Dobowe badania wapnia w moczu

Opis i rodzaje badań

Dobowe badania wapnia w moczu

Postautor: ejże » 07 lipca 2012, 18:08

Czu robiliście dobowy wapń w moczu u rodzinnego na NFZ?

Moja przychodnia nie miała tego badania w świadczeniach na NFZ i odesłali prywatnie. Niemniej, wydaje mi się to dziwne, bo z perspektywy umowy z jakimś laboratorium, to nadal jest zwykłe badanie moczu na obecność wapnia... a to że ja sobie chwilę dłużej zbieram materiał, to już moja sprawa.

Co prawda koszt nie jest zawrotny, aczkolwiek po drodze do właściwej diagnozy, człowiek już trochę kasy wydał na prywatne wizyty/badania, i to trochę irytujące, że nawet za głupie badanie moczu się płaci.
Awatar użytkownika
ejże
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 46
Rejestracja: 02 maja 2012, 16:20
Lokalizacja: wioska


Postautor: Robert » 07 lipca 2012, 19:49

Kilka osób miało, ale raczej w szpitalu.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: kamila25 » 13 lutego 2013, 01:01

To badanie, którego najbardziej nie lubię, chociaż niby nie boli, ale jakieś takie .. upokarzające jest jak trzeba latać z nocnikiem po korytarzu;) Na szczęście dostaję zawsze celę z łazienką więc jest lepiej. Do sedna: poczytałam o tym badaniu i okazuje się , że przyjemność zwana dobową zbiórką moczu tak naprawdę jest badaniem ogólnoustrojowym, ponoć bardzo dokładnym.. Białkomocz, cukromocz, leukocyty, minerały... Miałam to robione zawsze w szpitalu, fakt, ale podobno zdecydowanie powinnismy je wykonywac, wg mojej p. Doktor nawet wtedy, jeśli trzeba by to robić odpłatnie- zdecydowanie warto.
bo w oczach tkwi siła duszy
Awatar użytkownika
kamila25
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 93
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 14:43
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie


Re: Dobowe badania wapnia w moczu

Postautor: ejże » 30 kwietnia 2014, 10:45

Czyli pewnie są różne badania moczu. Moje dobowe badanie było zwyczajnym zbieraniem moczu z całej doby w warunkach domowych, nie szpitalnych. Część 'zbioru' oddawałam do laboratorium i potem po wynik ile jest wapnia.
Awatar użytkownika
ejże
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 46
Rejestracja: 02 maja 2012, 16:20
Lokalizacja: wioska




Wróć do Badania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron