Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Sarkoidoza nerwu wzrokowego-medycyna bezradna?

Artykuły na temat Sarkoidozy, dyskusja

Sarkoidoza nerwu wzrokowego-medycyna bezradna?

Postautor: brunolito8 » 11 października 2009, 19:16

Mój brat Grzegorz (35 lat), od 2 lat choruje na sarkoidozę nerwu wzrokowego. Chroba zaczęła się od oczu, ale nie ominęła też płuc. Podawano mu sterydy, co przyczyniło się do cukrzycy. Leczył się w Szczecinie, Poznaniu. Mimo leczenia, ze wzrokiem jest coraz gorzej.
Ostatnio powiedziano mu że grozi mu całkowita utrata wzroku, gdyż choroba o takim przebiegu jest bardzo rzadka i nie wiadomo właściwie, jak ją leczyć w naszym kraju. Sugerowano, aby szukać możliwości leczenia za granicą. Ale my nic o tym nie wiemy. Może ktoś coś wie na ten temat? Bardzo proszę o informacje na ten temat. Bogna
brunolito8

Postautor: Barbara » 12 października 2009, 04:11

Hej Bogna ,,witam ,,
Nie podawajcie sie ,,szukaj na forum watku Arty-OKo cdn
./nie pamietam w tej chwili dokładnie ,/ona wiele przeszła z oczami ,,W razie czego napisz do niej na meila to przemiła osoba ,napewno cos doradzi ,,
Pozatym był temat sarkoidozy oka w Szwecij ,dziewczyna pisala /przykro nie pamietam imienia i nazwy tematu /
Ale znajdziesz ,,jak nie to pytaj =potem i ja poszukam ,
Trzeba szukac pomocy ,naprawde ,

Pozdrawiam trzymajcie sie Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:

Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus

Postautor: arty » 29 października 2009, 23:24

Witajcie, ja co prawda nie mam potwierdzonej sarko nerwu wzrokowego - w moim przypadku dotyczy ona galki ocznej - siatkowki (w tym plamki zoltej cudownie zagojonej0 i ciala szklistego. :shock: :shock: Natomiast cierpie i skarze sie na bole galki, a raczej za okiem (podobnie jak pisze HANIULA). :( :( :( Na czym polega dolegliwosc Twojego brata, jakie sa objawy i jak byl diagnozowany? Ze swojej strony moge polecic swoja p. Doktor-Okuliste, pomoc zorganizowac wizyte i zaoferowac goscine... :) :) :)
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec

Wróć do O Sarko