SOLARIUM

SOLARIUM

Postautor: Basia sk8 » 24 maja 2009, 15:25

Cześć mam pytanko :?:
Wiadomo że słonko nam nie sprzyja ale czy solarium :?: :?:
Czy można można chodzić na solarium i ile można się opalać na normalnym słonku wiem tylko że 15min. na słońcu zapewnia człowiekowi dzienną dawke wit.D
Ja osobiście nie przepadam za ciągłym opalaniem się ale nie chcę też być całkiem blady w końcu już początki lata więc nie da się cały czas chować przed słońcem.
CO WY NA TO :!: :!:
POZDRAWIAM WSZYSTKICH :salut: :salut:
Basia sk8
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 lutego 2009, 16:17


Postautor: Haniula1010 » 24 maja 2009, 15:41

Cześć :lol:
Solarium podobno ma tyle samo działań ubocznych- co słońce. Ja ostatnio dwa razy wybrałam się na rower o 16.30- /czyli słońce już tak bardzo nie operowało/ - oczywiście wcześniej wysmarowałam się kremem z filtrem. I sam wiatr opalił mnie wystarczająco. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia- twoja skóra dostanie wystarczającą ilość promieni słonecznych - żeby nie straszyć ludzi bladością :wink:. Z tym słońcem- naprawdę nie przesadzaj. Chodzi o to, żeby nie leżeć godzinami plackiem na plaży, czy jakoś specjalnie długo wystawiać się na działanie słońca. A jak już- to wysmaruj się kremem z filtrem. Jakby co -organizm sam zaprotestuje- ale wtedy może być za późno :twisted: :roll: Postraszyłam Cię :lol: Też Cię serdecznie pozdrawiam
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Basia sk8 » 24 maja 2009, 18:50

Dzięki za odpowiedz
Nie ma się co martwić nie wystraszyłem się :ops:
jak pisałem wcześniej to ja nie mam zamiaru wylegiwać się na słońcu.
Zresztą w ogóle nigdy nie umiałem długo leżeć na słońcu
Na dworze spędzam około 60%dnia często spacer z synem, z psem no i jestem kierowcą zawodowym więc moje ręce od szyb są zawsze opalone.
Często też wyjeżdżam w góry na działke a tam cały dzień na podwórku.
Jestem w dodatku łysy (z wyboru) no i nie przepadam za czapkami wiem jednak że nie ma co przesadzać z tym słońcem więc będe musiał polubić czapeczki :hyhy:
Ogólnie chodziło mi o to czy po przez solarium też wytwarzana jest wit. D której nie możemy przesadzić.
JESZCZE RAZ DZIĘKI :super:

Dodane po 3 minutach:

Jeszcze małe pytanko co kryje się pod słowem za puzno
jakie moge mieć objawy gdy nadużyje słońca
:D :D :D
Basia sk8
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 lutego 2009, 16:17


Postautor: Robert » 25 maja 2009, 15:25

Solarium działa tak samo jak słońce.

Co znaczy za późno?
W normalnym ciele organizm reguluje sobie produkcję witaminy D, nawet jak będziesz siedział na słońcu cały dzień to jej nie przedawkujesz, natomiast w ciele chorych na sarkoidozę może dojść do nadprodukcji i przedawkowania, dlatego, że aktywne makrofagi coś tam dodatkowo produkują. Dokładnego mechanizmu nie znam, w każdym razie ok 50% chorych narażonych jest na hiperkalciurię - tak to się nazywa fachowo. Skutki:
Nadmiar witaminy D może powodować nudności, wymioty, świąd skóry, ból oczu, biegunkę, wzmożone oddawanie moczu, obfite pocenie się jak również odkładanie się nadmiernych ilości wapnia w tkankach miękkich, w wątrobie, nerkach, płucach, sercu i naczyniach krwionośnych.

U ok 10% z tego powodu rozwija się hiperkalcemia, której skutkiem są takie schorzenia jak np. kamica nerkowa
Skutki przedawkowania witaminy D są odczuwane nawet do 3 miesięcy po powrocie do normy.

Poczytaj temat "O witaminie D i słoneczku", znajdziesz łatwo.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 25 maja 2009, 18:21

Robert- dzięki :lol:
Miałam odpowiedzieć później, po imprezie, ale jak wróciłam byłam już za bardzo wykończona świętowaniem :wink: A Ty tak ładnie i konkretnie odpowiadasz :lol: :wink: , że nie mam nic więcej do dodania :lol: . Pozdrawiam chłopaki :D
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj




Wróć do 100 pytań i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości