Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Choroba a ciąża grubo po 30-stce!

Choroba a aspekty bycia w ciąży. Czy to jest dziedziczne?

Choroba a ciąża grubo po 30-stce!

Postautor: kaite83 » 29 lipca 2013, 15:05

Witam serdeczne!
Moja historia z chorobą dopiero się zaczyna. Chodziłam od lekarza do lekarza i żaden nie wiedział co to za guzy na moich łydkach. Dopiero siódmy lekarz skierował mnie do szpitala na badania i dzisiaj zadzwonił do mnie z wiadomością że tj. niestety SARKOIDOZA. Mam 30 lat i 1,5 roczną córeczkę myślałam o powrocie do pracy ale bardzo pragnę drugie dziecko.... stwierdziłam że poczekam 3 do 5 lat. A teraz pytanie czy przy tej chorobie w późniejszym wieku tzn 35 lat mogę mieć problem z zajściem w ciąże?
pozdrawiam :)
kaite83
Rozgląda się
Rozgląda się

Re: Choroba a ciąża grubo po 30-stce!

Postautor: Robert » 30 lipca 2013, 08:25

Jeżeli pytasz o problem z samym zajściem w ciążę, to raczej nie ma różnicy i standardowo, im później tym trudniej, ale ze względu na wiek, a nie chorobę. Inaczej też jest u kobiet które już rodziły, i u tych które jeszcze nie rodziły, ale o tym to pewnie wiesz.
Choroba może przeszkadzać w innych aspektach. Wiadomo że na czas ciąży - ze względu na to, że organizm kobiety produkuje wtedy więcej hormonów - sarkoidoza odpuszcza, ale bywa, że kilka miesięcy po porodzie potrafi powrócić i wtedy może być ciężko zajmować się maleństwem.
Decyzję o dziecku powinnaś podjąć, biorąc pod uwagę swoją aktualną kondycję, najlepiej w konsultacji z lekarzem, patrząc na to jaka to sarkoidoza, na jakim etapie, jest w remisji czy nie, jakie masz dysfunkcje, będziesz leczona czy może nie, itd. itp.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor

Re: Choroba a ciąża grubo po 30-stce!

Postautor: zyta » 18 listopada 2013, 09:36

Cześć. Jestem tu nowa, tzn podczytuje od jakiegoś czasu, ale jeszcze sie nie udzielałam. mi sarkoidoze skórną z diagnozowano pod koniec 2010r jak bylamw ciązy z pierwszym dzieckiem (miałam ją już wczesniej, ale wczesniejszy dermatolog nie wiedzial co mi jest, tylko wypróbowywał na mnie różne maści, moze coś zadziałaja).
Leczenie encortonem zaczełam pod koniec 2011 i brałam do wrzesnia tego roku. odstawiłam jak sie okazalo że jestem w niespodziewanej ciąży :)
Powiem Ci że zajść w pierwszą ciązę bylo trudniej niż teraz, a tez jestem sporo po 30.
zyta
Rozgląda się
Rozgląda się

Wróć do Macierzyństwo, geny, antykoncepcja...