Hydrazyd lub Izoniazyd - ktoś zna?

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Hydrazyd lub Izoniazyd - ktoś zna?

Postautor: marecki » 12 stycznia 2012, 19:13

Witam
Jak już pisałem o swoim przypadku jeden z lekarzy dermatolog po zdiagnozowaniu sarkoidozy na skórze (konkretnie na nosie) przepisał mi Hydrazyd. Generalnie chodzi o substancję Isoniasidum. Jest ponoć w leku również Nidrazid lub Steryniazid. Ktoś się z tym spotkał? Nigdzie tego nie można dostać bo lek ponoć już wycofany. Lekarz który mi to przepisał upiera się że jest dostępny. Telefonicznie nie do porozumienia. Czekam na następną wizytę żeby to ustalić jak można go zdobyć.
Druga sprawa to fakt, iż jest to lek na GRUŹLICĘ.
Czy ktoś się spotkał z tym?
marecki
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 grudnia 2010, 11:06


Postautor: Robert » 12 stycznia 2012, 20:22

"Jelfa" przestała produkować Isoniazid, jedyny zarejestrowany w Polsce specyfik(...) Link
Brakuje podstawowego leku na gruźlicę - isoniazidu Link

Nie zdobędziesz go. Jedyny dostępny lek zawierający Isoniazid to Rifamazid ale on zawiera dwie substancje czynne, o czym poczytasz w linku.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: marecki » 15 stycznia 2012, 19:04

Dzięki za wnikliwość. Co do Jelfy to dzwoniłem do nich i usłyszałem to samo. Co do Nidrazidu to można go kupić na receptę np. w Czechach (pytałem w Cieszynie przez znajomego). Jednak lekarz, który mi to przepisał pani prof. ..... z Krakowa twierdzi, że można go dostać u nas tylko trzeba pochodzić. Sama nie wie dokładnie jak lek się nazywa i gdzie go można tak naprawdę kupić. Rozmawiam z nią kilka razy dziennie ale jakoś ciężko się dogadać. Ja swoje a pani prof. swoje. Mam wizytę 26 lutego więc osobiście postaram się jej to wytłumaczyć. Niestety wizyta 130 km ode mnie.
marecki
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 grudnia 2010, 11:06


Postautor: Robert » 15 stycznia 2012, 23:20

Możesz przeszukać apteki internetowe, ale ja do kilku zajrzałem i nie ma tych leków.

PS
W jednej z takich aptek, po kliknięciu w opcję oferującą tańsze leki, przekierowało mnie na czeską stronę. Nie wiem gdzie to było, bo szukałem wtedy czegoś innego.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron