Dobrosąsiedzka pomoc

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Dobrosąsiedzka pomoc

Postautor: paulo1960 » 16 grudnia 2010, 16:07

Moje imię Zbyszek ,chociaż tutaj występuję pod nik paulo160.Mam 3/4stopień sarko płuc,obecnie w stadium zwłóknienia,przez 6 lat nie było pogorszenia/3 st/w tym roku poszło dość szybko do przodu,ale do rzeczy.Dostałem /po pobycie w klinice/skierowanie do domowego leczenia tlenem,i tutaj kłopot.W przychodni domowego lecz. tlenem niestety nie zakwalifikowałem się, moja pojemność tlenu jet na granicy 57%-59%.Niestety NFZ refunduje 0d54%.Lekarze twierdzą że poniżej 65 powinno się podawać.Więc nie dostałem koncentratora tlenu,co prawda mogę go sobie prywatnie ,albo kupić albo wypożyczyć ale tak jak do mnie jest to dość duży wydatek/niestety teraz nie mogę nic dorobić ze względu na stan zdrowia/.Tutaj moja prośba może ktoś wie czy można gdzie załatwić nieodpłatnie albo za małą odpłatnością taki koncentrator,byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedz.Pozdrawiam wszystkich i bardzo żałuję że nie mogłem być na spotkaniu,ale czułem się nie szczególnie .Jeszcze raz pozdrawiam i czekam na odpowiedz.paulo1960
paulo
paulo1960
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 25
Rejestracja: 03 listopada 2009, 16:28


Postautor: Robert » 16 grudnia 2010, 18:14

Przeczytaj temat o PFRON--> TU
Może spróbujesz załatwić sobie omawiane w nim orzeczenie o niepełnosprawności, do celów niezusowskich, a potem dofinansowanie - ponoć dużo łatwiej o takie orzeczenie niż w ZUS-ie.
Wszystko znajdziesz w linku.
Nowe urządzenie można kupić od 750zł - firma która je sprzedaje pomaga uzyskać dofinansowanie z PFRON, więc coś jest na rzeczy.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: paulo1960 » 16 grudnia 2010, 18:53

Robert dzięki za informację ,ja już mam orzeczenie stopień znaczny ,ale nie wiedziałem że coś to daje ,gdybyś mógł jeszcze dać namiar na tą firmę to bardzo proszę.Na razie serdeczne dzięki ,jak załatwię pozytywnie to masz u mnie kawę ciacho i kielicha ha ha ,pozdrawiam
paulo
paulo1960
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 25
Rejestracja: 03 listopada 2009, 16:28


Postautor: Robert » 16 grudnia 2010, 21:22

Link na alledrogo: KONCENTRATOR TLENU DRAGER
Upewnij sie, czy to jest nowe, bo po uważniejszym wczytaniu się coś nie do końca jestem przekonany. Wszystkie namiary znajdziesz na stronie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: paulo1960 » 20 grudnia 2010, 19:15

witam ,ponownie i chciałem się podzielić moimi przejściami w walce o koncentrator tlenowy.Po tym co dowiedziałem się od Roberta/jeszcze raz dzięki/udałem się do PFRON,tam skierowano mnie do MOPS-u/który refunduje do 60% sprzęt/,niestety tam dowiedziałem się że ,co prawda jest możliwość zrefundowania,ale sprzętu rehabilit. a koncentrator to sprzęt medyczny ,i niestety ale koło się zamyka.Co prawda p.dyrektor/zresztą bardzo uprzejma/dała mi wniosek i obiecała wysłać do Warszawy o opinie rzeczoznawcy.Jednak powiedziała że już raz zwracali się o ekspertyzę,w sprawie koncentratu i otrzymali odmowę.Pewnie będę musiał wykopać jakieś pieniądze i kupić kosztem ,w sumie nie wiem czego.Ale myślę że postawione jest to wszystko na głowie,lekarz swoje NFZ swoje ,a ty pacjencie umieraj ,i tym optymistycznym stwierdzeniem kończę te moje wypociny,pozdrawiam wszystkich i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU cześć
paulo
paulo1960
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 25
Rejestracja: 03 listopada 2009, 16:28


Postautor: ARABELA36 » 21 grudnia 2010, 00:45

Witam :)
nie wiem czy pomogę ale moja koleżanka załatwiła sobie koncentrator tlenowy z hospicjum ;w ciągu tygodnia miała go w domu ;
postaram sie jutro dowiedzieć szczegółów jak to zrobiła;
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: Pollo » 21 grudnia 2010, 09:14

nie znam się na tym ale czy koncentrator tlenowy to to samo co aparat tlenowy, pamiętam jak leżałem w jednym szpitalu lekarz na oddziale kwalifikował pacjentów do aparatu tlemowego, jednego nawet na cito, jak to zobaczyłem to byłem pewien, że właśnie w ten sposób to się załatwia, no ale człowiek całe życie się uczy
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Postautor: paulo1960 » 21 grudnia 2010, 19:14

Arabela 36,byłbym bardzo wdzięczny,tylko z tego co ja się dowiadywałem tutaj/hospicjum/mogą otrzymać chorzy na nowotwory,ale może się mylę,więc czekam na informację.Pozdrawiam
paulo
paulo1960
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 25
Rejestracja: 03 listopada 2009, 16:28


Postautor: ARABELA36 » 24 grudnia 2010, 11:01

Witaj Paulo 1960;
masz racje koleżanka dostała z hospicjum bo miała raka ;
ale pisze co następuje ;czy byłes w poradni leczenia tlenem ?
taka poradnia działa przy klinice płucnej na 100 %;
jeszcze dowiem sie szczegółów to zaraz dokładnie powiem co masz zrobic ;
pozdrawiam i trzymaj sie :)
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: paulo1960 » 24 grudnia 2010, 12:28

witaj ,ja byłem w przychodni ale przychodnia może dać koncentrator,poniżej 55%zawartości tlenu/wtedy refundujeNFZ/ ja mam w granicach 58% więc się nie łapie.Pozdrawiam i życzę Tobie i wszystkim serfoludką wspaniałych zdrowych świąt .
paulo
paulo1960
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 25
Rejestracja: 03 listopada 2009, 16:28




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

cron