Ile kosztują leki sterydowe?

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Ile kosztują leki sterydowe?

Postautor: Niedzwiedzpol » 23 sierpnia 2015, 09:00

Witam serdeczne od niedawna jestem sarkoludkiem mam powiększone węzły chłonne w płucach i biore lek na obniżenie ciśnienia bo w szpitalu miałem puls 90-115 po tabletkach jest 60-75 i Pani Dr plumunolog chce mi włączyć leczenie sterydami ale musze jeszcze odwiedzić kardiologa zeby potwierdzić ze sarkoidoza jest też w sercu. Z tąd moje pytanie ile kosztują takie leki sterydowe ?
Niedzwiedzpol
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 16:11


Re: Ile kosztują leki sterydowe?

Postautor: Barbara » 23 sierpnia 2015, 11:49

Z tego co wiem ceny nie są duże , w zależnosci od dawki chyba do 10zł ,na refundacje .
Więc tym się nie martw .
Niepokojąco brzmi twój wpis , że masz potwierdzic sarkoidozę w sercu :serducho:
Oby nie znależli tam sarko ,,
Trzymaj się pozdrawiam basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Ile kosztują leki sterydowe?

Postautor: Robert » 23 sierpnia 2015, 13:52

Moim zdaniem powinieneś zmienić pulmonologa. Przy powiększonych węzłach, jeżeli nie masz innych zmian, nie podaje się sterydów! Sarkoidozy w tym stadium w ogóle się nie leczy.
Napisz coś więcej, gdzie, kto cię zdiagnozował itd, z jakiej poradni obecnie korzystasz.
Prowadzenia sarkoidozy nie można powierzyć pierwszemu lepszemu lekarzowi, bo to często kończy się takimi głupimi decyzjami. Chyba że faktycznie istnieje podejrzenie sarkoidozy serca, to przepraszam.

PS
Jak ja brałem encorton, to nie płaciłem nic, bo był w 100% refundowany. Teraz coś sie pozmieniało i jakas odpłatność jest, ale niewielka. Inne sterydy są już droższe.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Ile kosztują leki sterydowe?

Postautor: Niedzwiedzpol » 23 sierpnia 2015, 16:07

Korzystam z poradni plumunologicznej w Olsztynie na Jagiellońskiej ta która jest w wykazie poradni na forum. A Pani doktor chce mi włączyć leczenie sterydami bo miałem podwyższony puls ale mam najpierw odwiedzić kardiologa który ma potwierdzić czy mam zmiany w sercu spowodowane sarkoidoza. Objawy miałem na poczatku spuchły mi obie nogi ze nie mogłem chodzić z bólu gorączka 38 ° nocne poty podwyższone ciśnienie i puls potem wykryto zapalenie mieśnia sercowego pojawił sie rumień guzowaty na nogach bóle stawów. Po tk skierowali na mediationskopie węzłów z płuc co potwierdziło Sarkoidoze
Paweł
Niedzwiedzpol
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 16:11


Re: Ile kosztują leki sterydowe?

Postautor: Robert » 23 sierpnia 2015, 20:47

Taki puls tak czy siak wymaga wyjaśnienia, wiec wizyta u kardiologa i odpowiednie badania przydadzą się na pewno.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron