Ciekawe podejście do diety!

O słoneczku, witaminie D3, wapniu itd... czyli czego unikać w sarkoidozie

Ciekawe podejście do diety!

Postautor: typisb » 06 maja 2010, 20:41

Tłumaczenie wywiadu jakiego Dr. Paulo Ubiratan ze szpitala w Brazylijskim Porto Alegreon, udzielił lokalnej telewizji. Wywiad od wielu miesięcy jest rozsyłany, powielany, komentowany i chwalony przez miliony mieszkańców Ameryki Łacińskiej ( i nie tylko ).

- Doktorze, ćwiczenia aerobowe przedłużają życie, prawda?
- Ludzkie serce jest tak zaprogramowane, aby uderzyć określoną ilość razy. Nie marnujmy więc tych uderzeń na ćwiczenia. Wszystko się przecież zużywa. Twierdzenie, że sport to zdrowie jest tak samo trafne, jak sugestia że szybka jazda samochodem przedłuży jego sprawność. Chcesz żyć dłużej? Zrób sobie siestę!

- A co z mięsem? Czy rzeczywiście dla zdrowia należy jeść jak najwięcej owoców i warzyw?
- Zastanówmy się nad logistyką pokarmu. Co je krowa? Trawę i kukurydzę, prawda? To przecież rośliny. Zjedzenie befsztyka jest więc niczym więcej jak bardzo efektywnym wprowadzeniem warzyw do naszego organizmu. A że nasze trawienie wspomaga jedzenie produktów zbożowych, od czasu do czasu warto też posilić się drobiem.

- A czy należy ograniczyć spożycie alkoholu?
- W żadnym wypadku! Wino robi się przecież z owoców. Z kolei brandy, czy cognac to przedestylowane wino, co oznacza nic więcej jak to, że z wyjściowych owoców zabiera się więcej wody, aby człowiek mógł je jeszcze lepiej wykorzystać. To po prostu skondensowane owoce. Z kolei piwo to produkt zbożowy. Trzeba je pić!

- Jakie są korzyści z regularnych ćwiczeń fizycznych?
- Tak jak już mówiłem: nie marnujmy serca. Nie należy naprawiać czegoś, co nie jest zepsute. Skoro się dobrze czujesz, to po co sobie komplikować życie. 15 minut seksu dziennie jest więcej niż wystarczające do utrzymania formy.

- A co ze smażelinami? Ostatnio mówi się dużo o ich szkodliwości.
- Nie, jeśli używamy oleju roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są podstawą zdrowego żywienia.

- No ale ćwiczenia pomagają na pewno w odchudzaniu?
- Z tym też trzeba uważać. Bowiem intensywnie ruszane mięśnie mają przecież tendencję do wzrostu. Zobaczmy na takie wieloryby. Żywią się tylko planktonem, piją tylko wodę, cały czas się ruszają i jakie są grube! Poza tym pamiętajmy: zając cały czas biega, skacze ale żyje maksymalnie 15 lat. Z kolei żółw nie skacze, nie biega, porusza się powolutku, nic nie robi i żyje nawet 450 lat. Gdyby dużo chodzenia było zdrowe, to listonosze żyliby wiecznie!

- A co z czekoladą?
- Toż to kolejna roślina! Kakao jest wspaniałym pokarmem powodującym uczucie szczęśliwości. Jedzmy go jak najwięcej! I pamiętajmy. Życie nie powinno być podróżą do grobu w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: ela m » 18 maja 2010, 08:41

No super, najbardziej podoba mi sie podejście do wina.
Ale to żart, prawda? :?
ela m
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 115
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 12:45
Lokalizacja: dolnośląskie


Postautor: Barbara » 18 maja 2010, 19:41

Usmiech ,moze to nie calkiem zart ,,,cos gdzies slyszalam o diecie alkoholowej :winko: :rotfl2:
:zdziwiony: a moze mi sie to przywidzialo ,,,hihihi potem poszukam w necie ,,,, :wink: basia

Dodane po 5 minutach:

usmiech,,,cos znalazlam ,,?
Dieta alkoholowaVictoria Beckham

Victoria Beckham pije, żeby pobudzić swój apetyt.

Była członkini grupy Spice Girls dobiła podobno do amerykańskiego rozmiaru 0, który w przełożeniu na rozmiarówkę brytyjską oznacza 4. Ma już jednak dosyć bycia krytykowaną z powodu niedowagi. Dlatego postanowiła pić wino. Kiedy wypije jedną, bądź dwie, lampki wina, nabiera apetytu, doniosło źródło. W domu w Madrycie ma dużą chłodziarkę na wino. Taką samą będzie miała
też w Kalifornii, kiedy znajdzie dom. Mają z Davidem specjalnie wyznaczoną osobę, która pomaga im w przeprowadzce i wybiera dla nich też wina kalifornijskie.

Mówi się, że Victoria jada dziennie tylko jeden posiłek. Podobno w ogóle nie tyka węglowodanów. Żywi się gotowanymi rybami, warzywami i sałatkami.
Usmiech i wyglada cudnie ,,,
ciekawe jakie winko lubi ?
co o tym myslicie ?
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 18 maja 2010, 20:33

Basiu :) jakie cudnie... to tylko anoreksja :lol:
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 18 maja 2010, 20:39

usmiech ,,ale przy mnie to cudnie
oto ja [smilie=love sick.gif]
a to Wictoria :queen:
:drunken: a to dlatego ze teraz juz nawet wypic winka mi nie mozna hahaha :wink:
:winko: Nasze zdrowie Kochani ,,,
wszystko z umiarem ,,,a wtedy jest OK ,,
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: AMELIA » 18 maja 2010, 20:50

Oj Baśka nie przesadzaj Ty piękniejsza jesteś od tej całej Viki :) i jedyna w swoim rodzaju i nie zastąpiona :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: elliott-211 » 22 maja 2010, 11:21

Super to mi się bardzo podoba.:D
Reasumując sex oraz dobre wino :winko: i człowiek zdrowy jak koń :hurra: .
Nadzieja to pożyczka, której udziela nam szczęście
elliott-211
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 32
Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 14:13
Lokalizacja: Jaworzno




Wróć do Dieta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron