Jak wygląda życie z SARKO

O słoneczku, witaminie D3, wapniu itd... czyli czego unikać w sarkoidozie

Jak wygląda życie z SARKO

Postautor: EWELINA » 11 lutego 2016, 16:40

Witam wszystkich jestem tu nowa:) a może raczej :( właśnie wykryto u mnie sarkoidoze najprawdopodobniej to zespół Lufgrena czy jakoś tak:) ogólnie dopiero wybieram sie do pulmonologa który stwierdzi czy wymagam leczenia i również zadam mu to pytanie ale znam odpowiedź -- ŻYĆ ZDROWO :)

Wiem że każda choroba wymaga dbania o siebie i o swój organizm no ale czy ktoś może mi napisać jak bardzo zmienił swoje życie w związku z tą chorobą czy zauważył ze jeśli przesadzał w pewnych kwestiach czuł sie gorzej???

Wiecie ja mam dopiero 27 lat z tego co piszą sarkoidowcy to choroba trwa od kilku miesięcy do nawet paru lat a nawet do końca życia i ja nie wyobrażam sobie że czując się w miarę zdrowa tzn chyba wiecie o co mi chodzi że choroba jest ale fizycznie jej jako tako nie czujesz, już nigdy nie napije się browara z przyjaciółmi nie będę jeść ulubionych fastfoodów .

o co chodzi z ta sarkoidozą jak wygląda wasze życie
EWELINA
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 22
Rejestracja: 11 lutego 2016, 16:23


Re: Jak wygląda życie z SARKO

Postautor: Grzegorz73 » 12 lutego 2016, 16:09

EWELINA witaj na forum :-) wśród sarkoludków :)

Jak wygląda życie z sarkoidozą? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż ilu chorych tyle osobnych historii.
Poczytaj sobie Nasze Historie i zobaczysz że czasem mimo wielu podobieństw każdy przypadek jest inny.
Załóż też swój wątek :)

Piszesz że prawdopodobnie masz zespół Lofgrena, ta postać bardzo dobrze rokuje, bo często kończy się samoistnym wyleczeniem.
Nie załamuj się. I nie panikuj, wypicie piwa czy fastfoody nie są zakazane ;)

Napisz skąd jesteś, może jest ktoś z twojej okolicy z kim będziesz mogła się spotkać i pogadać w "realu". To często pomaga gdy czujesz się zagubiona i osamotniona w chorobie. Mnie pomogło :) Ponadto jako społeczność forum i sarkostowarzyszenia organizujemy spotkania.
Informacja o tym jest podawana na forum.
A tak w ogóle sarkoludki to wesołe ludki :)
Pozdrawiam
Grzegorz73
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 138
Rejestracja: 07 października 2009, 10:43
Lokalizacja: Ruda Śląska


Re: Jak wygląda życie z SARKO

Postautor: EWELINA » 12 lutego 2016, 19:53

Dziękuje za wskazówki:) W temacie moja historia napisałam więcej :) A gdzie podajecie info o spotkaniach, w jakiejś konkretnej zakładce? :) Pytam, bo ja ogólnie mam mało czasu na rozszyfrowanie forum, bo mam małe dziecko i rzadko kiedy mam tę możliwość :)
EWELINA
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 22
Rejestracja: 11 lutego 2016, 16:23


Re: Jak wygląda życie z SARKO

Postautor: Robert » 13 lutego 2016, 13:20

O wszelkich spotkaniach informujemy mailem, zawsze jest info w ogłoszeniach, jest też ogłoszenie na stronie głównej oraz info na Facebooku.
Maile nie do wszystkich dochodzą, dlatego trzeba co jakiś czas zaglądać.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Dieta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron