Mediastinoskopia

Opis i rodzaje badań

Postautor: agga » 31 października 2007, 19:28

A więc jesteś cała i zdrowa!! ( no prawie...) :)
Witaj ponownie!!
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


o boze

Postautor: kiwior » 18 kwietnia 2008, 19:57

mam miec to robione
kiwior
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 333
Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 22:10
Lokalizacja: tarnow-malopolska


Postautor: katarzynajas » 19 kwietnia 2008, 09:47

mediastinoskopia rzeczywiście wygląda groźnie z opisu ale tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Głowa do góry! Trzymam kciuki:)
katarzynajas
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 129
Rejestracja: 19 października 2007, 08:46
Lokalizacja: warszawa


Postautor: Alex » 26 czerwca 2008, 20:59

Co wy czarujecie ze media jest mało uciążliwa :P brrr dla mnei nigdy więcej.. chociaż po czasie człowiek zapomina stany nieprzyjemne, pamięta o tych lepszych. Pamiętam pierwszy moment po wybudzeniu..
- pielęgniarka "jak sie Pan czuje?"
-Ja- "Będę żygał---bleeeeeeee"

trauma hehe

Tylko blizna na klacie przypomina :cry:
Przestańmy własną pieścić się boleścią,
Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystało w milczeniu się zbroić...
Alex
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 64
Rejestracja: 09 czerwca 2007, 13:34


Postautor: agga » 26 czerwca 2008, 21:51

No właśnie, ta blizna..... :( Jest na to jakiś sposób?? Maść czy coś, aby bladło?? Wie ktoś??
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Robert » 26 czerwca 2008, 23:51

Blizny - kremy
Najlepiej udać się po poradę do apteki, ja stosowałem jakiś krem za 20 zł i poskutkował.
Wszystkie czuć cebulą... czosnkiem... :? :D
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: AMELIA » 27 czerwca 2008, 07:23

Polecam Contractubex Żel na blizny 20g.

Stosowałam po usunięciu znamienia na twarzy dziś nie ma śladu. Teraz smaruję bliznę po biopsji Danielsa i też jest już lepiej. :D
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 27 czerwca 2008, 08:06

:lookdown: Usmiech i widzisz Agga na prawie wszystko jest lekarstwo ,wiec kup masc w aptece i bedzie po sprawie
:wink: ,,Wiesz ja mysle ze jak blizna zniknie z oczu to i złe wspomnienia sie schowają hihiiii . :P
trzymaj sie kochana ,pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 27 czerwca 2008, 20:42

moja teściowa też używała contratubex i bardzo chwaliła sobie.
Oczywiście na efekty trzeba trochę czekać, nawet kilka miesięcy
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: agga » 27 czerwca 2008, 20:46

Dzięki, jesteście jak google :) :) :) Tyle, że lepsi!!!!!
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: re_velator » 17 sierpnia 2008, 20:38

Witam... miałem miediastinoskopie 6 tygodni temu, bardzo bałem się iść na ten zabieg, ale teraz wiem, że nie ma czego się bać. 2 godziny po zabiegu jadłem hamburgera i frytki bo troche zgłodniałem :D
5 dni po zabiegu pływałem kajakiem a po kolejnych kilku dniach kąpałem się w jeziorze :D
Z tygodnia na tydzień blizna się wchłania i robi coraz mniejsza.
Jedynie około przez 3 dni po zabiegu miałem lekki kaszel, ale to był skutek uboczny intubacji. Kaszel oczywiście zniknął i wszystko jest ok.
Blizny się nie obawiajcie bo jest mała i szyta od środka, wszystko wygląda jak drobne skaleczenie, przynajmniej w moim przypadku.
Awatar użytkownika
re_velator
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 35
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 20:06


Postautor: papaj11 » 30 listopada 2008, 17:24

Także witam wszystkich jestem po media jedynie co to po zabiegu przez intubację bardzo bolał mnie przełyk nawet jak piłem wodę, ale tylko kilka dni. Odnośnie blizny to jak jeszcze miałem założone szwy stosowałem maść Argosulfan miejsce po zabiegu szybko sie goiło obecnie po zdjęciu szwów używam maści raz dziennie.
papaj11
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 18
Rejestracja: 30 listopada 2008, 11:12


Postautor: robertooo » 15 stycznia 2009, 22:44

re_velator pisze:Witam... miałem miediastinoskopie 6 tygodni temu, bardzo bałem się iść na ten zabieg, ale teraz wiem, że nie ma czego się bać.
Potwierdzam opinię kolegi. Rzeczywiście nie należy się bać mediastinoskopi.Przed samym zabiegiem (ok 2 godzin) stosowana jest premedykacja "głupi Jaś", która zupełnie uspokaja pacjenta,a dopiero potem znieczulenie ogólne na sali operacyjnej.Zabieg miałem 2 dni temu nie wymiotowałem,czułem tylko ogólne osłabienie ponieważ przed operacją musiałem być na czczo ok 14 godzin.Przez noc gorączka 38.1 (ale to normalne po takim zabiegu) dostałem domięśniowo ketonal i goraczka spadła.Na drugi dzień zostałem wypisany do domu.Ból pooperacyjny niewielki ,przepisują ketonal forte do domu.Dodam jeszcze że po intubacji bolało mnie gardło ale ból ten ustał po 2 dniach.Blizną się nie przejmuje bo zdrowie jest cenniejsze niż wygląd zewnętrzny.
Awatar użytkownika
robertooo
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:22


Postautor: Tigerek » 16 stycznia 2009, 15:23

Trzymajcie się i zdrowiejcie zuchy :przytul:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Mała » 19 stycznia 2009, 13:59

Mam krotki pytanko - ten obrazek o media jes straszny ja już się boję a jutro jadę do AM gdańsk i powiedza mi kiedy to mi zrobia - boje sie bardzo a czy ma sie tez hająs rurke w gardle bo ja mam silny odruch wymiotny ze nawet włożenie ustnika w spirometrii to dla mnie olbrzymi problem, jak sie człowiek czje po tym badaniu :(
Mała
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 351
Rejestracja: 11 sierpnia 2008, 19:01
Lokalizacja: Gdynia


PoprzedniaNastępna


Wróć do Badania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron