sarko II a hiperprolaktemia

sarko II a hiperprolaktemia

Postautor: ZuzuSzy » 10 października 2016, 23:56

Hejka

Walczę z sarko II w płucach do jakiś 7 lat, dokąd postawiono diagnozę, walczę również z niedoczynnością tarczycy, alergią i refluksem, a ostatnio po zbadaniu prolaktyny, wyszło że mam ją na poziomie 80, dostałam norpolac i zbiliśmy do 0,3, pytanie: jak duży wpływ ma sarko II w płucach na ten hormon, szczerze mam już dosyć biegania po lekarzach, a do tego planuje ciąże, ratunku

pozdrawiam
Zu
ZuzuSzy
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 października 2016, 23:42


Re: sarko II a hiperprolaktemia

Postautor: Robert » 11 października 2016, 17:19

Witaj

Chyba nie ma nic wspólnego. Ja bynajmniej nie spotkałem się nigdzie, choćby z najmniejszą wzmianką na temat tego hormonu przy okazji sarkoidozy.
Może ma coś wspólnego z tarczycą?
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: sarko II a hiperprolaktemia

Postautor: Tigerek » 14 października 2016, 22:49

Wysoka prolaktyna to schorzenie ludzi ... zestresowanych i niedospanych. I wiele kobiet w wieku rozrodczym z tym walczy, u mnie na szczęście wystarczył Castagnus. Skoro udało się spokojnie zbić - to nie problem :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Re: sarko II a hiperprolaktemia

Postautor: romantycznaona » 17 lipca 2019, 00:30

Juz po czasie ale napisze może komuś się przyda
walczyłam z wysoka prolaktyna przez długi czas, nie wiadomo było dlaczego nagle ja dostałam badania hormonalne, rezonans głowy i inne badania i nic nie wskazywało czemu się u mnie pojawiła

Nie wiem czy to jakieś najnowsze badania, bo przyczynę wysokiej prolaktyny tez cieżko szukać, ale podaje się w publikacjach naukowych ze jedna z przyczyn hiperprolaktynemii jest właśnie sarkoidoza

Teraz jak się lepiej poczułam, opuszcza mnie to ciagle zmęczenie to i prolaktyna wyraźnie spadła, zobaczę co będzie za jakiś czas, czy potwierdzi się diagnoza, czy jak sarko odpuści to z ta prolaktyna wrócę do idealnej normy
romantycznaona
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 8
Rejestracja: 08 lipca 2019, 18:15


Re: sarko II a hiperprolaktemia

Postautor: Robert » 17 lipca 2019, 12:22

Tak, zgadza się. Na ostatniej i przedostatniej konferencji mieliśmy informacje na ten temat.
Przyczyną wahań hormonów może być sarkoidoza przysadki i tam trzeba szukać. Niestety, nie zawsze mimo ustąpienia przyczyny, hormony wracają do normy. Mam nadzieję, że skoro czujesz się lepiej, to w Twoim przypadku jednak remisja nastąpi.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron