Choroba a ciąża grubo po 30-stce!

Choroba a aspekty bycia w ciąży. Czy to jest dziedziczne?

Choroba a ciąża grubo po 30-stce!

Postautor: kaite83 » 29 lipca 2013, 15:05

Witam serdeczne!
Moja historia z chorobą dopiero się zaczyna. Chodziłam od lekarza do lekarza i żaden nie wiedział co to za guzy na moich łydkach. Dopiero siódmy lekarz skierował mnie do szpitala na badania i dzisiaj zadzwonił do mnie z wiadomością że tj. niestety SARKOIDOZA. Mam 30 lat i 1,5 roczną córeczkę myślałam o powrocie do pracy ale bardzo pragnę drugie dziecko.... stwierdziłam że poczekam 3 do 5 lat. A teraz pytanie czy przy tej chorobie w późniejszym wieku tzn 35 lat mogę mieć problem z zajściem w ciąże?
pozdrawiam :)
kaite83
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:33
Lokalizacja: Polska


Re: Choroba a ciąża grubo po 30-stce!

Postautor: Robert » 30 lipca 2013, 08:25

Jeżeli pytasz o problem z samym zajściem w ciążę, to raczej nie ma różnicy i standardowo, im później tym trudniej, ale ze względu na wiek, a nie chorobę. Inaczej też jest u kobiet które już rodziły, i u tych które jeszcze nie rodziły, ale o tym to pewnie wiesz.
Choroba może przeszkadzać w innych aspektach. Wiadomo że na czas ciąży - ze względu na to, że organizm kobiety produkuje wtedy więcej hormonów - sarkoidoza odpuszcza, ale bywa, że kilka miesięcy po porodzie potrafi powrócić i wtedy może być ciężko zajmować się maleństwem.
Decyzję o dziecku powinnaś podjąć, biorąc pod uwagę swoją aktualną kondycję, najlepiej w konsultacji z lekarzem, patrząc na to jaka to sarkoidoza, na jakim etapie, jest w remisji czy nie, jakie masz dysfunkcje, będziesz leczona czy może nie, itd. itp.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Choroba a ciąża grubo po 30-stce!

Postautor: zyta » 18 listopada 2013, 09:36

Cześć. Jestem tu nowa, tzn podczytuje od jakiegoś czasu, ale jeszcze sie nie udzielałam. mi sarkoidoze skórną z diagnozowano pod koniec 2010r jak bylamw ciązy z pierwszym dzieckiem (miałam ją już wczesniej, ale wczesniejszy dermatolog nie wiedzial co mi jest, tylko wypróbowywał na mnie różne maści, moze coś zadziałaja).
Leczenie encortonem zaczełam pod koniec 2011 i brałam do wrzesnia tego roku. odstawiłam jak sie okazalo że jestem w niespodziewanej ciąży :)
Powiem Ci że zajść w pierwszą ciązę bylo trudniej niż teraz, a tez jestem sporo po 30.
zyta
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 2013, 22:29
Lokalizacja: warszawa




Wróć do Macierzyństwo, geny, antykoncepcja...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron