Jak dr House diagnozuje sarkoidoze

Artykuły na temat Sarkoidozy, dyskusja

Jak dr House diagnozuje sarkoidoze

Postautor: joko » 15 lipca 2009, 13:54

Od niedawna oglądam serial dr House. Co któryś przypadek to podejrzenie sarkoidozy. Zadziwiające jest to w jaki sposób robią badania w tym kierunku. W tym serialu robią zastrzyk w celu wykrycia sarko. Szkoda, że u nas nie ma takiej diagnostyki. U mnie bronchoskopia ani mediastinoskopia na 100% nie potwierdziły sarko, a też wolałabym jeden zastrzyk.
joko
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 13
Rejestracja: 18 marca 2009, 19:25


Postautor: Barbara » 15 lipca 2009, 14:16

Hej Joko ,,fajny temat , :)
Lubie Hausa wiec z przyjemnoscią podłacze sie pod temat ,,, :wink:

Tylko ze tutaj co pacjent to inna diagnoza i kazdy przypadek jest bardzo indywidualny ,, 8)
Moze umawiajmy sie kiedy i gdzie ogladamy jakis odcinek a potem popiszemy swe opinie ___

Joko jeden zastrzyk nie da odpowiedzi czy to sarkoidoza ,róznicowanie jest zawsze trudne i powiem ci ze nie chciałabym byc Hausem i podejmowac tak powazne decyzje ,,
Powiedziałabym ze istnieje cinka nitka która dzieli sarkoidoze i raka ,,,my na niej balansujemy=a ze sarkoidozy nie mozna przewidziec ,wiec bezpiecznie jest lekarzom ,zostawic sobie marginez błedu ---kazdy na forum ma napisane np.sugeruje ,,czy ja mam w wyniku odpowiada ,,,ale na 100% nie ma odpowiedzi , :(
,Osoby z rakiem dostaja wynik i nazwe po łacinie ,,my niezawsze mamy jasny obraz ,,na szczescie sarkoidoze sie leczy ,,I wielu przypadkach ona tylko straszy a my mozemy sobie zyc dalej ,,, :-P
Trzymaj sie ,dzieki za temat ,mysle ze wiecej osób sie wypowie Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Mała » 15 lipca 2009, 16:54

Ja tez ogladam ten film od kiedy kolezanka mi powiedziała ze czasami podejrzewaja pacjnta o ta chorobe - ciekawe co zrobiliby w Lesnej Górze :D
Mała
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 351
Rejestracja: 11 sierpnia 2008, 19:01
Lokalizacja: Gdynia


Postautor: smylka » 17 lipca 2009, 09:08

WITAM
TEŻ JESTEM FANKĄ HAUSA I DZIWIE SIĘ, ŻE TAK CZĘSTO JEST TAM PODEJRZENIE SARKOIDOZY, A W NASZYCH SERIALACH SŁYSZAŁAM RAZ W LEŚNEJ GÓRZE, ALE CO DALEJ Z CHORYM, DOSTAŁ LEKI I I CO KONIEC?
Lustro jest najodpowiedniejszą książką dla kobiety
smylka
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 333
Rejestracja: 16 października 2006, 12:41
Lokalizacja: Radzymin koła Warszawy


Postautor: Jurek » 17 lipca 2009, 13:12

Sarkoidoza jest dość zagadkową ,"egzotyczną" chorobą a u Hausa zdarzają się raczej nie typowe przypadki więc jak najbardziej pasuje. W leśnej górze to trochę inna historia to raczej film życzeniowy jak powinien wyglądać szpital ;)
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: typisb » 17 lipca 2009, 20:24

Oglądałem ten odcinek dr. H. o sarko, zresztą w kilku wymieniał tą nazwę. Właściwie to po tym odcinku porzuciłem ten serial, bo podejrzewam, że opowiada inne bzdury na temat rożnych chorób. Zresztą traktuje ten serial jako wesoły kryminał bez dobrego zakończenia.
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: BasiaB » 12 sierpnia 2009, 19:38

a pamietacie w ktorym to bylo odcinku?
BasiaB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 15
Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 19:19


Postautor: Haniula1010 » 12 sierpnia 2009, 20:08

Sarkoidoza bywa wymieniana w "Dr. Hausie" tak średnio- raz na dwa-trzy odcinki. A nawet jeżeli nie sarko- to też jakaś inna -osis :wink: :lol:. Koleżanka podrzuciła mi ten tytuł -właśnie ze względu na chorobę. Sama zresztą byłabym ciekawa jak dr. sobie z nią radzi, jakie badania, w jakiej kolejności zleca i sarkoidozę,którego organu zdiagnozuje. Byłoby to dla mnie /i dla nas/ ciekawe. Oczywiście nie obiecywałabym sobie zbyt wiele- to jednak film, który rządzi się swoimi prawami :D .
Nie wiem, może mi się śniło, ale chyba szukając coś w necie- trafiłam na odcinek w którym Haus diagnozuje neurosarkoidozę. Ale tego jeszcze w naszej telewizji- nie było, bo bodajże ten odcinek jest dopiero w piątej serii.

Piotrek :D
A ja dr. Hausa kocham- bez względu na wszystko :wink: A właściwie ze względu na wszystko :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 17 sierpnia 2009, 20:52

Hej, z tego jak postępują u House-a zauważyłem, że głównie idzie im o to czy mają do czynienia z "auto-agresorem" czy z "neo". Myślę że o działaniach na sarko raczej się nie dowiemy, bo sarko jest w tych przypadkach -Housowych za mało serialowa-dynamiczna, oczywiście jak na warunki serialowe. Serial jest ok, sam go zachwalałem tyle, że główny bohater ludzi nie lubi :P :wink: :wink: :twisted:
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Tigerek » 18 sierpnia 2009, 20:46

Zwykle podejrzewają sarko ale wykluczają po naradzie na etapie jeszcze werbalnym. Nie kojarzę odcinka, w którym by przeprowadzali badania w tym kierunku, raz robili gościowi próbę tuberkulinową po RTG i TK. I wyszło im co innego :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Barbara » 18 września 2009, 16:45

Hej usmiech dla wszystkich ,,
pisaląm u małej o zmeczeniu hahahah
i mam prosbe ,,
Wczoraj tak chciałam obejrzec dr,Hausa / w tv2 chyba 5seria /
i własciwie zaczełam ale ze zmeczenia padłam na kanapie i tylko poczatek ,,,widziałam ,,,i koniec :lol:
:lamer: pocztek pacjent z córka ,,i koniec córka chyba miała oddac nerke ojcu :oops:
Naprawde byłam zmeczona chyba ,,hahha wiecej prawie nie czaje ale jestem ciekawa co stwierdzono u tego pacjenta :)
własciwie co mu dolegało ,,,wiem ze niby lunatykował ,,,ale o co chodziło nie wiem ,

,,prosze :) powiedzcie o czym był odcinek :)

Jeszcze chce napisac ze przed wczoraj ogladałm odcinek i chyba sie przestraszyłam do czego moze doprowadzic zespół Sjogrena ,,,
W zyciu bym nie pomyslałą ze kłopoty z płucami moga sie wiazac z Sjogrenem ,, 8)
Trzymajcie sie Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: AMELIA » 24 września 2009, 09:21

Basienko oglądałam kątem oka ten odcinek nie wiem jak nazwali tą ich chorobe, ale chodziło o coś takiego, że oni nie odczuwali radości ani smutku byli bierni i godzili się na wszystko. Tyle zapamiętałam. :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Akinom1981 » 27 września 2009, 14:00

Odcinek, gdzie podejrzewano sarkoidozę to "Fools for love" oraz "Cursed". "Pierwszy z 2006 roku, a drugi 2005. Pewnie było więcej tych odcinków z sarko, bo tam dosyć często jest ona jednym z pierwszych podejrzeń. :)
Gdyby tak u nas się znali... Pomarzyć można. ;)
Akinom1981
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 39
Rejestracja: 13 marca 2009, 20:31


Postautor: AMELIA » 30 września 2009, 22:23

Wielbiciele dr Hausa w piątek 2.10 zaczyna wychodzić płytka dvd z I sezonem dodatek w gazecie chyba wyborczej.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 01 października 2009, 15:41

Dzieki Danusiu ,,,a jak ci sie podobał wczorajszy odcinek ,,,Było dosc ciekawe :)
Podoba mi sie ze tam zajmuja sie całym pacjentem ,,gdzie mieszkał ,z kim iiiiiiiiii wogóle ,dobry wywiad ,nigdy sie nie spotkałam z tym u naszych lekarzy ,,,


Mozna było sie przekonac jak bardzo szkodza niekiedy leki :lol:
Koszmar :P
Ale szykuje nam sie chyba romans ,,, moze byc goraco zwiazek Hausa z pania dyrektor????.....ooooooooooo duzo wrazen hahahha nas czeka ,, :)
pozdrawiam Basia ,,,
ja chyba Pierwszego sezonu to wcale nie ogladałam :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Następna


Wróć do O Sarko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron