Skierowania - ważność

Środki na rehabilitację, dofinansowanie z PFRON

Skierowania - ważność

Postautor: Basta » 12 października 2016, 20:02

Ile mam czasu na rejestrację w poradni specjalistycznej (do okulisty) od momentu otrzymania od lekarza POZ skierowania? :-)

Niby nie ma terminu, ale coś czytałem też o 30 dniach. :hmmm:
Ile razy poszedłem między ludzi, mniejszym wróciłem człowiekiem.
Seneka Starszy (Retor, Lucius Annaeus Seneca 55 r. p.n.e. - 40 r. n.e.)

Zapraszam - http://www.swietochlowice.biz
Awatar użytkownika
Basta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 278
Rejestracja: 16 czerwca 2016, 11:50
Lokalizacja: Świętochłowice


Re: Skierowania - ważność

Postautor: Robert » 12 października 2016, 21:48

Na stronie NFZ tak jest napisane:

Skierowania

04-07-2016
Zasady ogólne

Skierowanie do poradni specjalistycznej lub do szpitala ważne jest do chwili jego realizacji lub traci ważność z chwilą ustania przyczyny kierowania. Termin ważności skierowania nie jest ściśle określony, jeśli jednak skierowanie zostanie przedłożone do realizacji po zbyt długim czasie od daty jego wystawienia, lekarz może podjąć decyzję o konieczności zaktualizowania informacji o stanie zdrowia pacjenta celem zweryfikowania pierwotnej przyczyny kierowania.

Skierowanie do szpitala psychiatrycznego wydawane jest w dniu badania, a jego ważność wygasa po upływie 14 dni.

Skierowanie na świadczenia rehabilitacji leczniczej traci ważność po upływie 30 dni od dnia wystawienia - do tego czasu należy je zarejestrować w miejscu udzielania świadczeń.

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe ważne jest 18 miesięcy od dnia jego wystawienia.


A tu masz jeszcze wykładnię dla lekarzy. Przeczytaj podsumowanie na końcu:
http://www.zdrowie.abc.com.pl/artykuly/ ... 20813.html
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Zagadnienia prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron