Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Orzekanie o Niepełnosprawności do celów pozarentowych

Środki na rehabilitację, dofinansowanie z PFRON

Orzekanie o Niepełnosprawności do celów pozarentowych

Postautor: Basta » 09 sierpnia 2017, 11:07

Zgodnie z n/w przepisami:

1) ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

2) Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 roku w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności orzeka o niepełnosprawności do celów pozarentowych.

Czy ktoś z Was starał się o takie orzeczenie ze względu na bycie Sarkoludkiem? :)

Zasugerowano mi, że moglibyśmy wszyscy się o to strać, bo można z tytułu posiadania takiego orzeczenia posiadać sporo przywilejów. Z drugiej strony stan zdrowia każdego z nas jest inny, a nie wydaje mi się żeby komisja rozdawała takie orzeczenia na lewo i prawo jak leci.

Czy może komuś z nas odmówiono wydania takiego zaświadczenia? :-|
Ile razy poszedłem między ludzi, mniejszym wróciłem człowiekiem.
Seneka Starszy (Retor, Lucius Annaeus Seneca 55 r. p.n.e. - 40 r. n.e.)

Zapraszam - http://www.swietochlowice.biz
Awatar użytkownika
Basta
Lubi pisać
Lubi pisać

Re: Orzekanie o Niepełnosprawności do celów pozarentowych

Postautor: robertsz75 » 09 sierpnia 2017, 15:27

Witam !
Ja byłem na takiej komisji . Lekarz zapytał czy mnie coś boli , pomachał moimi rękami , nogami i stwierdził , ze on nie widzi wskazań do orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
robertsz75
Rozgląda się
Rozgląda się

Postautor: Barbara » 13 sierpnia 2017, 10:48

Ja mam takie orzeczenie ,,od kilku lat
ale dostaje na krótki okres czasu /przeważnie na 2 lata /
Teraz mam do 2018 roku .
Ale mam kilka chorób :lol:
trudno ocenić na jakiej zasadzie przyznają ten stopień niepełnosprawności :hmmm:
Na pewno łatwo go nie przyznają :gafa:
Ostatnio myślałam że już nie dostanę ,
bo moja przyjaciółka po operacji kręgosłupa i z innymi chorobami -usłyszała że jest zdrowa :lol: .
Znajomy po wylewnie i z innymi chorobami też nie dostał :lol: a był na rencie chorobowej już kilka lat :lol:
Tak to wygląda u mnie ,,,,,,,ogólnie nie lubię tych komisji- zawsze mam nieprzystępną lekarkę oceniającą stan zdrowia :lol:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:

Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus

Postautor: Barbara » 23 sierpnia 2017, 04:25

Coś w temacie ,,,,niepełnosprawności
zapraszam ,>
https://finanse.wp.pl/legitymacje-dla-niepelnosprawnych-po-nowemu-nowy-wzor-i-zasady-przyznawania-6158026908771969a
cytat:
Zmiany dotyczące legitymacji dla osób z niepełnosprawnością wprowadziła nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. Środowisko osób z niepełnosprawnościami od dawna postulowało, by legitymacje - dziś przypominające te szkolne - zostały zastąpione plastikowymi kartami.

Legitymacja jest dokumentem poświadczającym niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności. Dzięki legitymacji osoby niepełnosprawne mogą korzystać z ulg i zniżek.
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:

Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus

Wróć do Zagadnienia prawne