Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

bronchoskopia

bronchoskopia

Postautor: beti-22-1983 » 21 maja 2018, 14:02

Serdecznie witam .
jestem nowa wykryto u mnie sarkoidoze. miałam przez dłuższy czas spuchnięte stawy skokowe ,bolały mnie stawy w nadgarstkach. Na rtg wyszły nieliczne guzki i poszerzone wnęki. Zrobiłam tk gdzie wyszły powiększone wnęki i guzki. Pulmonolog załatwił mi jednodniowy pobyt w szpitalu na bronchoskopie. I tu mam pytanie: czy jest możliwość zebym mogła wtedy spać? Jestem straszną panikarą mam nerwice kołatanie serca dodatkowe skurcze. Boje się że mogę się poruszać i wtedy chcąc nie chcąc zrobią mi krzywdę. Proszę powiedzcie jakich argumentów użyć żebym tego nie czuła żeby mnhie na okres tego badania przyśpili.
beti-22-1983
Rozgląda się
Rozgląda się

Re: bronchoskopia

Postautor: Gemini » 21 maja 2018, 16:35

Jedno pytanie, czy pytałaś, czy w tym szpitalu robi się to w znieczuleniu czy bez ? bo może po prostu jest to norma tam gdzie idziesz.
Ogólnie badanie to oczywiście, robi się w znieczuleniu, jest taka możliwość. W niektórych szpitalach to norma. ale nie we wszystkich, niestety. O takie znieczulenie możesz oczywiście poprosić. Czytałam, że w szpitalach gdzie nie robią tego standardowo, to robią to w szczególnych przypadkach. Powiedz to lekarzowi, może twoje dolegliwości są ponad standardowe,a jeżeli nie to pop prostu o to poproś, zobaczysz co Pan dr na to. Znieczulenie jest płytkie i trwa ok. 15 minut, później 2 godzinki snu, lub odpoczynku i do domu. Oczywiście bez prowadzenia auta i przy osobie towarzyszącej, tak dla bezpieczeństwa. Ja mam szpital, gdzie znieczulenie przy broncho to norma i mam pełen komfort, ale znam oba warianty, ten bez znieczulenia też. Pozdrawiam L :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos

Postautor: beti-22-1983 » 13 września 2018, 18:29

Robili mi Ebus gdzie dali w żyłe uspokajacza. U mnie w mieście robią bronchoskopie Ale niestety bez uzyskania dlatego wybrałam mniejsze zło chociaż przy uspokajaczu.
beti-22-1983
Rozgląda się
Rozgląda się

Postautor: Darek 54 » 14 września 2018, 10:13

Dzień dobry.Jestem tu nowy i też mam podejrzanie sarkoidozy.Dlatego mam pytanie do Gemini.Możesz podać szpitale gdzie jest to narma(sedacja).Najlepiej z mazowieckiego.
Darek 54
Rozgląda się
Rozgląda się

Wróć do 100 pytań i odpowiedzi