A jeżeli nie będę się leczyć?

A jeżeli nie będę się leczyć?

Postautor: martak » 22 kwietnia 2014, 16:11

Mam nadzieję, że nadałam dobry tytuł. Otóż najprawdopodobniej cierpię na ostry przypadek sarkaidozy. Tymczasem hospitalizację mam wyznaczoną na 2 lipca - ponad 2 miesiące. Przecież do tej pory te ostre objawy mogą mi przejść (mam nadzieję, bo nikt mi nie chce dac leków, a ledwo chodzę przez obolałe i opuchnięte stawy). Jak mi przejdą, to czy jest sens iść do szpitala? Przecież, z tego co czytam i na tym forum, ostra forma często ustępuje samoistnie i jest spokój.

Marta
martak
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 22 kwietnia 2014, 13:57
Lokalizacja: Szczecin


Re: A jeżeli nie będę się leczyć?

Postautor: Barbara » 23 kwietnia 2014, 16:38

Marto szpital to bardzo dobry pomysł ,przede wszystkim potrzebujesz dokładnej diagnostyki i określenia stanu twojego zdrówka :)
i konkretnej diagnozy !!!
dla lekarzy ,,pewnikiem,, jest wynik histopatologiczny z obrazem TK płuc itp.
Jeżeli nie będziesz miała napisane -czarne na białym ,sarkoidoza ;) niektórzy lekarze mogą nie akceptowac takiej diagnozy i lekceważyc twoje objawy :lol:
Tak więc ja uważam ,że jednak szpital jest potrzebny ..../chyba że już masz za sobą badania,nie wiem dokładnie na jakiej podstawie lekarz postawił ci diagnoze / ;)

ze stawami warto się zgłosic do reumatologa :)

Wogóle to troszkę będzisz miała zamieszania z tym naszym chorowaniem ,,ale powoli wszystko się poukłada ;)
Wiem jedno :)
napewno nie można lekceważyc tej choroby
napewno trzeba ją kontrolowac
i napewno trzeba miec dużo cierpliwosc ;)

trzymaj się i życzę ci zdrówka ;) basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: A jeżeli nie będę się leczyć?

Postautor: Robert » 23 kwietnia 2014, 18:54

Marto, nawet jak ci przejdzie to trzeba zrobić badania, głównie chodzi o płuca - TK, RTG, Spirometria - ale też inne narządy - EKG, USG brzucha, i nie wiem co tam jeszcze zechcą zrobić, bo co szpital to inne standardy.
Badanie płuc to podstawa, możesz się już przyzwyczajać, bo co jakiś czas będziesz musiała zrobić kontrolną fotkę. Sarkoidoza lubi też u niektórych powodować kamicę nerek, powiększyć śledzionę, albo zagnieździć się w wątrobie dlatego konieczne jest USG. Powinien tez zbadać cie okulista i jeżeli trzeba, laryngolog.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: A jeżeli nie będę się leczyć?

Postautor: madziorek1617 » 23 grudnia 2016, 11:44

Marta,czy w końcu przeszło Ci to zapalenie stawów? Po jakim czasie? Mam nadzieję, że wszystko przebiegło u Ciebie pomyślnie :)
Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia :)
madziorek1617
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 grudnia 2016, 12:51




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron