Kłopoty po mediastinoskopii

Kłopoty po mediastinoskopii

Postautor: BarbaraZ » 12 czerwca 2008, 19:54

Mam znowu pytanko. Czy po mediastinoskopii pojawiają się kłopoty z mówieniem. Mój Rysiu nie może płynnie mówić bo gdzieś mu głos ucieka i tak jakoś dziwnie się jąka. Ponadto męczy go kaszel i czuje jak brakuje mu powietrza. Może to wszystko normalne objawy a ja panikuję, nie mam pojęcia ale martwi mnie to wszystko.
Pozdrownionka Barbara
BarbaraZ
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2008, 18:01
Lokalizacja: Katowice


Postautor: maria » 13 czerwca 2008, 09:11

Witaj Basiu!
Moim zdaniem powinnaś się skontaktować z lekarzem, który ostatnio prowadził (operował) Rysia i powiedzieć o tych objawach. Trudnosci z mówieniem mogą wynikać z intubacji, natomiast płuca powinien ćwiczyć. Widziałam jak pacjenci dmuchali przez rurkę do butelki z wodą. Są to jednak na tyle niepokojące objawy, że powinien o nich wiedzieć lekarz.
Pozdrawiam Was gorąco!
Marysia
maria
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 578
Rejestracja: 16 marca 2008, 12:58
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Robert » 13 czerwca 2008, 16:52

Basiu
Kto pyta, nie błądzi, więc zrób jak radzi Maria.
Osoby z forum, w/g mojej wiedzy przechodziły mediastinoskopię raczej rutynowo, bez niespodzianek i żadna nie miała takich objawów, nie licząc mokrego kaszlu, który może byś efektem zalegania czegoś w oskrzelach, jakiejś wydzieliny, skrzepu po zabiegu.
W tym przypadku pomocne są wspomniane ćwiczenia z dmuchaniem w rurkę zanurzoną w wodzie.
Jednak najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: ulcia_I » 03 lipca 2009, 17:22

Witam serdecznie!

Dzisiaj upływa 4 dzień po mediastinoscopii- a mój głos nie wrócił do normy,mowię raczej cicho-nawet "na siłę" nie mogę powiedzieć nic głośniej.
Jeszcze 4 dni jestem na przepustce w szpitalu-do wyników w/w badania- jak pojawię się w szpitalu powiadomię o tym lekarza. Ale bardzo się niepokoję-a co jeśli mi tak zostanie?
ulcia_I
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 162
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:52
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Postautor: Robert » 03 lipca 2009, 18:39

Nie wiem co Ci doradzić, to skutek intubacji zapewne. Musisz powiedzieć o tym lekarzowi, może zadzwoń i zapytaj co z tym zrobić? Może potrzebne jest jakieś działanie.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: gonia » 29 lipca 2010, 12:47

witam ja mam problem po medii z bliznowcem po dwóch latach od zabiegu powiększa się w środku pod miejscem szycia może ktoś z was miał taki problem proszę o odpowiedż i poradę
gonia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 20:03


Postautor: Robert » 02 sierpnia 2010, 14:40

Jak będziesz u swojego lekarza rodzinnego to poproś o skierowanie do chirurga, albo, jak fundusze nie stoją na przeszkodzie, idź prywatnie niech ci to obejrzy, może da się zlikwidować.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: ela m » 06 sierpnia 2010, 08:37

Moją brzydką bliznę po mediastinoskopii już dwa razy zamrażałam. Trochę się zmniejszyła, ale trzeba by jeszcze ze dwa razy i nie latem. Ale ja trafiłam na lekarza - fana wymrażania czego się da ;-)
No i moja nie rośnie. W Twoim przypadku polecam jednak wizytę u fachowca.
ela m
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 115
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 12:45
Lokalizacja: dolnośląskie


Postautor: Pollo » 13 sierpnia 2010, 09:10

Czy stosowaliście coś na blizne po zabiegu, podobno są jakieś maści, które powodują, że szyciej się goi i szwy stają się niemal niewidoczne?

Mnie lekarz powiedział bym nic nie stosował, no ale ...
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Postautor: Irena » 13 sierpnia 2010, 09:57

Nie wiem jak w innych rejonach, ja miałam zabieg w Szczecinie Zdunowie i tam doktor Wójcik nie kazał mi niczym smarować rany ale u mnie dobrze się goiło bez żadnych komplikacji. Obecnie po 4 latach blizna jest prawie niewidoczna, taka jaśniejsza kreseczka.
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postautor: Robert » 13 sierpnia 2010, 11:45

Jak masz całkowicie zagojoną ranę, a pewnie masz, bo inaczej nie dostałbyś sterydów, to możesz sobie smarować, choć za kilka miesięcy miejsce krojenia pewnie zleje się i nie będzie śladu. Jeżeli widzisz jakieś przerosty, albo zgrubienia to warto, ja po torakotomii w miejscu gdzie miałem węzeł mam dziś bliznowca, gdybym używał maści pewnie by go tam nie było, ale nie chciało mi się, bo trzeba temu poświęcić kilka dobrych miesięcy.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: gonia » 13 sierpnia 2010, 17:43

witam właśnie moje szycie po medii wygląda jakby się rozeszło nie jest to jedna cienka kreseczka tylko taka dosyć szeroka szrama i pod nią taki węzeł teraz będąc na badaniach na Płockiej pani ordynator powiedziała że tam chyba rośnie bliznowiec zastanawiam się czy teraz po 2 latach od medii takie maści dałyby jakiś rezultat?
gonia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 20:03


Postautor: Robert » 13 sierpnia 2010, 19:46

Im blizna starsza tym o efekty trudniej.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Tigerek » 13 sierpnia 2010, 21:08

Pollo pisze:Czy stosowaliście coś na blizne po zabiegu, podobno są jakieś maści, które powodują, że szyciej się goi i szwy stają się niemal niewidoczne?

Mnie lekarz powiedział bym nic nie stosował, no ale ...


U mnie ten sam doktor zalecił żele na gojenie. Ja używałam Contractubex. Pomaga nawet na trochę starsze blizny.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: typisb » 13 sierpnia 2010, 22:49

Contractubex syn stosował na poparzenia rozległe - pomogło
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Następna


Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron