kontrola w zus

Sarko a aktywność zawodowa

kontrola w zus

Postautor: chodek24 » 18 października 2010, 15:18

witam!mam mały problemik jestem od dwóch tygodni na zwolnieniu i mam już zaproszenie na komisję lekarską.Co prawda nie jestem na sterydach ale nie czuję się zbyt dobrze i chcę troszkę odpocząc i przy okazji zrobic badania.Czy orzecznik w zusie może podważyc zwolnienie i stwierdzi że jestem zdrowa i zdolna do pracy?
chodek24
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2009, 17:16
Lokalizacja: pabianice


Postautor: Haniula1010 » 18 października 2010, 16:43

Witaj :D
Nie słyszałam, aby komuś z nas cofnięto zwolnienie.
Pozbieraj wszystkie papiery jakie masz /ostatnie badania, historię choroby, jak masz - to weź też skierowania na badania, itd .../. W międzyczasie /jak lekarz będzie przeglądał co Mu przyniosłaś/ poopowiadaj też o swoim kiepskim samopoczuciu. Ja również bałam się, że lekarz może zakwestionować /kolejne/ zwolnienie, ale lekarz też człowiek, poza tym mam wrażenie, że jednak o naszej chorobie mówi się coraz więcej więc i lekarze mają większą świadomość co ona za jedna :cry:.
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: arty » 18 października 2010, 16:47

:) niestety może....lepiej się dobrze przygotować do spotkania z orzecznikiem - np. wziąć wypisy ze szpitali i inne kartoteki świadczące o pogarszającym się samopoczuciu. ZUS jest w tarapatach finansowych... wszędzie szuka oszczędności. Chociaż to dziwne, że już po 14 dniach. gdyż za ten okres płaci pracodawca a w przypadku osób poniżej 50 roku życia pracodawca płaci do 33 dni zwolnienia lekarskiego.
Chyba, że przedmiotem kontroli nie jest kwestia zwolnienia lekarskiego ale kwestia samego zatrudnienia. Zależy co jest w wezwaniu. I dlaczego to miałaby być komisja, z reguły orzeka jeden lekarz orzecznik. Chyba, że sprawa dotyczy renty itp. Albo zmieniły sie przepisy.... w ciągu ostatniego miesiąca... :roll:
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Robert » 18 października 2010, 20:03

Ja miałem kontrolę ZUS w domu, a że umowę miałem od niedawna to najpierw sprawdzili w firmie czy aby moje zatrudnienie nie jest fikcyjne, potem pani z zusu umówiła się ze mną w domu. Przypadkiem jej mąż był chory na POChP, więc temat nie był jej obcy i potraktowała mnie z dużą wyrozumiałością. Oczywiście przydały sie wszystkie wyniki, zdjęcia i wypisy, z których pani zrobiła sobie odpisy do protokołu.
Najśmieszniejsze jest to, że w trakcie zwolnienia przebywałem ponad tydzień w szpitalu, a w rozpoznaniu miałem wtedy podejrzenie nowotworu i z takim symbolem dostałem zwolnienie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Tigerek » 18 października 2010, 21:57

To chyba raczej wyrywkowa kontrola uczciwości lekarzy, a nie pacjentów ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: chodek24 » 20 października 2010, 10:50

Już po kontroli, na szczęście uznali że nic nie kombinuję i że moje zwolnienie jest ZASADNE i łaskawie pozwolili mi dalej chorować.
chodek24
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2009, 17:16
Lokalizacja: pabianice


Re: kontrola w zus

Postautor: Pollo » 25 listopada 2014, 12:03

też miałem przygodę z kontrolą ZUS zwolnienia, ale przy okazji skręcenia stawu skokowego, paskudne skręcenie, blizna po zerwaniu torebki stawowej została mi do dzisiaj a już prawie drugi rok minął, miałem prawie 3 miesiące zwolnienia w tym ponad dwa miesiące w gipsie, po miesiącu mnie wezwali do siebie, sąsiednie miasto a ja w gipsie o kulach, nie dało się nie jechać - sama wizyta to czysta formalność, wg mnie można to było załatwić przez telefon, lekarka nawet na mnie nie patrzyła, tylko zadała kilka pytań :?
Pollo, czytaj "Pojo", znaczy kurczak ;-)
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)




Wróć do Praca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron