Co jeść a czego unikac przy Sarkoidozie

O słoneczku, witaminie D3, wapniu itd... czyli czego unikać w sarkoidozie

Postautor: Norbi » 19 listopada 2008, 15:02

Jak jak mnie wypisywali ciocia (lekarz z plockiej) kazala ograniczyc jedzenie zywnosci zawierajacej wapn i nie nasloneczniac sie. Teraz na drugiej kontroli opieprzyla mnie za papierosy :oops:
Norbi
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 109
Rejestracja: 25 maja 2008, 19:55


Postautor: Anuta » 19 listopada 2008, 19:23

Dobrze zrobiła :nonono:
:D
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: Jurek » 21 listopada 2008, 12:29

Tak, ale powinna była opieprzyć Cie za pierwszym razem :lol: taaaki żart :wink:

ps To i tak masz dobrze, bo ja o słońcu dowiedziałem się po 4 latach, to już chyba tak jest że lekarze dzieją informacje na kilka wizyt.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Tigerek » 21 listopada 2008, 18:29

Ja się o żadnych przeciwwskazaniach nie dowiedziałam od lekarza...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Jurek » 21 listopada 2008, 23:12

Aniu bo Ty masz nas, 24hprzez 365dni non stop- pozdrawiam
Anutko, powiem: specjalne pozdro
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Anuta » 22 listopada 2008, 16:31

Dzięki Jurku! :zdrowko: Zdrówko! :-)
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: Tigerek » 22 listopada 2008, 20:00

Wiem po dzisiejszym dniu, że nie wolno mi jeść marynat :] - ocet za bardzo obciąża wątrobę. Czyli obecna dieta to duszone jabłka i kleik ryżowy ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: tom » 05 marca 2009, 00:33

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy kawę, a raczej napoje kawowe 3w1 można pić, czy lepiej odstawić?
tom
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 13
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 00:11
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: Tigerek » 05 marca 2009, 22:36

A czemu niby miałoby być zakazane :?:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: typisb » 05 marca 2009, 23:09

Kawę to tak, nawet dwie, Inkę też, nawet dwie, ale jeśli wpadniesz na pomysł aby dodać do tej kawuli dwie łychy cukru czubate i do tego kożucha ze śmietany to już raczej nie!

ps. produktu 3w1 nie należy wiązać w jakikolwiek sposób z kawą, to już lepszy jest od tego, no taki, o np. rumianek - zdrowy jest.
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: tom » 27 marca 2009, 00:23

to 3w1 to jedyny słodki napój jaki pije. woda i herba bez cukru

Dodane po 4 minutach:

2 tygodnie temu byłem na kontroli w szpitalu. trwało to 3 dni i na koniec lekarz powiedział mi zebym sie bliżej trzymał diety śródziemnomorskiej niż tradycyjnej polskiej.
tom
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 13
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 00:11
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: typisb » 27 marca 2009, 18:09

dla mnie jak ktoś rzuca takie słowa jak dieta śródziemnomorska to slogan, który mnie wnerwia, doktor powiedział i zadowolony, że ostrzgł pacjenta, bzdura, dieta ta jest droga,

ja myślę że wystarczy dieta niskotłuszczowa, bez cukru i bez soli tzw. Polska zdrowo-rozsądkowa,

jak zaczęli dawać mi encorton, to też usłyszałem proszę utrzymywać dietę, unikać słońca, to wszytko, po kilku latach przytyłem 50kg, i nie było wesoło. Tyle z dobrych rad lekarzy!
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Gemini » 31 marca 2009, 19:05

masz rację....albo nic nie mówią ( jak mi przez wiele lat ) albo gadają jakieś farmazony typu " jak pani ie szkodzi: - wniosek - wiele na temat nie wiedza no i choroba nie jest roga a duszą co to okiełznać sie nie da więc skąd mają mieć patenty. Jedynie przy braniu encotronu coś tam mogą powiedzieć , ale........ Ja stosuje się do tzw. ram. oraniczone do minimum węglowodany i przyrost spozycia warzyw i owoców.. dobrze że idzie lato bo zbańcze na te specjały nie jedząc chleba i pyrek :)

Dodane po 1 minutach:

sprotowanie do zadnia jw. - choroba jest rogatą duszą co to :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: typisb » 31 marca 2009, 21:55

niedawno obejrzałem film dokumentalny na temat żywności i m.in. kompletnego braku wiedzy lekarzy na temat diety, np. chorym w szpitalach na oddziałach kardiologicznych podaje się na śniadanie serki topione i parówki (jak wiemy jest to znakomite źródło wysokoprocentowego tłuszczu i cholesterolu) i takie podobne kwiatki, kompletna ignorancja,

dobrze, że jest te forum, każdy kto styka się z encortonem, powinien zacząć od wizyty tutaj i czytania cennych uwag m.in. na temat diety!
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: KRISS30 » 05 kwietnia 2009, 14:47

Witam,
znowu wracam do tematu odżywiania.
Czy ktoś z Was, kto nie brał i nie bierze sterydów zaobserwował jaki wpływ ma na niego odżywianie?
Ja mogę jedynie potwierdzić, niestety, że na moje samopoczucie ma ogromny wpływ to czy jem produkty zawierające wit. D, wapno. Przez kilka ostatnich miesiecy nie kontrolowałem tego i moje samopoczucie się pogarszało (ciągłe zmęczenie, bóle mięśni, bóle stawów, złe samopoczucie, apatia, dzwonienie w uszach, kłopoty z zasypianiem). Zwykle brałem i biorę na to Ibuprom i czuje się wówczas lepiej. Ale boję się o skutki uboczne....
Znowu wróciłem do forum z Planu Marshalla i tam ogromną wagę przywiązują do tego jakie produkty należy unikać przy Sarko oraz leczniu wg Planu MArshala. Myślę, że odżywianie ma jednak dużo większe znaczenie niż sądzimy.
Szukam kontaktu z osobami kóre mają I lub II stopień Sarko i podobne objawy jak moje, a nie leczyly sie sterdyami. Chciałbym, abyśmy w kilka osób sprawdzili, czy unikającprzez kilka tygodni produktów zawierających duzo wit D i wapna , zauważymy poprawę samopoczucia ... Prosze o kontakt. Pozdrawiam

Dodane po 34 minutach:

2 tygodnie temu byłem na kontroli w szpitalu. trwało to 3 dni i na koniec lekarz powiedział mi zebym sie bliżej trzymał diety śródziemnomorskiej niż tradycyjnej polskiej.[/quote]

Śródziemnomorska dieta to m.in. dużo ryb i owoców moża chyba... wiec to czego wg mnie powinniśmy unikać. Pytanie czy ten lekarz mówił to co mówił świadomie, czy zapożyczył swoje zalecenie z "Pani Domu"...
Zawsze na fali
KRISS30
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 28
Rejestracja: 22 maja 2007, 20:27


PoprzedniaNastępna


Wróć do Dieta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron