Głodówka

O słoneczku, witaminie D3, wapniu itd... czyli czego unikać w sarkoidozie

Głodówka

Postautor: skywidget » 20 lutego 2012, 15:11

Witam,

Nie mogę znaleźć na forum więc pytam:

Czy ktoś może próbował leczyć sarkoidozę pełną głodówką leczniczą tj. np. 30 dni tylko na wodzie?

Z tego co wiem jest to trudna, ale w wielu przypadkach bardzo skuteczna metoda przy leczeniu m.in. RZS (a to też choroba autoimmunologiczna) więc może warto tego naszego dziada trochę przygłodzić?

Pozdrawiam wszystkich, którzy nie lubią sterydów :)
skywidget
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 lutego 2012, 14:28


Postautor: Robert » 20 lutego 2012, 18:29

Witaj!

Mogę Cię zapewnić, że jesteś pierwszym, który o tym pisze na tym forum. A co do "to też choroba autoimmunologiczna", to jak na razie nie ma pewności że sarkoidoza nią jest.
To tylko jedna z hipotez :?

Niedawno szukałem filmu, który pokazuje mechanizm powstawania gruzełków w gruźlicy - który jest w zasadzie identyczny jak mechanizm powstawania ziarniniaków w sarkoidozie - i natknąłem się na inny odcinek, w którym pokazano przypadek leczenia choroby autoimmunologicznej przy pomocy pasożytów.
Niewidzialni zabójcy - Odcinek 2 (część 3/5)
Wspomniany fragment zaczyna się od 1'45''
Ciąg dalszy:
Niewidzialni zabójcy - Odcinek 2 (część 4/5)
Podsumowanie jest bardzo ciekawe.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: fazgord » 05 lutego 2013, 08:47

Właśnie jestem w 16 dniu głodówki. Na razie zmian w moim stanie nie widać. Trwam w niej dalej do kiedy dam radę. :)
fazgord
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 lutego 2013, 08:28


Postautor: Barbara » 05 lutego 2013, 18:03

Żeby tylko nic złego ci się nie stało :silent:
Twoje ciało może zawirowac /delikatnie mówiąc /
Mam nadzieje że nie masz dodatkowych chorób i nie bierzesz leków .
Zdrówka ci życze .
i nie przesadz -żebyś miał siłe nam zdac relacje
:chatownik:
zdrówka życze basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Haniula1010 » 05 lutego 2013, 18:33

Nie pamiętam czy o tym wspominałam, ale byłam na głodówce zdrowotnej 21 dni bodajże 10 lat temu. Nie chorowałam wtedy jeszcze na sarko /przynajmniej nic o tym nie wiedziałam/, a głodówka bardzo dobrze mi zrobiła ;) /przynajmniej rok nic mi nie dolegało, nawet głupi katar się mnie nie imał i czułam się rewelacyjnie ;)/.

Basiu :), na głodówce nie można brać żadnych leków, bo można sobie załatwić żołądek. Organizm sam się wtedy oczyszcza.
I koniecznie taką głodówkę trzeba przeprowadzać pod kontrolą lekarza, bo niekoniecznie jest ona wskazana w każdym przypadku :)

Witaj Fazgord :)
Rozumiem, że też jesteś Sarkoludkiem?
Napisz może coś więcej o sobie i swojej chorobie /w Naszych historiach/ i zdawaj relacje z głodówki proszę :oops:
Będziesz naszym "króliczkiem doświadczalnym" ;) o ile się zgodzisz
Pozdrawiam
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re:

Postautor: Pollo » 12 czerwca 2017, 09:35

Haniula1010 pisze:Basiu :), na głodówce nie można brać żadnych leków, bo można sobie załatwić żołądek. Organizm sam się wtedy oczyszcza.
I koniecznie taką głodówkę trzeba przeprowadzać pod kontrolą lekarza, bo niekoniecznie jest ona wskazana w każdym przypadku :)


Sporo czytałem o głodówce (tzw. diecie dr Dąbrowskiej) polecił mi ją anastezjolog, który mnie usypiał przed operacją kiedy się dowiedział, że choruję sarkoidosę, nie próbowałem podjąć tego oczyszczania ze względu na sterydoterapię właśnie, jest przeciwskazaniem
Pollo, czytaj "Pojo", znaczy kurczak ;-)
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Re: Głodówka

Postautor: Robert » 12 czerwca 2017, 16:32

Sterydy na pusty żołądek to gwarantowane nadżerki i krwawienia układu pokarmowego, stad takie przeciwwskazania.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Głodówka

Postautor: Pollo » 06 września 2017, 12:50

Robercie na tzw. poście dr Dąbrowskiej żołądek nie jest pusty, kilka posiłków dziennie, łącznie około 600kcal, próbowałem ale po trzech tygodniach odpuściłem bo nie miałem energii, trochę mi żal bo nie sprawdziłem teorii, że po 40 dniach postu sarkoidoza zniknie, no ale może jeszcze kiedyś się zmotywuję.
Dieta (tzn. post) Dąbrowskiej ma uruchomić odżywianie wewnętrzne a sterydy mogą to blokaować.
Pollo, czytaj "Pojo", znaczy kurczak ;-)
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)




Wróć do Dieta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron