kardiolog potrzebny od zaraz...

kardiolog potrzebny od zaraz...

Postautor: aga » 04 maja 2013, 08:37

Witam wszystkich i proszę o pomoc macie większe doświadczenie i wiedzę na temat tej choroby niż ja a mi zależy na czasie więc uznałam że to będzie najbardziej odpowiednie miejsce na zadanie tego pytania i szybkę odpowiedź.

Chodzi o mojego brata (43lata) od 5 chory na sarko od kilku dni z zaatakowanym sercem, które ma przerwy w pracy. Szukamy kardiologa który opiekuje się chorymi na sarkoidozę. Podajcie jakieś namiary na lekarza, klinikę, w Polsce albo i nie. Potrzebujemy konsultacji co dalej robić? Dzięki serdeczne. Trzymajcie się
aga
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2013, 08:26


Re: kardiolog potrzebny od zaraz...

Postautor: Barbara » 05 maja 2013, 09:01

Witaj Aga :bukiet: ,
znalazałm taki link dla ciebie ,może cokolwiek pomoże http://www.medpress.com.pl/PE68798/IRF20122/02.pdf
tam jako autorzy prac sa podani :
1
Oddział Wewnętrzny, Szpital Specjalistyczny SPOZ w Elblągu;
2
Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Klinika Chorób
Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, Centralny Szpital
Kliniczny Ministerstwa Obrony Narodowej

Dla mnie osobiście to Kardiologia w Aninie ,ale nie potrafie cie odpowiednio pokierowac :serducho:

Macie poważny problem ,na forum jest Monika ona ma podobny problem , poczytaj jej historie i napisz do niej ?
viewtopic.php?f=3&t=1160
Może napisz kilka słów gdzie się leczy brat ,,skąd jesteście ,będzie latwiej nam podpowiedziec :serducho:
Trzymajcie sie ,pozdrawiam basia
I
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: kardiolog potrzebny od zaraz...

Postautor: Robert » 05 maja 2013, 10:32

Szukamy kardiologa który opiekuje się chorymi na sarkoidozę.
Sarkoidoza jest zbyt rzadką chorobą i raczej nie znajdziecie kardiologa który by się w niej specjalizował.
Moim zdaniem powinniście działać dwutorowo, poradnia sarkoidozy plus poradnia kardiologiczna, jakaś przykliniczna - kardiolog powinien mieć doświadczenie kliniczne - a najlepiej dostać się na oddział i dogłębnie przebadać.
Poradni sarkoidozy jest w Polsce kilka, przy czym najrozsądniejszy wybór to Warszawa ul.Płocka, lub prywatnie do jednego z lekarzy z tej poradni.
N/t kardiologów nie mam żadnej wiedzy.

W tym wszystkim najważniejszy jest właściwy monitoring choroby, bo leczenie sarkoidozy zawsze sprowadza się do sterydów, niezależnie od tego czy to standardowa sarkoidoza płuc, czy bardziej skomplikowane jej odmiany. Kardiolog może zastosować jakieś rozwiązania typu rozrusznik, stymulator itp.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: kardiolog potrzebny od zaraz...

Postautor: aga » 05 maja 2013, 20:01

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady ;)
aga
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2013, 08:26


Re: kardiolog potrzebny od zaraz...

Postautor: aga » 05 maja 2013, 20:09

Napisałam już do p. Moniki, ale z postów wynika że był to oddział kardiologii w Aninie, ale wysłałam też zapytanie do Elbląga, zobaczymy... co myślicie o Gdańsku? zgadzam się z Robertem, który mówi o dwutorowym leczeniu, myślę że w Akademii Medycznej w Gdańsku byłby to możliwe. poza tym zastanawiam się czy jest jakieś inne rozwiązanie niż rozrusznik. lekarze z którymi rozmawiałam twierdzą, że jest to rozwiązanie na 10 lat, nie mieli przypadku ponownej wymiany rozrusznika.
...a jesteśmy z Płocka, miasta kominów, petrochemii...
Pozdrawiam
aga
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2013, 08:26


Re: kardiolog potrzebny od zaraz...

Postautor: Barbara » 06 maja 2013, 18:46

:) Aga powodzenia , i obyście trafili na dobrych lekarzy :serducho:
napisz do nas ,jeszcze ;) będziemy czekali na info ,,,
zdrówka życze basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: kardiolog potrzebny od zaraz...

Postautor: Mała » 07 maja 2013, 19:02

W Akademii Medycznej w Gdańsku jak sie trafi na oddział pulmonologi w związku z sarkoidozą i powie sie lekarzowi o okreslonych dolegliwościach to zawsze jest konsultacja z lekarzami o innych specjalnościach albo próbować się dostać do Poradni Pneumologicznej przy akademi
Mała
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 351
Rejestracja: 11 sierpnia 2008, 19:01
Lokalizacja: Gdynia




Wróć do Szukam Lekarza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron