Prawa Pacjenta - dokumentacja medyczna

Środki na rehabilitację, dofinansowanie z PFRON

Prawa Pacjenta - dokumentacja medyczna

Postautor: Robert » 13 października 2008, 21:38

Podsyłam kilka linków do strony Rzecznika praw pacjenta, dotyczących wydawania dokumentacji medycznej.
W różnych regionach Polski różnie się ten temat traktuje. U mnie, we Wrocławiu nie muszę się o nic prosić, wszystko dostaję do domu, ale np. z Lublina jest sporo sygnałów, że nie jest dobrze. Potem przy składaniu dokumentów o rentę, zasiłek, czy diagnozowaniu innych chorób brakuje przydatnych zdjęć czy wyników.
Linki zawierają odwołania do ustaw.
Proszę się zapoznać, jak trzeba wydrukować, i nie dawać się zbywać.

- Czy szpital może odmówić wydania mi zdjęć z tomografii komputerowej?--->KLIK!

- Czy zakład może pacjentowi odmówić wydania oryginalnej dokumentacji medycznej...?--->KLIK

- Jaka jest procedura otrzymywania dokumentacji medycznej przez pacjenta?--->KLIK

Jeżeli macie inne zapytania, problemy, załóżcie obok nowy temat, żeby nie mieszać różnych spraw.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: kamila25 » 06 października 2009, 23:24

Pisałam magisterkę z prawa medycznego, miałam tam też rozdział odnośnie dokumentacji medycznej, w razie czego służę radą;)
bo w oczach tkwi siła duszy
Awatar użytkownika
kamila25
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 93
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 14:43
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie


Re: Prawa Pacjenta - dokumentacja medyczna

Postautor: Konrad » 15 listopada 2009, 10:27

Swoją dokumentację dostałem od ręki. Co więcej, wszystkie zdjęcia, tomografie itp. dostałem pięknie zgrane i opisane na płycie. Grzecznie i praktycznie natychmiast. Leczę się w IGiChP w Warszawie na Płockiej.
Konrad
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 07:28




Wróć do Zagadnienia prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron