Dieta proteinowa

O słoneczku, witaminie D3, wapniu itd... czyli czego unikać w sarkoidozie

Dieta proteinowa

Postautor: AMELIA » 18 lutego 2009, 13:19

Witajcie chciałam zapytać czy ktoś z was słyszał o diecie proteinowej a może stosował. Koleżanka zaczeła stosować i w 8 dni schudła 5 kg jakoś mi to za kolorowo wygląda. Podobno działa nawet przy zarzywaniu hormonów to może i przy sterydach też byłaby skuteczna.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Haniula1010 » 18 lutego 2009, 19:30

Ja nie stosowałam, ale moja Bratanica w ciągu trzech miesięcy schudła 9 kg /czyli tyle ile sobie postanowiła/- i była zachwycona. Rzeczywiście na początku chudnie się szybko, tylko trzeba się ściśle trzymać wskazówek zawartych w książce. Dieta dzieli się na 3 etapy: chudnięcie, utrwalenie tego co się osiągnęło i płynne przejście do codzienności - i jak wszystkie diety nie jest dla wszystkich ;). Dla mnie najtrudniejszy byłby pierwszy etap, bo nie można tam jeść owoców, a i warzywa tylko co drugi dzień- za to jada się dużo mięsa /chyba oprócz wieprzowiny/. No i absolutnie zero słodyczy. Jeżeli jesteś konsekwentna - śmiało możesz próbować- podobno wszyscy chudną- może tylko nie tak prędko- ale trzeba ściśle przestrzegać zasad :D.
A 5 kg.....hmmm, musiałabym zapytać Ewy :wink: :D Pozdrawiam, buziaczki
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Evas » 19 lutego 2009, 11:46

Poślij proszę więcej informacji na temat tej diety .
Dziękuję
Słodki, słony, kwaśny albo gorzki - życie musi mieć smak!
OM MANI PADME HUNG
Awatar użytkownika
Evas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 13:14


Postautor: Robert » 19 lutego 2009, 12:49

link--->Dieta Proteinowa

Dodane po 4 minutach:

...i nie tylko
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Evas » 19 lutego 2009, 14:00

Dzięki :) :)
Słodki, słony, kwaśny albo gorzki - życie musi mieć smak!
OM MANI PADME HUNG
Awatar użytkownika
Evas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 13:14


Postautor: AMELIA » 19 lutego 2009, 20:04

Hej Haniu dzięki za informację a mogłabyś się dowiedzieć czy nie ma efektu jojo i jaki czas już minął od zakączenia kuracji.
Jakby sie ktoś decydował to dajcie znać w grupie zawsze raźniej ja narazie czytam i kupiłam sobie książke, ale obawiam się że nie mam tak silnej woli aby stosować jakąkolwiek dietę :D
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Robert » 19 lutego 2009, 21:24

Danusiu, w linku który podałem, w dalszych postach sa wypowiedzi osób, które dietę stosują. Z tego co wstępnie zrozumiałem, dieta wymaga żelaznej dyscypliny i konsekwencji do samego końca inaczej wystąpi wspomniany przez Ciebie efekt.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 19 lutego 2009, 23:07

Danusiu :D
Ewa dopiero skończyła kurację, a ma dziewczyna charakter :lol: :wink:. Na nic nie dawała się skusić ;). Teraz utrwala wyniki- czyli nie objada się / właściwie to nigdy się nie objadała/ i jeden dzień w tygodniu-pości- czyli stosuje dietę proteinową. No i ma pozwoleństwo na słodycze, ale też tylko w jednym dniu w tygodniu - no i bez przesady. Żaden tam batonik- a tylko dwie kosteczki czekolady albo cieniutki kawałek ciasta ;). I tego się trzyma.
Z tego co wiem -ostra dieta trwała u Niej od września do grudnia- jeszcze w Święta nie pozwalała sobie na wiele rzeczy. Gdzieś w połowie stycznia zaczęła łagodzić rygory.
Tak prawdę mówiąc - każda dieta polega nie tyle na głodzeniu się- co na zmianie swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Jeżeli ma się jasno określony cel - człowiek jest skłonny do wielu wyrzeczeń :)
Jak masz jakieś pytania- pytaj. Widziałam , że wróciła do domu, tylko nie wiem na jak długo. Pozdrawiam
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: AMELIA » 20 lutego 2009, 11:11

Dzięki za info. :) Evas napisałam Ci wiadomość ale jakbyś nie dostała to napisz tu. Pozdrawiam może jeszcze ktoś jest zainteresowany tematem zapraszam :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Anuta » 20 lutego 2009, 19:27

Napiszę parę słów o doświadczeniach mojej bratowej, która stosuje dietę o której tu mowa.
Zaczęła w październiku. Przez pięć miesięcy straciła 10 kg. Efekty były widoczne już wcześniej. Goszcząc u mnie w święta, wyglądała pięknie, z dumą prezentowała swoją nową sylwetkę.
Bratowa chwali sobie tę dietę (dzisiaj z nią rozmawiałam). Twierdzi, że jest dla niej najlepsza z wszystkich dotąd stosowanych. Wielkim plusem tej diety jest to, że nie odczuwa się głodu. Najbardziej brakuje jej tłustego jedzenia (np. jajecznicy na boczku :-) ) Z tego jednak co mówi, co szykuje sobie do jedzenia, sama chętnie spróbowałabym, np. wiórki z piersi kurczakowych pieczonych na ruszcie w sosie jogurtowo-chrzanowym. :P
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: AMELIA » 20 lutego 2009, 19:43

Anuta a czy mogłabyś zapytać na którym etapie diety jest twoja bratowa z tego co wyczytałam to są 4 fazy. Najbardziej ciekami mnie to co sie dzieje już w fazie 4 czy nie ma efektu jo jo jak sie wraca do normalnego jedzenia.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Anuta » 20 lutego 2009, 20:40

Do normalnego jedzenia, z tego co wiem, już się nie wraca. Już do końca życia(?) trzeba jeden dzień (zalecany czwartek) stosować ścisłą dietę proteinową. Poza tym, wg autora, organizm przestawia się na inne nawyki żywieniowe i nie ma już ochoty szaleć.
Bratowa jest na etapie III - utrwalanie. Na razie trzyma wagę którą uzyskała i o którą jej chodziło. Co dalej - nie wie.
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: AMELIA » 20 lutego 2009, 20:45

Dzięki za informację ciekami mnie ten etap IV i efekt jojo. Ciekawe czy w pozostale dni oprócz czwartku można juz w tej fazie iV wrócic do w miarę normalnego jedzenia np od czasu do czasu sałatka jarzynowa z majonezem :) albo normalny cukier zamiast słodzika :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Evas » 21 lutego 2009, 09:06

Witam wszystkich !!
Muszę koniecznie kupić tą książkę i zacząć stosować tą dietę bo kilogramów przybywa i stawy wysiadają .Mam nadzieję ,że dam radę :)
Słodki, słony, kwaśny albo gorzki - życie musi mieć smak!
OM MANI PADME HUNG
Awatar użytkownika
Evas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 13:14


Postautor: AMELIA » 24 października 2009, 19:37

Hejka :)
Evas kupiłaś już tą książke. Bo ja już dojrzewam i chyba zacznę tą dietę stosować. Moja znajoma faktycznie schudła już 17kg teraz jest na stabilizacji.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów




Wróć do Dieta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron