe wolne,obraz rtg narządów nie uległ istotnym zmianom,wątroba b/z,reszta bez złogów,aorta prawidłowa,nerki b/z dalej skracam- wszystko dobrze 6 minutowy test chodu wyśmienity 585 m bez desaturacji,w badaniu bronchoskopowym nie stwierdzono patologii.parametry objętościowe płuc prawidłowe,itd itp.Aby nie zanudzać zmiany sródmiąższowe w płucach.CZY TO SARKOIDOZA>
Jak pisałam wcześniej idę na tę wódkę z koleżankami,opić sprawę,koleżanki też nie zdrowe.Jak usłyszałam w szpitalu-nie ma ludzi zdrowych po 40-ce tylko nie zdiagnozowani-KAC MINIE SARKOIDOZA TEŻ mam nadzieję -CZEGO I WAM LUDZIE ŻYCZĘ.
malgosia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 17:47


Postautor: Robert » 16 stycznia 2009, 23:09

Hej Małgosiu :)

Gdyby Sarkoidoza wiedziała, że na jej cześć impreza będzie, pewnie wcześniej by się objawiła ;)
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 17 stycznia 2009, 00:30

Małgosiu :) - miłej zabawy.
I masz rację- wszystko minie- a ludzie /po 40-stce oczywiście/, którym nic nie dolega- po prostu nie istnieją w przyrodzie :wink:
Trzymaj się ciepło :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Anuta » 17 stycznia 2009, 10:53

Witaj Małgosiu. :)
Jestem zadziwiona. Czy to możliwe aby dojść do III stopnia i nic nie wiedzieć? Może się pomylili z tą diagnozą i jest to np. stopień I ?
To jest dla nas sarkoidowców bardzo interesująca informacja. Jeśli miałabyś ochotę, po przejściu kaca :wink: , to opisz swój przypadek w "Naszych historiach" Czy coś czułaś wcześniej, np. duszność?
Ja mam st. II (w remisji) wynik testu chodu również wyśmienity, jednak odczuwam cały czas pewną duszność. W wyniku spirometii "łagodna obturacja".
Pozdrawiam cię serdecznie :)
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

cron