Co to jest obturacja?

Co to jest obturacja?

Postautor: sama40stka » 20 marca 2013, 17:07

Dzisiaj się dowiedziałam, że mam obturację. Czy możecie powiedzieć co to jest i czy jest uleczalne? Jestem przerażona, załamana i wkurzona. Ta diagnoza jest po mechanice płuc. Pani doktor zapisała leki i pani pielęgniarce kazała zadzwonić, że mam jutro odebrać receptę w recepcji i zapisać się na następną wizytę, która będzie... w październiku. Nie wiem, jaki mam stopień obturacji, jak długo brać leki, nic nie wiem :x Nie mam trudności z oddychaniem, nie mam duszności, tylko przy wydechu słychać świszczenie, moje samopoczucie fizyczne jest dobre, ale psychiczne do bani. :x Jutro będę próbowała skontaktować się z panią doktor, oby się udało.
sama40stka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 134
Rejestracja: 18 lutego 2013, 19:57
Lokalizacja: Toruń


Re: Co to jest obturacja?

Postautor: Robert » 20 marca 2013, 20:45

->Obturacja
Świszczenie które masz to objaw obturacji, masz zwężone oskrzela, na pewno dostaniesz leki które ten stan odwrócą, pewnie jakieś wziewki.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Co to jest obturacja?

Postautor: sama40stka » 20 marca 2013, 21:27

Aha, a ja się w internecie naczytałam złych rzeczy, na hasło obturacja w google wyskakuje skrót ,,POChP'' - choroba przewlekła, nieuleczalna, która postępuje. Z powodu niewiedzy za bardzo się stresuję.
sama40stka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 134
Rejestracja: 18 lutego 2013, 19:57
Lokalizacja: Toruń


Re: Co to jest obturacja?

Postautor: Robert » 20 marca 2013, 23:48

Obturacja może być objawem różnych chorób, a POCHP jest jednostka chorobową.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Co to jest obturacja?

Postautor: sama40stka » 21 marca 2013, 12:25

Udało mi się dostać do lekarza, mam przepisany lek wziewny Fostex 0.1 mg. Mam obturację umiarkowaną
sama40stka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 134
Rejestracja: 18 lutego 2013, 19:57
Lokalizacja: Toruń




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

cron