sarko a przeziębienie + utrzymujący się kaszel

sarko a przeziębienie + utrzymujący się kaszel

Postautor: hotsoul » 15 kwietnia 2013, 10:50

Witam wszystkich,

szukałem wyszukiwarką, ale nie znalazłem tematu który by mi pomógł.

Moją sarko stwierdzono rok temu - powiększone węzły i guzki w płucach.
Po 1,5 roku węzły wróciły do normalnej wielkości, a guzki pozostały. Moja pani doktor Kasperkiewicz stwierdziła, że to znaczna regresja.

Teraz do meritum - jakieś 1,5 tygodnia temu dopadł mnie jakiś virus. Bez gorączki, ogólne osłabienie, przytkane zatoki, lekko bolące stawy i mocno zaczerwienione gardło etc.
Lekarz nie przepisał mi antybiotyku, kazał na siebie uważać, dużo pić, witamina C + inhalacje z soli emskich.
Po jakiś 3 dniach pojawił się kaszel, więc poszedłem do lekarza raz jeszcze. Ten polecił Mucosolvan jako wykrztuśny + rutinoscorbin i inhalacje.
Po 4 dniach nie widzę dużej poprawy. Nadal męczy mnie kaszel, który szczególnie wieczorem nasila się do tego stopnia że nie daje mi zasnąć.

Teraz już nie wiem, czy wybrać się do lekarza internisty czy może do mojej doktor prowadzącej sarkoidozę.
Jak myślicie? Co będzie lepsze?

Czy ktoś z Was miał może podobne dolegliwości?

Dziękuję
Pozdrawia
Kacper
keep on fighting !
hotsoul
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 grudnia 2011, 21:52


Re: sarko a przeziębienie + utrzymujący się kaszel

Postautor: Robert » 15 kwietnia 2013, 15:29

Do internisty, tylko może innego. Potrzebujesz chyba bardziej radykalnych leków niż syrop i witamina C. A do dr Kasperkiewicz też się możesz wybrać jeżeli dawno nie byłeś.
Kaszel typowy dla sarkoidozy nasila się rano.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: sarko a przeziębienie + utrzymujący się kaszel

Postautor: teresa 73 » 15 kwietnia 2013, 22:43

Hej. Mnie też dopadła podobna infekcja. Ale moja rodzinna przepisała mi antybiotyk, a na kaszel flegaminę. Ważna uwaga od Pani Doktor - syropek ten trzeba obficie popić. Szybkiego powrotu do zdrowia :) :)
teresa
teresa 73
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 września 2011, 17:37
Lokalizacja: mazowsze




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron