Torakotomia

Opis i rodzaje badań

Postautor: Evas71 » 27 lutego 2008, 11:00

Witam !!
Ja dopiero zaczynam tą " przygodę " z sarkoidozą węzłową
w związku z tym mam pytanie czy jest na forum ktoś z Bielska lub okolic ??? Jeśli tak to proszę o kontakt, chciałabym się dowiedzieć gdzie się leczyliście i u kogo,czeka mnie jeszcze videotorakoskopia, jeśli ktoś z Was miał już robiony taki zabieg to proszę o kilka słów na na ten temat . Czy jest w znieczuleniu całkowitym czy miejscowym?Boli?A co po zabiegu ??
Pozdrawiam Eva
Evas71
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2008, 21:04


Postautor: Amanda » 27 lutego 2008, 13:42

Przeczytaj posty Anutki która przeszła taki zabieg.
Pozdrawiam Amanda
Amanda
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 14:11


Postautor: Robert » 27 lutego 2008, 21:40

---> Opis badania

Prześledź też TEN wątek i TEN
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Evas71 » 28 lutego 2008, 07:01

Robert pisze:---> Opis badania

Prześledź też TEN wątek i TEN


Dzięki bardzo :-) mam nadzieje ,że jakoś to będzie :-(
Evas71
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2008, 21:04


Postautor: Evas71 » 20 marca 2008, 13:04

Witaj!
Doczytam się ,że kilka miesięcy temu miałeś robioną torakotomie ja też - 5.03.08 mam cięcie pod pachą,podczas zabiegu rozsunięte żebra.Mam pytanie jak długo po operacji jeszcze Cię to bolała ??Ja cały czas mam to miejsce zdrętwiałe,mam wrażenie jest jakieś dziwnie , spuchnięte , twarde choć szwy i cięcie ładnie się goją ??Jak długo to potrwa?Pozdrawiam Eva
Evas71
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2008, 21:04


Postautor: Robert » 21 marca 2008, 11:52

Evo
Torakotomię miałem ponad rok temu, w styczniu.
Opuchlizna zeszła w ciągu miesiąca, a reszta bardzo powoli wracała do normy.
Do dziś mam tkliwą okolicę piersi, odczuwam każdą zmianę pogody, a przy niektórych czynnościach czuję żebra. Odrętwienie przeszło po jakichś 6-7 miesiącach.
Chirurg mówił, że odbudowa tkanek nerwowych po takiej operacji trwa co najmniej pół roku.
Generalnie do formy wraca się bardzo powoli, przy czym znaczna poprawa następuje w ciągu pierwszego miesiąca, reszta objawów w takim stopniu, że się na nie nie zwraca uwagi, przemija po ok pół roku. Wiele zależy od Twojego organizmu, przebiegu operacji itd.
Musisz mieć świadomość, że do poprzedniego stanu w 100% nie wrócisz. Co jakiś czas w pewnych sytuacjach Twoje żebra przypomną Ci, że ktoś je kiedyś przestawiał.

Musisz teraz dużo ćwiczyć Evo, ćwiczeń rozciągających, jest to bardzo ważne. Jak teraz pozwolisz sobie na zastoje, to potem tego nie odrobisz. Lekkie ćwiczenia mięśni i dużo rozciągających klatkę piersiową, tak, żeby żeberka wróciły na swoje miejsce. Wskazane byłyby ćwiczenia na basenie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Evas71 » 21 marca 2008, 12:05

Robert pisze:Evo
Torakotomię miałem ponad rok temu, w styczniu.
Opuchlizna zeszła w ciągu miesiąca, a reszta bardzo powoli wracała do normy.
Do dziś mam tkliwą okolicę piersi, odczuwam każdą zmianę pogody, a przy niektórych czynnościach czuję żebra. Odrętwienie przeszło po jakichś 6-7 miesiącach.
Chirurg mówił, że odbudowa tkanek nerwowych po takiej operacji trwa co najmniej pół roku.
Generalnie do formy wraca się bardzo powoli, przy czym znaczna poprawa następuje w ciągu pierwszego miesiąca, reszta objawów w takim stopniu, że się na nie nie zwraca uwagi, przemija po ok pół roku. Wiele zależy od Twojego organizmu, przebiegu operacji itd.
Musisz mieć świadomość, że do poprzedniego stanu w 100% nie wrócisz. Co jakiś czas w pewnych sytuacjach Twoje żebra przypomną Ci, że ktoś je kiedyś przestawiał.

Musisz teraz dużo ćwiczyć Evo, ćwiczeń rozciągających, jest to bardzo ważne. Jak teraz pozwolisz sobie na zastoje, to potem tego nie odrobisz. Lekkie ćwiczenia mięśni i dużo rozciągających klatkę piersiową, tak, żeby żeberka wróciły na swoje miejsce. Wskazane byłyby ćwiczenia na basenie.

Pozdrawiam



Bardzo dziękuję za odpowiedź.Na razie chyba nie jestem w stanie ćwiczyć choć bardzo staram się jak najwięcej ćwiczyć tą rękę ,nadal boli, cały czas jest odrętwiała.Końcem kwietnia ma zrobić kontrolną spirometrię a w czerwcu TK.Czy u Ciebie choroba rozwija się szybko ?Ja na razie nie dostałam leków tylko obserwacja .
Gorąco pozdrawiam i Wesołych Świąt.
Pozdrawiam Eva
Evas71
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2008, 21:04


Postautor: Robert » 21 marca 2008, 20:58

Jestem na finiszu sterydoterapii, ale to nie temat tego wątku. Zapraszam do "Naszych Historii"

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Evas71 » 25 marca 2008, 09:46

Witam!!
Vdeotorakoskopie miałam 05.03.08r i nawet dość szybko doszłam do siebie niestety od paru dni mam wieczorem stan pod gorączkowy 37,9 a rano i w ciągu dnia 35,5.Czy to są normalne objawy?Mam się martwić ? Czy ktoś z Was miał podobne objawy?
Pozdrawiam Eva
Evas71
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2008, 21:04


Postautor: Robert » 25 marca 2008, 16:55

Evo
Miałaś wideotorakoskopię czy torakotomię? To dwie różne rzeczy. Po torakotomii jest kilkunastocentymetrowa blizna, a po wideotorakoskopii trzy dziurki.

Jeśli chodzi o gorączkę to nie wiem. Poszedłbym do lekarza. Może jesteś przeziębiona, a może jakaś infekcja.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Evas71 » 26 marca 2008, 06:55

Witaj!!
Faktycznie miałam torakotomię mam jedna bliznę na około 6czm i nadal drugą od drenu. Zabieg miałam 05.03.08 więc już trochę czasu minęło myślałam ,że z czasem będzie mniej bolało a tu niestety czuję wszystkie mięśnie ,nadal jest to całe zdrętwiałe. Wybieram się dziś do lekarza sprawdzić co z tą gorączką . Dzięki bardzo pozdrawiam i dużo zdrówka życzę
Eva :)
Evas71
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 lutego 2008, 21:04


Postautor: danfresh » 18 kwietnia 2009, 19:49

A ja mam takie pytanie:) Przebyłem torakotomie jakiś rok temu. Odczuwałem przez pierwszy miesiąc, nie spałem na prawym boku, zagoiło się i ok ;) Grałem w piłke, biegałem, jezdziłem na rowerze dosyc intensywnie, byłem dziwnie zdeterminowany aby wyrzyć się przy rozpoznaniu choroby :oops: Niestety od pewnego czasu odczuwam ciągnięcie z boku :( Dziwne bo po kilku miesiąc po zabiegu nic nie odczuwalem. Moze jakas rehabilitacja ? Opaska ? Pompki na klate :P ? Basen ? Do kogo się zgłosic do chirurga ? Moze macie jakies doświadczenia :)
Obrazek
danfresh
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 października 2007, 16:07


Postautor: Robert » 18 kwietnia 2009, 23:41

Chyba najbardziej odpowiednim byłby jakiś masażysta-rehabilitant, który wie o co biega przy tego typu operacjach. Jak leżałem w szpitalu grasowała ich cała banda, w tym grupa studentów. Ich uczą różnych technik rozciągających, stosowanych po takich operacjach. Może podpowiedzieli by jakiś zestaw ćwiczeń ukierunkowany w naszą stronę.
Ale zwykłe ćwiczenia rozciągające, może pompki, plus basen, który jest najlepszy bo stymuluje wszystkie mięśnie, powinny dać jakieś efekty.
Mnie też nieraz ciągnie, teraz też coś odczuwam, zwłaszcza przy zmianie pogody, choć minęło już ponad 2 lata. To przez zrosty i zbliznowacenia, i raczej się tego już nie pozbędziemy.
Ja w takie "reumatyczne" dni odruchowo rozciągam się na wszystkie strony i trochę pomaga.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Poprzednia


Wróć do Badania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron