Bronchoskopia

Opis i rodzaje badań

Postautor: mroova81 » 03 kwietnia 2008, 07:13

no potrząsneliście... Ale dobrze, wróciłem wczoraj ze szpitala. Co do samej bronchoskopii, to tak jak mówiłem wcześniej, pory pełne, ale dowiedziałem się, że mogę sobie zażyczyć zamiast głupiego jasia, coś mocniejszego. Zostałem ostrzeżony, że jest to niepotrzebne i jest ryzyko, pomimo tego zażyczyłem sobie właśnie uśpienie. Nic nie pamiętam, nic nie bolało, ani w trakcie ani po. Co dziwne jednak inne osoby, które to tam przechodziły, również niczego nie pamiętają choć podobno znieczulenie mieli standartowe, więc już sam nie wiem. Może ten jaś był tak wyjątkowo głupi?? Mniejsza z tym :)
Ogólnie mam sarko.. Znaczy się na 99% bo nie miałem badań inwazyjnych, sami wiecie najlepiej! Są już zmiany w płucach, ale jeszcze nie ma zwłuknień i wydajność o2 pomimo mojego palenia również bardzo ok. Szanse na wyleczenie podobno bardzo duże, to też jedynie teraz co robię to poszczę. Dziękuję wszystkim za te odrobinę wiedzy, która tak bardzo pilnie była mi potrzebna w te święta!
mroova81
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2008, 07:58


Postautor: zielaks » 03 kwietnia 2008, 11:47

Ja na przykład czekam właśnie na wyniki tych badań i z tego co się dowiedziałem będę tak czekał łącznie ok 6 tygodni.... A potem na płocką...
Czy ktoś może mi napisać co czeka mnie na płockiej jak już tam trafię?
Jakie badania i czy będę hospitalizowany i jeżeli tak to przez jaki czas?
Z góry dziękuję za info... pzdr...
P.S. A tak w ogóle to słyszałem, że to wszystko wina pana Sarkozego :D
zielaks
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 16:05


Postautor: Haniula1010 » 03 kwietnia 2008, 19:51

Fakt, Sarkozy nie ma najlepszych notowań :lol: :wink:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Rafciio » 25 czerwca 2008, 17:37

Bronchoskopia badanie po którym łatwo jest rzucić palenie , właśnie nie palę już 11 dni i jest super, pozdrawiam wszystkich
Rafciio
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 czerwca 2008, 11:07


Postautor: Norbi » 26 czerwca 2008, 11:32

He he Ja tez po broncho rzucilem palenie...nawet mnie nie ciagnie do fajek ale apetyt wzrosl
Norbi
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 109
Rejestracja: 25 maja 2008, 19:55


Postautor: Tigerek » 08 września 2008, 00:01

hejka, ja mam mieć we wtorek bronchofi... wiecie co. I masakrycznie się boję... wystraszyli mnie na maksa i samym dyskomfortem badania i biopsja... (to chyba to fi... coś tam).. to naprawdę takie straszne :( :?: bu :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: asiar37 » 08 września 2008, 11:18

nie martw się da się przeżyć :D nie taki diabeł straszny jak go malują :evil:
asiar37
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 51
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:31
Lokalizacja: Świdnica


Postautor: Tigerek » 08 września 2008, 14:42

oby, bo to już jutro...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Barbara » 08 września 2008, 15:51

Hej Aniu dasz rade ,usmiech dla ciebie ,wcale sie nie dziwie ze sie boisz ?,Ja jak stoie pod drzwiami z tym napisem odrazu podnosi mi sie ciśnienie hahahaha ,
To przeciez normalne ,!!
ale bedziemy trzymali za ciebie kciuki ,ja jestem,, lewus , :P ,hihi wiec nawet tego nie miałam robione na szczescie !!!
:wink: Jednak mam szczescie !!! :-P
Ale jutro bede trzymala kciuki aby lekarzom sie szybciutko wszystko udało ,Pamietaj usmiechnij :D sie jak bedą cie usypiać -Bedzie dobrze :) .pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Tigerek » 08 września 2008, 17:07

Hmm... to pod pełnym znieczuleniem jest :?: Myślałam, że tylko zwykłe znieczulające psikadło jakieś... i w sumie chyba swojej histerii najbardziej się boję, ewentualnie wymiotowania i opieprzu lekarzy, bo odruch wymiotny mam na "piątkę"bo z bólem jakoś sobie zwykle radzę...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Barbara » 08 września 2008, 17:46

:) Hej ja nie wiem ??? ale chyba sa dwie opcje ,,jedna to głupi Jas ,,,a druga narkoza ??
Ale ja naprawde tego nie miałam ,,i chyba bez potrzeby cie przestraszyłam ,Przepraszam ,,,usmiech ,, :wink:
Pewnie tylko znieczula :P ,,,trzymaj sie napewno odezwa sie obeznani w temacie sarkoludki !!!
basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Tigerek » 08 września 2008, 17:48

tak szczerze to wolałabym całość przespać :P - właśnie naprawdę mnie pocieszyłaś ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Robert » 08 września 2008, 21:31

Nie ma drugiej opcji.
Dostaniesz coś rozluźniającego, tabletkę, zastrzyk, różnie to bywa, a przed samym badaniem będziesz miała znieczulone gardło. Twój odruch wymiotny zostaw sobie na inną okazję, bo nie będziesz czuła co masz w gardle. Bardziej denerwujący jest odruch kaszlu. Jeżeli trafisz na dobrego fachowca to i z tym nie będzie problemu.
Trzy razy przechodziłem bronchoskopię i mogę powiedzieć, że największe znaczenie ma to, kto wykonuje badanie i jaką metodą. Metoda przez usta jest dużo mniej komfortowa niż przez nos.

Pozdrawiam Robert
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Tigerek » 08 września 2008, 22:16

Uff... uspokoiłeś mnie nieco. A;le skąd u mnie tak panika to ja nie wiem, ze mnie raczej nie do zabicia zwierz...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: agga » 09 września 2008, 10:48

Pewnie już jesteś po , i wiesz, że był to pikuś, nic strasznego :) Trochę nieprzyjemne i tyle ;)
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


PoprzedniaNastępna


Wróć do Badania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron