Dieta i zapobieganie skutkom ubocznym w terapii sterydowej

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Postautor: Robert » 19 października 2009, 14:20

Fasola powoduje wzdęcia i napędza wiatry, a przy encortonie i bez tego są. Chyba o to chodzi.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: typisb » 19 października 2009, 20:39

zawsze się zastanawiałem, dlaczego moja Babcia moczyła groch i fasolę przez noc (fasolę dużą nawet 3 dni!), nigdy się jej tego nie spytałem, teraz wiem, że fasola i groch zawierają toksyny, moczymy, odlewamy ale to co zostało to źródło odżywcze dla mięśni i unysłu :D

Dodane po 39 sekundach:

typisb pisze:zawsze się zastanawiałem, dlaczego moja Babcia moczyła groch i fasolę przez noc (fasolę dużą nawet 3 dni!), nigdy się jej tego nie spytałem, teraz gdy jestem duży wiem, że fasola i groch zawierają toksyny, moczymy, odlewamy ale to co zostało to źródło odżywcze dla mięśni i unysłu :D
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: anek » 28 listopada 2009, 10:57

U mnie identyczne sensacje wystąpiły po Nolpazie (2x dziennie)! Brałam na zapalenie przełyku, oprócz niej żadnych innych leków. Może trzeba zmienić lek osłonowy.
Awatar użytkownika
anek
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 61
Rejestracja: 17 marca 2009, 13:12
Lokalizacja: Łódź


Spożywanie ryb

Postautor: jacekkowal » 16 sierpnia 2012, 17:43

Cytat z Wiki [..]Unikanie promieniowania słonecznego, a także żywności zawierającej witaminę D jest konieczne u pacjentów, którzy są podatni na rozwinięcie hiperkalcemii, gdyż pomoże to u nich złagodzić objawy.[..]
Niestety ryby w każdej postaci zawierają mnóstwo wit. D. A więc ich spożywanie nie jest oczywiste, wręcz przeciwnie, w zależności od stężenia wapnia w surowicy. To nie moja opinia, tylko znalezione w sieci.
jacekkowal
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 09:33
Lokalizacja: Polska


Postautor: Robert » 19 sierpnia 2012, 18:58

u pacjentów, którzy są podatni na rozwinięcie hiperkalcemii czyli u ok. 10% chorych.
Już mi się powtarzać nie chce.
Poza tym temat jest o diecie w czasie sterydoterapii, a nie o diecie ogólnie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3906
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Poprzednia


Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron