czy to to??

Dział nie wymagający logowania.
W tym dziale możesz pisać jeżeli masz problemy z logowaniem, nie potrafisz przejść procesu rejestracji, itd.
Regulamin forum
Dział "Bez biletu" służy wyłącznie zgłaszaniu problemów związanych z logowaniem i rejestracją. Wszelkie inne posty będą usuwane!!!

czy to to??

Postautor: maxi1000 » 06 lipca 2010, 17:12

Witam.

mam pytanko tylko proszę się nie śmiać :)

Od 2 dni mam bardzo duży ból pod lewą łopatką , dziś promieniuje już pod lewą pachę na węzły chłonne , boli mnie klatka piersiowa.. czy może to być objaw Sarkaidozy?? Mam styczność z tą chorobą ponieważ moja siostra ma ją ujawnioną od 3 lat . U niej występuje w formie zmian w płucach oraz guzami "ropieniami" na nogach w szczegulności na kostkach. WYczytałam na kilku różnych forach że u niektórych osób tak się zaczyna. Mam 22 lata. Bardzo proszę o odpowiedzi. Wiem że aby ją zdjagnozować potrzeba czasu ale wolałabym wiedziec....
maxi1000
 


Postautor: Barbara » 08 lipca 2010, 05:57

Witaj Maxi :bukiet:
Nikt sie nie smieje ,,staramy sie duzo usmiechac
ale tak zyczliwie dla odgonienia sarkoidozy ,,bo ona lubi smutek i szarosc ,, :cfaniak:
I ja nie chce abys byla smutna z tego powodu ze nie odpisalismy ,,
pamietam gdy ja stawialam pierwsze pytania i niecierpliwie czekalam na jakakolwiek odpowiedz ,,, :czytaj:
hihi tak szczerze to do dzis mi to zostalo ,,zapytalam na Necie o probe wysilkowa,i do dzis zagladam ze moze ktos cos napisal?2 tygodnie :roll:

ale musimy sie nauczyc i zrozumiec ze nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania ,,,lub jest ich zbyt wiele ,
a ktos nie chce nam zrobic krzywdy dajac jednoznaczna odpowiedz ,,,

Teoretycznie te objawy ktore opisalas /es/ moga byc objawem przy sarkoidozie ale niezbedne sa badania ,i wynik histopatologiczny i to nie zawsze dostaje sie jednoznaczna odpowiedz ???
Dlatego koniecznie musisz dojsc co sie dzieje ,
,i nie lekcewazyc tego poniewaz przy takich objawach ,mozna podejrzewac tez duzo powazniejsze choroby ,,,ktore wymagaja natychmiastowego leczenia ,,
Bywa ze wtedy -niektorzy zaczynaja walke o zycie ,,,

Zglos sie do lekarza i zaczniij diagnostyke
i pisz z nami ,,bedziemy z toba niezaleznie od wyniku ,, :wink:
pozdrawiam ciebie i siostre ,,zapros ja na forum
i ja mam problemy z takim niby ropniami na nogach / chociarz przy sarkoidozie -teoretycznie /nie powinny one byc ropne / ,wiec moze siostra pomoglaby mi i doradzila cos ,,, :) we dwie moze pozbylibysmy sie tego szybciej ,,
zycze wam zdrowka
basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 08 lipca 2010, 07:50

Maxi,
Moja przygoda z sarkoidozą zaczęła się właśnie od takiego bólu. Pamiętam ten ból doskonale.
Idź czym prędzej do lekarza, już samo zdjęcie rtg płuc powinno wiele wyjaśnić.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: HankaBe » 13 września 2012, 08:55

Witam,
objawy: na obrazie rtg nieco powiększone wnęki płuc, zwłaszcza jedna, powiększona wątroba i bóle stawów.
Czy to sarkoidoza czy mam się obawiać czegoś gorszego?
HankaBe
 


Postautor: Robert » 13 września 2012, 20:36

HankaBe pisze:Witam,
objawy: na obrazie rtg nieco powiększone wnęki płuc, zwłaszcza jedna, powiększona wątroba i bóle stawów.
Czy to sarkoidoza czy mam się obawiać czegoś gorszego?

Witaj
Chyba nie oczekujesz, że po tak zdawkowych informacjach, nie widząc Cię na oczy, nie badając organoleptycznie, nie mając wyników badań i wielu innych potrzebnych wskazówek, ktokolwiek porwie się na stwierdzenie że to sarkoidoza albo cokolwiek innego.
Poczekaj na dalsze badania i to co ci lekarz powie, a nie szukaj diagnozy w internecie, bo nikt Ci jej nie postawi, a jak się taki mądry znajdzie to mu nie wierz, bo niepotrzebnie napędzisz sobie stresu i strachu.

Do postawienia diagnozy potrzebny jest realny, nie wirtualny kontakt z lekarzem, szereg dodatkowych badań, i choćby tak banalne rzeczy jak historia przebytych chorób. A lista tych z pozoru banalnych rzeczy jest długa.
Dla lekarza już takie rzeczy jak kształt klatki piersiowej czy sposób oddychania mogą być jakąś wskazówką.
Uzbrój się w cierpliwość, bo jeżeli lekarz jeszcze nie wie co Ci dolega, to my tym bardziej Ci nie powiemy.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 13 września 2012, 20:54

Witaj Hanka :)
Na to pytanie może Ci odpowiedzieć niestety tylko lekarz :) .
Jeżeli robiłaś Rentgena i wyszły Ci powiększone wnęki płucne, powiększona wątroba, a oprócz tego masz jeszcze bóle stawów - to w/g mnie powinnaś zostać skierowana do dalszej diagnostyki.
Objawy - owszem - wskazują na możliwość występowania sarkoidozy, ale jednoznaczną odpowiedź dostaniesz dopiero po badaniach histopatologicznych...
Ja miałam podobnie - i najpierw wysłano mnie na onkologię z podejrzeniem chłoniaka :shock:...
Tak więc nie martw się na zapas, tylko szybko wybierz się z wynikami do lekarza pierwszego kontaktu - niech Cię pokieruje dalej. Możesz mu oczywiście posuszyć głowę ;) pytaniem - co On sądzi o tych wynikach, ale raczej nie licz na jednoznaczną odpowiedź :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :D

Dodane po 1 minutach:

Oops, Ojciec Dyrektor był pierwszy :wink: :oops: :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Gość » 17 września 2012, 07:29

Wizyty u lekarzy były. Dziś tomografie: płuc zwykła i z kontrastem i wątroby. Powiększona jest też śledziona, jest płytszy oddech, inne badania w porządku, OB, morfologia, nie ma kaszlu, nie było, a przynajmniej nic mi nie wiadomo, zapaleń płuc czy oskrzeli. W badaniu organoleptycznym nie widać jakoś powiększonych węzłów chłonnych. USG jamy brzusznej poza powiększonymi narządami nie wykazały innych rzeczy, rtg płuc poza powiększonymi wnękami też innych nieprawidłowości nie wykazały, są problemy brzuszne. Haniula a jakie miałaś robione badania i wyniki, że było podejrzenie chłoniaka? Tego właśnie się obawiam, a po cichu liczę, że padnie na sarkoidozę, chciałam podpytać was, macie pewnie sporą wiedzę na temat tej choroby. Jakie jeszcze badania powinno się wykonać? I na chwile obecną pytanie najważniejsze dla mnie, czy długo się czeka na wynik tomografii? Wiem, że to zdawkowe informacje, ale w strachu człowiek zagaduje każdego.
Gość
 


Postautor: Haniula1010 » 17 września 2012, 13:45

Witaj Gościu :)
U mnie zaczęło się od złego samopoczucia i powiększonych węzłów chłonnych. Pierwsze więc - co lekarzom onkologom przyszło do głowy to - chłoniak. I może całe szczęście, bo nie musiałam czekać w długiej kolejce do poradni tylko natychmiast przyjęto mnie na oddział - gdzie miałam pobrane węzły chłonne z szyi i w ciągu tygodnia diagnozę, że to jednak sarkoidoza :).
A na wynik tomografii - czeka się od tygodnia do dwóch.

Radziła bym Ci poczytać nasze historie - tam znajdziesz mnóstwo różnych informacji na interesujące Cię tematy :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Robert » 17 września 2012, 18:35

HankaBe

Niepotrzebnie się nakręcasz, bo jak widać coś się w Twojej sprawie dzieje, jakieś badania są robione, a Ty na siłę chcesz wyprzedzić to co dopiero z nich wyniknie. Nie da się. Jak mawiał Stachura, nie próbuj wyobrażać sobie nieznanego bo i tak go sobie nie wyobrazisz.
Miałaś dziś tomograf, czekaj cierpliwie na wynik, na jego podstawie na pewno zapadną kolejne decyzje. Jeżeli TK ujawni jakieś zmiany, to w zależności od tego jakie będą to zmiany, lekarz wyśle Cię na kolejne badania, a być może nawet, co jest często praktykowane, na kilkudniowy pobyt w szpitalu w celu wykonania badan szczegółowych.

Kiedy będzie wynik, a raczej opis, ciężko powiedzieć, mogłaś zapytać na miejscu. Czasem jest w ten sam dzień a czasem czeka się ze dwa tygodnie, wszystko zależy od organizacji w danej placówce i liczby pacjentów, jeżeli jest tłok to czeka się dłużej.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 17 września 2012, 21:24

Hej HankaBe
Robert we wszystkim ma rację. U każdego z nas choroba wygląda inaczej i dopóki nie będziesz miała kompletu badań w ręku - żaden lekarz nie postawi Ci odpowiedzialnie diagnozy. My tym bardziej :roll:.
Odpowiedziałam na pytania, ale wcale to tak prosto nie wyglądało. Wcześniej, zanim trafiłam na onkologię - odwiedziłam kilku lekarzy, którzy mi w niczym nie pomogli. Tak, że spokojnie... Na razie czekaj na wyniki....
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj




Wróć do Bez biletu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron