METOTREXAT

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

METOTREXAT

Postautor: Anita81 » 03 sierpnia 2015, 10:50

Witam jestem nowa na forum i tez choruje na sarkoidoze. Ostatnio po wizycie u lekarza zaproponowano mi leczenie lekiem o nazwie METOTREXAT.´Zapoznalam sie z tym lekarstwem i jestem troche przerazona. Czy ktos mial do czynienia z tym lekiem ????? Bardzo prosze o informacje :?
Anita81
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 16
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 07:55


Re: METOTREXAT

Postautor: Robert » 03 sierpnia 2015, 20:07

Witaj,
Tu masz wyniki wyszukiwania METOTREXAT, raptem kilka wypowiedzi.
Nie jest to lek pierwszego wyboru, najczęściej wprowadzany jest gdy leczenie sterydami nie przynosi spodziewanych efektów - lek często podawany jest w połączeniu ze sterydami.
A u Ciebie jak to było? Od razu mtx, czy wcześniej brałaś coś innego?
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: METOTREXAT

Postautor: Anita81 » 04 sierpnia 2015, 07:48

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Ja dopiero zaczynam leczenie - moze od pazdziernika ,bo jeszcze brakuje mi wizyta u okulisty. Lekarz powiedzial ze bede tym lekiem leczona i dal mi obszerna ulotke zebym sie zapoznala z tym lekiem. Kiedy zapytalam dlaczego ten lek ??? Lekarz odpowiedzial ze tym lekiem leczy sie sarkoidoze. Dodam jeszcze ze nie mieszkam w Polsce, mieszkam w Danii. Pozdrawiam Anita
Anita81
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 16
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 07:55


Re: METOTREXAT

Postautor: nesti1987 » 18 sierpnia 2015, 08:20

Ja brałam metotrexat 15 mg przez ponad trzy miesiące i nie pomógł nic. Inni lekarze teraz się za głowę łapią kto i czemu to dal, pomijając fakt że powinno się go jeżeli już dawać w połączeniu ze sterydem
nesti1987
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 18:55




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron