Sarkoidoza, a narkoza podczas operacji.

Sarkoidoza, a narkoza podczas operacji.

Postautor: wataa003 » 21 sierpnia 2017, 16:52

Witam,
Jestem nowa na forum więc jeżeli powielam temat to z góry przepraszam. Jednak nie mogłam znaleźć podobnego wątku chociaż szukałam.
Otóż szybko nakreślę moją historię. W maju zakwalifikowałam się na operację guza na śliniance przyusznej. Zostałam wysłana na rutynowe badania przed wizytą u anestezjologa. Rtg wykazało sarkoidozę. Po dalszych badaniach okazało się, że mam sarkoidozę płuc i węzłów chłonnych w klatce piersiowej, II stopień.
W czwartek mam operację z pełną narkozą i tutaj moje pytanie. Czy mam się czego obawiać? Sarkoidoza i narkoza to dobre połączenie? Jestem straszną panikarą i już prawie zrezygnowałam z tej operacji. Anestezjolog kazał napisać swojej asystentce informację o zwiększonym ryzyku komplikacji oddechowych podczas narkozy. Być może to wystraszyło mnie najbardziej.
Bardzo proszę aby odpisały mi osoby które są obeznane w temacie i takie które miały narkozę podczas choroby. Zapraszam do dyskusji również innych formowaczów.
Pozdrawiam,
Agnieszka :)
Kochaj, bo czym by było życie bez miłości.
wataa003
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 09:43


Re: Sarkoidoza, a narkoza podczas operacji.

Postautor: Robert » 21 sierpnia 2017, 20:06

Miałem trzy narkozy, w tym jedną w czasie gdy miałem zapadnięty segment płuca i żadnych komplikacji nie było.
Większość z nas, będąc nierzadko w dużo gorszym stanie niż Ty, miała robioną mediastinoskopię, albo inne zabiegi pod narkozą, i nikt nie miał z tego powodu żadnych powikłań. Nie ma najmniejszych powodów do paniki. Niektórzy idąc na bronchoskopię, załatwiają sobie znieczulenie ogólne, bo daje komfort w czasie badania.
Anestezjolog zapisuje takie rzeczy bo musi.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Sarkoidoza, a narkoza podczas operacji.

Postautor: wataa003 » 21 sierpnia 2017, 21:37

Ciesze się, że mi odpisałeś. Dziękuję za to bardzo. Ja miałam robioną bronchoskopię w znieczuleniu miejscowym więc nie miałam gdzie pierwszy raz doświadczyć narkozy. Miałam jedynie 2x głupiego jasia ale to bez porównania. Czyli mówisz, że nie mam się czego bać? Swoją drogą sarkoidoza może również atakować ślinianki. Dostałam polecenie od mojej doktor aby przebadali mi ten "guz" pod kątem sarkoidozy.
Taka jest ludzka natura, najbardziej boimy się nieznanego.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :)
Kochaj, bo czym by było życie bez miłości.
wataa003
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2017, 09:43


Re: Sarkoidoza, a narkoza podczas operacji.

Postautor: Robert » 22 sierpnia 2017, 09:22

Ryzyko powikłań zawsze jest, ale standardowe, jak przy każdej narkozie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Sarkoidoza, a narkoza podczas operacji.

Postautor: Barbara » 23 sierpnia 2017, 04:05

Ja też jestem po kilku narkozach, i zawsze lekarze dali sobie radę :)
Zaufaj Lekarzom :serducho: zbierają pełny wywiad -żeby wiedzieć jak pomóc w razie kłopotów ,,,
to specjaliści którzy operują na prawdę ciężko chorych :serducho:
Będzie dobrze :uscisk:
Słuchaj zaleceń i nabieraj sił ,
,ja będę trzymać kciuki i czekać na relacje po ;)
pozdrawiam basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron