Cortare

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Cortare

Postautor: skotik » 13 stycznia 2012, 01:28

Witam ponownie :/
Dzisiaj byłem u pulmonologa i dostałem cortore, teefast i mam jeszcze buderhin bo droższego leku nie brałem (w ramach nfz jako przewlekle chory o.O) + tabex bo pale od 12 lat z przerwami +-3 miesiące.
Zastanawiam się na tym cortore bo teraz doszła jeszcze astma oskrzelowa (zamiast sarkoidozy?)...
Na rtg mam iść 1 lutego po wstępnym dobraniu leków po wywiadzie lekarskim, a do poradni alergicznej kiedy będzie termin...
Z tym, że pamiętam Roberta wypowiedź o lekach cort... no, że leki steroidowe... i to bez konkretnej diagnozy choroby.

I tutaj pytanie co myślicie o tym cortore bo kilka osób to bierze i jakie to może mieć działanie na organizm bo defacto nie wiadomo co mi dolega, a nie chce brać nic na chybił trafił.
I jak zwykle zapomniałem lekarza zapytać czy przy tym zestawie można pić alko... piwko czy dwa pijecie??
skotik
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 15 lipca 2011, 14:30


Postautor: Robert » 13 stycznia 2012, 22:25

Przy Tabexie nie wolno pić alkoholu absolutnie.
Ten lek pierwotnie stosowany był w terapii alkoholowej, a że przypadkiem okazało się iż pacjenci nie mają po nim ochoty również na papierosy, to znalazł też takie zastosowanie.
Z tego co wiem powinno się odstawić również kawę i colę, gdyż zawierają kofeinę.
Poczytaj ulotkę, żebyś nie miał jazdy.
Moja żona brała to dwa razy. Pierwszy raz było ok, a przy następnym miała zawroty i mdłości.
Lek jest skuteczny, gdyby ktoś chciał rzucić palenie polecam.

Cortare, to jest chyba lek wziewny, bo już nie pamiętam.
Przy astmie takie zestawy się stosuje, sterydy przeciwzapalnie plus leki rozszerzające oskrzela, poczytaj trochę, są na temat astmy liczne strony i fora internetowe, niektóre bardzo profesjonalne.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 14 stycznia 2012, 10:43

Hej Skotnik :)
,,piszesz - a nie chce brać nic na chybił trafił.

Mysle ze lekarz przypisał ci te leki poniewaz masz jakies kłopoty z odechem ,pewnie spirometria nie jest dobra ?

napewno tak sobie nie przypisał leków ,,

Powiem ci na moim przykładzie ,,
ja nie mam zmian na płucach ,/miałam zmiany na opłucnej /wiec teoretycznie powinam byc zdrowa ,
ale jednak mam kłopoty z oddechem/słaba spirometria ,gazometria kiepska wydolnosc wysiłkowa / i jestem na leczeniu astmatycznym ,
najpierw powiedziano mi o astmie oskrzelowej ,,potem jeszcze stwierdzono aspirynowa ,,
, i podobnie jak ty miewam dziwne kłopoty alergiczne ,,,
Tego wszystkiego u nas nie udaje sie podciagnac pod regułki lekarskie ,
ani pod poszczególne choroby ,,
Nie pasujemy do schematów :( ,,,

Ja wiec podeszlam do tematu inaczej ,,
Nie szukam odpowiedzi /bo nigdzie ich nie moge znalesc :lol: tz szukam ale w koncu sie podaje :i zostaje z tym co wiem :lol: /

uznałam ze najwazniejsze -to dobrze sie czuc ,i zeby leczenie było korzystne dla mnie ,,

Dzieki leczeniu astmatycznemu ,,, mam lepsze wyniki ,
biore leki regularnie .
Bez tych leków byłoby naprawde kiepsko :(
wiec moze jednak spróbuj i sprawdz jak bedziesz sie czuł :wink:
Powodzenia i zdrowia ci zycze basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron