"łykac" encorton a nie tyc ???

"łykac" encorton a nie tyc ???

Postautor: kmrowka08 » 27 grudnia 2012, 17:51

Witam.
Może to głupie pytanie ale co zrobic albo co jeśc??? żeby przestac tyc podczas brania encortonu... ja już mam dośc 14 kg w 3 miesiące wyglądam jak baryłka a pożeram wszystko co się da a najgorsze,że ciężko się powstrzymac :x
Wprowadziłam w domu zakaz wnoszenia słodyczy...
Żebym choc mogła powiczyc ale zrobie trzy przysiady i "zdycham"pół dnia po nich... :-(

pomocy
mroweczka
kmrowka08
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 19:08


Postautor: Haniula1010 » 27 grudnia 2012, 19:50

Witaj Mróweczko :)
Niestety ja też dużo przytyłam, ale są wśród nas i tacy co albo nie przytyli albo bardzo mało.
Sposób jest w zasadzie jeden - dieta oraz silna wola ;).
Zero słodyczy, ziemniaków, makaronów, słodzonych napojów, słodkich owoców, itd...Za to do woli warzyw...
Może odezwie się Gemini - Ona dietkowała i wie co i jak :wink:. W Jej wątku na pewno byś coś znalazła na temat ...
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Robert » 28 grudnia 2012, 15:05

Chorym leczonym steroidami zaleca się stosowanie diety z ograniczeniem soli sodowej, węglowodanów (występują w ziemniakach, wszelkich produktach mącznych i produktach zawierających cukier) oraz tłuszczu, natomiast należy stosować produkty wysoko białkowe (nabiał, mięso) oraz dbać o uzupełnianie potasu oraz wapna.
Ze względu na zwiększoną produkcję kwasów żołądkowych podczas stosowania Encortonu, zaleca się stosowanie preparatów ochronnych dla żołądka (np. Ranigast), należy również pamiętać aby leku tego nigdy nie przyjmować na czczo, przed przyjęciem leku należy zjeść przynajmniej mały posiłek.


Więcej i obszerniej masz napisane tu:
http://sarkoidoza.mojeforum.net/viewtopic.php?t=304
Ogólnie chodzi o to by unikać wysokokalorycznych potraw, tłuszczów, cukrów, soli...
Domyslam się, że masz problem jaki i ja miałem. Zjadałem syty posiłek, a mózg mówił mi: jesteś głodny, choć brzuch miałem pełen po brzegi. Na to nie ma sposobu, ja swój pseudo głód oszukiwałem paluszkami, kupowałem jakieś niesolone i gryzłem pomału, choć nie wiele to dawało. Dopiero zmniejszenie dawki przyniosło jakiś skutek.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: mirgry » 29 grudnia 2012, 16:02

Przy braniu calcortu nie mam problemu z tyciem , czy nadmiernym apetytem , ja wręcz odwrotnie nie mam apetytu ale i tak stosuję sie do zalecęeń - jak naj mniej soli , węglowodanów ,tłuszczów i wychodzi mi to na zdrowie . Z utrzymaniem prawidłowej wagi zawsze miałam problemy i muszę bardzo sie pilnować ,
Awatar użytkownika
mirgry
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 114
Rejestracja: 13 listopada 2012, 10:40
Lokalizacja: Szczecin


Postautor: kmrowka08 » 30 grudnia 2012, 22:45

no sól przede mną chowają ;) nie no żartuję ale zabierają bo z lekka przesadzam ale cwiczę silną wolę i już dwa dni z nią wytrzymałam ;) jestem z siebie dumna, że tak mało podjadam ;)
poczytałam trochę o tym co Robert przysłał i mam zamiar z lekka po troszku wprowadzic to w życie..
zobaczymy co z tego wyjdzie ale ja razy dwa mnie przeraża więc coś muszę z tym zrobic
pozdrawiam
kmrowka08
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 19:08




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

cron