Leczenie ziołami

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Leczenie ziołami

Postautor: baf205 » 04 marca 2012, 16:51

Witam

Od jakiegoś czasu ukazuje się strona na której jakaś firma sprzedaje e-book z recepturami ziół.

http://www.sarkoidoza.info/

Czy ktoś może coś na ten temat napisać?

Pozdrawiam
baf205
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 marca 2012, 20:49
Lokalizacja: Szczecin


Postautor: Robert » 04 marca 2012, 19:10

Może i te zioła pomagają, ale bzdury na tej stronie też piszą i to w duzych ilościach
Dlaczego niektórzy zapadają na sarkoidozę? U niektórych ludzi dochodzi do zmienionej jakościowo odpowiedzi tkanek na daną substancję (antygen), ponieważ ich organizm wytwarza w wyniku reakcji immunologicznej przeciwciała przeciw danej substancji.

Gdyby tak było to wszyscy chorowali by tak jak alergicy, czyli przewlekle, jednak spory odsetek chorych zdrowieje bez leczenia, również ci którzy biorą leki wracają do zdrowia.
Na pewno to co tam piszą o przyczynach choroby nie jest w żaden sposób potwierdzone, to zwykłe domysły, a może nawet wyssane z palca informacje.

Przejrzałem tekst tylko po łebkach i znalazłem kolejną bzdurę:
Jakie korzyści uzyskasz po przeczytaniu książki?

>Uwolnisz się od (...)zmian skórnych typu rumienia, często w kształcie motyla na twarzy(...)

Autor strony pomylił sarkoidozę i toczeń rumieniowaty układowy :roll:
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: ARABELA36 » 04 marca 2012, 23:31

Witam :)
zgadzam się z Robertem ; mam wiele koleżanek chorych na rumień układowy i widziałam takiego motyla na twarzy nie raz ; nie ma nic wspólnego z sarko;
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: baf205 » 05 marca 2012, 12:10

To, że informacje tam zawarte nie do końca pokrywają się z prawdą, widać gołym okiem, ale mi chodzi o to czy ktoś może próbował, czy nie jest to jakaś ściema i nie chodzi tu o rezultat leczenia bo to akurat będzie ciężko wywnioskować, a o to czy firma sprzedająca jest uczciwa. Czy faktycznie dostanie się e-book z informacjami(recepturami ziół). To czy ktoś spróbuje to już jest jego indywidualna sprawa, a jak by pomogło (nawet w jakimś stopniu) to byłby sukces.

P.S.Robert jeżeli widziś jakąś możliwość dotarcia z tym postem do większego grona zainteresowanych na forum - zadziałaj, może wyniknie z tego jakaś dyskusja. Ja osobiście jestem bardzo ciekaw opini o tych recepturach.

Pozdrawiam
baf205
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 marca 2012, 20:49
Lokalizacja: Szczecin


Postautor: Robert » 05 marca 2012, 14:41

Dla mnie firma stosująca takie chwyty już na oko nie jest uczciwa, przypomina mi sprzedawców z allegro handlujących tanią chińszczyzną, zachwalaną jako szwajcarski produkt.
Czy faktycznie dostanie się e-book z informacjami(recepturami ziół).

Raczej tak, ale co ci z tych receptur? Jeżeli autor strony jest przekonany że wie to czego lekarze od 150 lat próbują się dowiedzieć - na myśli mam przyczynę sarkoidozy - to ja wątpię w te receptury.

P.S.Robert jeżeli widziś jakąś możliwość dotarcia z tym postem do większego grona zainteresowanych na forum - zadziałaj, może wyniknie z tego jakaś dyskusja. Ja osobiście jestem bardzo ciekaw opini o tych recepturach.
Ci którzy stale zaglądają na forum na pewno czytają każdy nowy post (nie ma ich za wiele), więc jeżeli nie zabierają głosu to ich to nie interesuje, a ściąganie nieobecnych jest zbyt kłopotliwe. Moją opinię już znasz, ale nie musisz się nią sugerować, bo ja ogólnie jestem sceptykiem jeśli chodzi o takie cuda i wynalazki.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 05 marca 2012, 19:42

W/g mnie - ktoś chce zrobić na nas ewidentnie interes :roll:
Jesteśmy łatwym łupem. Choroba tajemnicza, nie do końca wiadomo skąd się bierze i dlaczego dotyka tą konkretną osobę, wszyscy chcą się dowiedzieć o niej jak najwięcej, a leczenie też właściwie jest jedno - sterydy
Cóż więc łatwiejszego jak zaproponować leczenie alternatywne...
Zresztą... Sam e-book z informacjami na temat ziół, nawet z dokładnymi recepturami - nic nie da. Zrobisz sobie miksturę - i co dalej... Zioła, chociaż wyglądają niewinnie - wcale dla organizmu takie nie są... A już na pewno nikt za leczenie Ciebie nie przyjmie odpowiedzialności....
Takie leczenie się na własną rękę - zawsze jest ryzykiem. Nasza choroba jest na tyle tajemnicza, że ja nie odważyła bym się przyjmować ziół - zwłaszcza - skojarzonych z lekami .
Pozdrawiam :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2969
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Barbara » 05 marca 2012, 21:13

Hej ja dołacze do dyskusji :
Nie podoba mi sie ta strona .

,,po pierwszym przeczytaniu -mam wrazenie ze jej autor był bardzo leniwy i przeczytał tylko wstep z Wikipedii :lol:
cytuje ,,zmęczenie, na które nie ma wpływu sen, bóle o różnym natężeniu, suchość oczu, zamazane widzenie, skrócenie oddechu, suchy, ostry kaszel, uszkodzenia skóry.
Wiecej juz nie czytał ....
Nie ma pojecia o czym pisze -cytuje ,,U niektórych ludzi dochodzi do zmienionej jakościowo odpowiedzi tkanek na daną substancję (antygen),

wogóle tego nie rozumiem ,,aż weszłam zobaczyc znaczenie słowa substancja :roll: http://pl.wikipedia.org/wiki/Substancja

Oto cd.z Wikipedii nie czytany juz przez autora >
cytuje>Żaden bezpośredni czynnik wywołujący sarkoidozę nie został zidentyfikowany, jednakże istnieją doniesienia, że pewne bakterie pozbawione ścian komórkowych mogą być prawdopodobnymi patogenami[4].

Drugi artykuł z Wikipedii /mysle ze go czytał autor :lol: /
to o antygenach http://pl.wikipedia.org/wiki/Antygen

Tam tez wyczytał o grasicy :roll:

---------cos z kosmosu ,,dla mnie
cytuje :
Jak wyznaczyć przepis na mieszankę ziół dla konkretnej osoby?

Ilość ilość ziół powinna być dobrana do danej osoby w zależności od jej masy ciała, wieku, ewentualnych innych chorób towarzyszących , ogólnego stanu zdrowia i kilku innych czynników.

Pokazcie mi ksiazke wyprodukowana ,,do ogólnej sprzedazy ,
,która zawiera przepisy ilosci ziół -do danej osoby ,jej wagi i schorzen nie mówiac juz o autoagresii ???
----tak dla mnie to najwiekszy kosmos ......... :bredzisz:

Ja bardzo cenie zioła :) naprawde
,,sama stosuje imbir i czesto kupuje zioła ,,uwazam ze przez wieki wspomagały one ludzi w walce z chorobami ,,i sa bardzo cenne ,,,,,,
dlatego napisze - :)
To co jest napisane na obrazku tej broszurki ....
ZIOŁA NIWELUJA
-zmeczenie
-suchosc oczu
-bóle
-zamazane widzenie
-suchy kaszel
:)
podpisuje sie pod tym ...

Teraz jeszcze cytat z wikipedii z dalszej czesci /tej która omina autor /
W obrębie układu oddechowego sarkoidoza najczęściej objawia się jako choroba restrykcyjna płuc powodująca spadek ich objętości oraz podatności (zdolności do rozciągania). Pojemność życiowa płuc jest zmniejszona i większa część powietrza może ulec wydmuchnięciu w ciągu pierwszej sekundy (wzrasta FEV1). To oznacza, że stosunek FEV1/FVC również wzrasta.

Połączenie sarkoidu guzowatego, obustronnej wnękowej limfadenopatii i artralgii nosi nazwę zespołu Löfgrena, który ma względnie dobre rokowanie.

Do objawów ocznych należą: zapalenie błony naczyniowej oka (uveitis), tęczówki i ciała rzęskowego (iridocyclitis) oraz siatkówki (retinitis), które mogą być przyczyną utraty ostrości widzenia, a nawet mogą spowodować ślepotę.

Sarkoidoza przebiegająca z zajęciem układu kostnego może powodować torbielowate rozszerzenia kości krótkich dłoni i stóp (tzw. zespół Jünglinga).

Sarkoidoza zajmująca elementy układu nerwowego (ośrodkowego lub obwodowego) nosi nazwę neurosarkoidozy.

Sarkoidoza często zajmuje również układ krążenia (mięsień sercowy) oraz układ moczowy.

Występujące razem: zapalenie przedniej części błony naczyniowej oka, zapalenie ślinianek przyusznych (parotitis), porażenie nerwu twarzowego oraz gorączka noszą nazwę zespołu Heerfordta-Waldenstroma.

Objawem sarkoidozy może być hiperkalcemia (podwyższone stężenie wapnia) i jej następstwa.
Tego nie wyleczymy ziołami :(

Pozdrawiam basia

naprawde bym chciała ,zeby ktos znalazł sposób na ta chorobe ,,ale ten produkt /,,dla mnie/- nie ma znaczenia w leczeniu sarkoidozy ...

Dodane po 1 minutach:

usmiech ,,,Haniu razem pisalismy hihihi
miło mi ide poczytac co napisałas :czytaj:

Dodane po 11 minutach:

oj jeszcze cos zapomniałam :czytaj:
Jakie korzyści uzyskasz po przeczytaniu książki?
po przeczytaniu tej ksiazki ,,bedziesz miał przeczytana jedna ksiazke wiecej .

Dodane po 1 godzinach 12 minutach:


Jeszcze cos ?
nic nie pisza o ilosci infomacji za te 36 zł ..ile stron itp ,,
zeby nie było tak ze za 36zł ..to jest wstep ? a reszta przy dalszych wpłatach ?
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Gemini » 05 marca 2012, 21:24

:) pozwolę sobie dołączyć do dyskusji. Podpisuję się pod wszystkim, co dziewczyny i Robert napisali na temat tej REWELACJI. Ktoś naoglądał się Dr Hausa, gdzie sarkoidoza jest wymieniana w pierwszej kolejności, jako choroba o nieznanym pochodzeniu i którą nie wiadomo jak leczyć i postanowił zrobić biznes. Mnie najbardziej rozbawiło, a może zasmuciło, ze ktoś może w to uwierzyć. to wypowiedź Pana Dawida. Trzy tygodnie i po sprawie, przy tym żadnych konkretów, ile chorował, jakie te objawy i co sprawiało, że aż tak był wykluczony z powodu choroby, a Pani, która została wyleczona, też mówiła o skutkach ubocznych leków, jakich, już nie napisała. Sarko jeżeli już leczona, jest leczona przeważnie sterydami i jeżeli one miałyby być zastąpione ziołami to sama temu komuś wręczyłabym Oskara, ba Nobla I jeszcze jedno "zaoszczędzisz na drogich lekach" Encorton ze znaczkiem na recepcie, ze to choroba przewlekła ok. 4 zł za fiolkę/starcza na ok. 20 dni, tak płaciłam. Nie wiem jak Metrypred czy inne, ale En, ma mniej więcej taką cenę.

Dla jasności dodam, że nie jestem przeciwna kuracjom ziołowym, ale takim właśnie stronom, co żerują na ludzkim nieszczęściu. Jestem zdania że można się ziołami wspomagać, ale należałoby to skonsultować z lekarzami, indywidualnie, bo jest tak jak Ania pisze

Dla mnie, na pytanie, które zadałeś jest jedna odpowiedź, kupić książkę inaczej się nie dowiesz czy to prawda, bo raczej nikt tu jej nie ma. Ja bym jej nie kupiła, na pewno nie z takim hasłem przewodnim. Osobiście mam, od wielu lat w domu " Ziołową apteczkę" czy jakoś tak i jest tam wiele receptur na różne schorzenia, mieszanki na katar, bóle brzucha, głowy i inne, i pewnie znalazłabym i taką co w e_booku jest jako mieszanka na sarko.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: baf205 » 05 marca 2012, 22:44

Dziękuję Wam za konkretne i wyczerpujące informacje. Bardzo mi na nich zależało.
Osobiście uważam, że strona i oferta jest mało przekonywująca, ale nie ukrywam byłem (choć jeszcze to przemyślę) gotów zaryzykować. Tak jak pisałem w mojej historii, jestem już po leczeniu sterydami (1,5 roku), pomimo dobrych wyników i próby odstawienia leków nastapił nawrót choroby. Raczej nie należę do grona "szczęśliwców", u których nastąpiła samoistna remisja. Najprawdopodobniej będę musiał podjąć się kolejnego leczenia, chociaż (i tu jest "światełko w tunelu") nie jest tak źle jak było na samym początku (2 lata temu)- tak mówi moja Pani Doktor porównując zdjęcia :lol:
W związku z tym, że choroba nie ustąpiła, jestem bardzo zdeterminowany, aby się jej pozbyć ( w tym momencie proszę o wyrozumiałość wszystkich forumowiczów, jeżeli będę zakładał nowe tematy i zachęcał do dyskusji, a posty staną się trochę "nachalne") Leczenie sterydami znam i wiem, że przyniosło efekty (+ spore efekty uboczne) więc w tej chwili jestem gotów zaryzykować, wcielić się w rolę "królika doświadczalnego" i spróbować jakiejś terapii ziołowej (niekoniecznie z wyżej wymienionej strony).
Widziałem też sporą dyskusję na temat aloesu, może to byłoby dobre rozwiązanie na początek?

Pozdrawiam
baf205
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 marca 2012, 20:49
Lokalizacja: Szczecin


Postautor: ARABELA36 » 06 marca 2012, 13:33

Witam :D
Basiu ale się uśmiałam z tego co pisałaś :hahaha:
baf205 przeczytaj jeszcze troszkę na forum informacji o ziołach ; nie tylko o aloesie jest mowa;
jak mam być szczera ja łapałam sie wszystkiego ; niestety nie pomogło ale też nie zaszkodziło;
pozdrawiam :D
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Postautor: Barbara » 06 marca 2012, 18:35

Uśmiech :P ,
,no wiesz co Kasiu-a ja tak sie starałam ,,zeby to mądrze zabrzmiało :czytaj:
dzis w pracy miałam ciagle w mysli ten schemat >
-gdzie :zdziwko: 5 za wszystko odpowiada,,a wszystko przez 1 ,,i jak niepozwolic powstac 5 jak sie nie zna 1 :niepewny:
i badz tu madry człowieku ...
3>4>1>5>2>6?
i skad te przeciwiała ,,?
owszem zdarzaja sie osoby z sarkoidoza u których stwierdzono przeciwciala ,,ale przeciwciała to zupełnie inne choroby i jest ich sporo ,,,
?tutaj najlepiej odesłac autora na forum ,,Tocznia ,, /
- tak sie zastanawiam ze ja nie słyszałam o przeciwciałach które powoduja sarkoidoze /lub sa oznaczane wyłacznie w sarkoidozie . /? :roll:
przeciwnie kiedys stwierdzenie przeciwciał np. w Sjogrenie =wykluczało sarkoidoze -teraz to sie zmieniło .
A moze mi cos umkneło ?
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Gemini » 06 marca 2012, 20:05

:) Przeglądałam raz jeszcze tę stronę. Żadnego autora czy autorytetu, który za tym stoi, tylko jakieś Wydawnictwo EduIngenious. Oddanych głosów 182 i opinia 4,9 zadowolonych. Kiedy nie wejdę, ta sama liczba głosów i tyle samo zachwyconych. :głupek: Ewidentne nabieranie ludzi. :evil: Wyjęłam ze swojej półki książkę "Domowa apteczka ziołowa" autor dr. Wiktor Janusz Pajor. Jest tu m.in. rozdział Leki układu oddechowego, Leki przeciwreumatyczne i inne. Gość się pod tym podpisuje :czytaj: To książka którą akurat ja mam, ale jest wiele innych, gdzie autorzy przynajmniej są znani i jak ferują hasła o uzdrowieniu to się pod tym podpisują, a tu, jakaś pani i pan , cudownie ozdrowieni, z pewnością były to zioła w z hodowli w miejscowości Mennica, nazwa zwyczajowa "bilety płatnicze".
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: Leczenie ziołami

Postautor: spokojnyniespokojny » 08 sierpnia 2014, 09:21

Drodzy towarzysze niedoli! :-|
Dopiero co zdiagnozowano u mnie sarkoidozę płucną II stopnia i widzę, że mało jest wiadomości na temat ziołowego wspomagania organizmu w tej chorobie. Czy Wiecie coś na temat możliwości wspierania się tym grzybem?
http://pl.herbs2000.com/ziola/reishi.htm
Chodzi mi o to, by sobie dodatkowo nie narobić szkód.

Pozdrawiam serdecznie!
spokojnyniespokojny
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 sierpnia 2014, 17:04
Lokalizacja: Szczecin


Re: Leczenie ziołami

Postautor: ancia1971 » 02 sierpnia 2021, 10:54

Witam!

Mój mąż choruje na sarkoidozę płucną od 2001roku. Leczono go podobnie jak wielu z Państwa sterydami. Ma nawrót choroby co 4 lata. Stosowaliśmy różne zamienniki m.in aspirynę, koci pazur itp. Mamy wielu znajomych wsród lekarzy i pielęgniarek. Pasją jednej z nich jest ziołolecznictwo. Zaproponowała mojemu mężowi 4 zioła : Ashwagandha , Korean Ginseng, Astragalus Root,Eleuthero Root( zeńszenie). Bierze raz dziennie jedną tabletkę każdego specyfiku. Osobiście kupuję ze sprawdzonej firmy Swanson. Od 3 lat nie ma nawrotów choroby. Ziarniaki podskórne zniknęły, samopoczucie lepsze.
Oprócz tego mąż zażywa duże dawki witaminy c w proszku (po 2000jednostek) oraz na lepszą pracę jelit Flavon Procect(dżem z wyciągu czarnych owoców-borówka,jagody,aronia itd.)

Polecam spróbować, może komuś również pomoże.
ancia1971
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 września 2013, 13:55
Lokalizacja: Leszno




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron